Mišmiš Mišmiš komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Myslím, že tato kniha stojí za přečtení. Začátek je takový trochu těžkopádný a pomalý, ale pak si toho starého mrzouta zamilujete a dostává se vám pod kůži :-) Dalo by se u Oveho použít- nesuď knihu podle obalu :-)
a naprosto souhlasím s komentářem bookemma.
A pro mě výborná nadávka - hnído z kreténa :-D

16.12.2017 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Za mě nejlepší z celé série. Případ byl velice zamotaný a konec pro mě překvapení a trochu smutné. Opravdu realisticky napsaný příběh.
Osobní život Eriky zde byl trochu odsunut v porovnání s díly předtím. Přesto nějaký posun je. A přišlo mi, že to bylo k plusu knihy. I to, že Erika už není za každou cenu rebelka a konečně postupovala podle pravidel a i tak případ vyřešila :-)

03.12.2017 5 z 5

Romeo & Julie 2300 Romeo & Julie 2300 Vladimír Páral

Ne, prostě sci-fi nebude nikdy můj šálek kávy. Knihu jsem dočetla, jen abych měla splněné políčko ve čtenářské výzvě.
Každopádně je kniha dobrá k zamyšlení ohledně lidských vztahů. A co všechno může technika. Každopádně fantazie pana Párala je neskutečná :-)

23.10.2017 3 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Kniha byla ze začátku zdlouhavá. Nakonec se to rozjelo :-)
Kniha se dobře četla, měla spád. Moc se mi líbila i myšlenka....zamyšlení nad vinou a trestem....
Za mě super a doporučuji :-)

17.10.2017 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět skvělá kniha, která se dobře četla. Jen dávám o hvězdu méně za to, že hrdinka proti všem sama opět případ vyřešila. Stejný konec jako v první knize.

28.09.2017 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Z knih, které jsem od této autorky četla mi přišla nejslabší. Asi tím, že byla pro mě snadno předvídatelná.Ale zase na dovolenou jako stvořená. :-)

17.09.2017 4 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Za mě hodně dobrá kniha. Velice příjemná, poutavá a čtivá.
I pro mě byl velmi překvapivý konec. Zvlášť když to zůstalo otevřené.
Každopádně doporučuji k přečtení.

06.09.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Tato autorka patří k mým oblíbeným.
Kniha se mi moc líbila, asi i díky tomu, že sama teď vidím, jak rychle může člověk změnit pohled na svůj život, svůj žebříček hodnot.
Knížka se čte úplně sama. Určitě se k ní ráda vrátím.

24.08.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě hodně dobrá kniha. Velice čtivá a uvěřitelná. Do poslední stránky jsem si nebyla úplně jistá kdo je vrah. Určitě si od tohoto autora přečtu i další :-)

18.08.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

tuto knihu jsem hodně dlouho odkládala. Měla jsem trochu obavy z humbuku kolem a bála jsem se zklamání.
ale za mě je to bomba. Úžasné propletení příběhů, lehkost vyprávění, vykreslení postav a snad všechny možné ukázky rodin, lásky.....
Musela jsem o knížce pořád přemýšlet...jen volný konec mě trochu zklamal....ale aspoň si to mohu domyslet podle svého :-)

10.08.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Autorka opět nezklamala. Do konce knihy jsem byla napnutá kdo zemře.
Líbí se mi styl