Mišutamyš Mišutamyš komentáře u knih

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Poprvé jsem si tuto knížku půjčila od mé mamky, když jsem chodila na střední školu a hned tenkrát mě hrozně vzala. Dnes je mi čtyřicet, mám svůj vlastní výtisk ve své knihovně a mám to s ní stále stejně. Moje srdcovka a zároveň něco, co se bojím číst znovu, pokaždé totiž doufám, že dopadne aspoň maličko jinak. Ale možná právě proto, jak dopadne, ji tak miluji. Tohle je příběh, na který se nezapomíná a s jiným si ho nespletete.

15.04.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Dala bych plný počet i kdyby bylo možno dát hvězdiček třeba deset.
Neskutečně obdivuji autorku, která s každou další knížkou dokazuje, že prostě umí. Na tolika stránkách neztratit nit, náboj a spád...to tedy klobouk dolů.
Opět skvělý příběh, po kterém mám duo Robin - Strike ještě o trochu raději, i když v poslední knížce jsem si myslela, že to snad už ani nejde.
Příběh je zase z trochu jiného soudku, než všechny předchozí, téma astrologie mě neskutečně fascinovalo, jen nerada jsem knihu odkládala.
Boží, potřebuju další!

05.06.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Pro mě už jsou knížky Angely Marsonsové zárukou toho, že po přečtení nikdy nejsem zklamaná. Tedy jednou jsem vlastně byla, to tehdy, když jako naprostou podpásovku nechala umřít Keva... Ale budiž jí odpuštěno, tahle dáma psát umí a drží si velmi vysoký standard.
Příběh se mi líbil, i dvě dějové linky, které dle hodnocení ostatních, mohly na někoho působit rušivě. Já problém neměla, mě se knížka velmi líbila a hodně se mi líbí i postava Austina Penna, který je velký sympaťák.
A jooo, už potřebuju další díl.... :-)

17.06.2021 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

To bylo tak moc pěkný!
Příběh se hrozně dobře četl a děj odsýpal. Žádná záplava postav, ve kterých se ztrácíte, kdepak. Všechno krásně přehledné.
U Klevisové mám ráda, že vyšetřování plyne tak nějak poklidně, její popisy míst, kde se děj odehrává, na mne pokaždé přímo dýchnou tu jedinečnou atmosféru, kterou umí jen ona.
Za mě zase skvěle a jdu znovu číst předchozí díly. :-)

21.06.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Po všech těch thrillerech, ve kterých si přímo libuji, občas sáhnu po něčem trochu klidnějším. Klevisovou mám ráda, její knížky se čtou dobře, umí napsat postavy, které si snadno představíte, mají své kladné a záporné stránky, jsou prostě lidské a nikdo z nich není dokonalý. Tedy ani dvojice detektivů.
Z příběhu knihy Drak spí na mě úplně dýchla atmosféra té zapadlé, na konci světa stojící vesničky. Parádní počtení, moc mě to bavilo.

22.02.2022 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Šifra pro mne není novinkou, mám ji ve své knihovně už poměrně dlouho a pravidelně se k ní vracím. Ale dříve jsem viděla film a přečtení knižní verze tedy byla nutnost. A vůbec nezklamala, naopak. V knihách bývá oproti filmu leccos navíc, což je super. Knížce chybí jediné - fantastická Zimmerova hudba, která speciálně v závěru staví všechny chlupy do pozoru. A kdykoliv po této knížce sahám, prostě ji v duchu slyším. ;-) Za mě pro Brownovu Šifru 99%

15.12.2019

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Přestože film znám jako svoje boty, u čtení jsem si napětím div neokusovala nehty. Knížku jsem četla poprvé a byl to mazec. Těžko se mi hodnotí, jestli je lepší knížka, nebo film, protože jsem zaujatá. Film miluji od prvního zhlédnutí před snad více než dvaceti lety a od té doby jsem ho viděla ixkrát a je skvělý. Knížka je neuvěřitelná. Je to smršť akce, obrovský spád vám nedá vydechnout. Jen těžko se dá odtrhnout, jak moc chcete číst dál a dál. Moc se mi líbí i ta dvojí dějová linka, která se v průběhu spojí a všechno začne postupně krásně zapadat. Autor všechno promyslel do nejmenšího detailu.

24.07.2023 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Za mě plný počet. V knížce jsem našla přesně tu skvělou kombinaci lásky, humoru a napětí, potřebnou pro to, abych ji nechtěla odložit. Grace a Westa si prostě nemůžete nezamilovat, dokonale nedokonalí hrdinové. Autorka mě opět nezklamala - její knížky jsou jako droga, s každou novou přečtenou vím, že budu potřebovat další dávku.

13.12.2021 5 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Páni! Po přečtení Viciouse, jsem věděla, že jen tak něco se mu nevyrovná. Nasadil zkrátka laťku hodně vysoko. Jenže Scandalous s příběhem Trenta a Edie naprosto vyrovnal. Ti dva mi absolutně sedli, úplně pominu všechno to nepravděpodobné, je to knížka (!!!) a já si ji okamžitě zamilovala.
Tak jako Vicious a Emilie jsou jednoznačně oheň, Trent a Edie jsou jasný oceán.

30.05.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Knížka zatím asi i nejlepší ze série.... nebýt toho konce. Ten jsem tedy nečekala a úplně mi zkazil dojem ze skvělého počtení. Prostě studená sprcha na konec a podle mě to nebylo nutné. Pozor, možný spoiler - všichni se v týmu tak báječně doplňovali, že je mi tohle hodně líto...

30.12.2019 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Bryndza je zárukou dobrého čtení, opět se mi to potvrdilo. Jako vždy moc pěkný, velmi dobře vystavěný příběh, co má hlavu a patu. I když se dá vytušit, kam děj směřuje, ničemu to nevadí, možná právě naopak. Knížka se četla sama, děj odsýpal a já se ani chvilku nenudila.

16.05.2023 4 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Za mě v daném žánru jedna z nejlepších. Od autorky moje první a další mám na cestě. Takhle dáma to umí. Hajzlík se zázrakem nezmění v zamilovaného moulu a i tak je konec happy. :-) Knížka mi sedla, je psána velmi čtivě, děj odsýpá, prostě musíte číst dál a dál a na konci je vám líto, že už to skončilo. Skvělé čtení.

08.04.2020 5 z 5

Naprosto strhující čtení.
Knížku jsem četla jedním dechem. I když jsem věděla, kdo je Marek Dvořák a o čem kniha bude, tak mě tohle čtení posadilo na zadek.
Všichni by si tuhle knihu měli povinně přečíst, protože každému má co nabídnout.
Já dávám 100%

28.01.2024 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Bryndzova druhá série se rozjíždí hodně slibně. Jak poznávám Kate a Tristana, oba se mi líbí stále víc. Příběh se četl moc dobře, nechybělo napětí a knihu jsem nerada odkládala.

31.12.2020 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Tohle bylo zase něco nového. A naprosto skvělého. Bolton je prostě famózní. Kniha byla pojata opět úplně jinak a vlastně se mi to dost líbilo. Téma čarodějnictví, kolem kterého se všechno točí, je velmi neotřelé a vytváří krásně temnou atmosféru. Některé pasáže nahánějí husí kůži, Rakvář na mě opravdu udělal dojem. Paní Bolton, opět smekám a hlavně pište dál!

06.01.2020 5 z 5

Malé temné lži Malé temné lži Sharon J. Bolton

Ze všech knížek, které Bolton napsala, je tahle nejemotivnější. Vzhledem k tématu je to četba těžká jako mokrá deka, MÍSTY až depresivní, nedoporučuji číst, když nejste psychicky úplně v kondici. Ale je skvělá, zajímavě napsaná a díky konci, při kterém se tají dech, ji považuji za autorčinu nejlepší.

30.12.2019 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

(SPOILER) Překvapuje mě vlažné hodnocení.
Mě knížka naopak nadchla, vůbec jsem ji nemohla odložit. Děj má spád, zápletka je neotřelá a zajímavá. Pátrání po ztracené ponorce je tak napínavé, že se mi děj přímo odehrával před očima.
Hned jsem si objednala druhý díl a Dívka pod hladinou mi stále nejde z hlavy.
Moc dobré. Pro mě to byl zážitek a další knížka, ke které se budu ráda vracet.

18.07.2022 5 z 5

Milovaný nevlastní bratr Milovaný nevlastní bratr Penelope Ward

Pro mne od autorky první přečtená knížka, ovšem rozhodně ne poslední.
Taková letní pohodovka, slupnutá za jeden den. Nemohla jsem se utrhnout, příběh mě moc bavil a dal mi vše, v co jsem doufala. Od srdce jsem se zasmála, ukáply slzy a nechyběl knedlík v krku z dojetí.
Ke kritice by se taky něco málo našlo, ale mám z knížky tak hezký pocit, že kritizovat nechci. Ode mne 95%

24.07.2021 5 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Tuhle knížku jsem si s nadšením koupila hned, když vyšla. A byla mým prvním - a doufám, že jediným - zklamáním od této autorky. Nebudu se dlouze rozepisovat, podle mě to snad ani nepsala Bolton. Nebetyčná nuda, do čtení jsem se musela přemlouvat.

30.12.2019 2 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Skvělé počtení, které mě maximálně bavilo. Zajímavá zápletka, jedinečná atmosféra a opakující se události pokaždé z pohledu jiné osoby. Škoda jen, že postupem času se už v ději ztrácíte, osob je hodně a pak už místy namaháte paměť, kdo co prožil, viděl a zjistil... Od třičtvrtě knihy už jsem listovala a pročítala již přečtené pro osvěžení paměti. Zápletka zkrátka opravdu zapletená. Konec pro mne nečekaný. Jediné, co mě skutečně mrzí (a pro mne proto o hvězdičku méně), že autor nám upřel setkání se "skutečným" Aidenem. Celkově ale naprosto jedinečná kniha.

20.10.2019 4 z 5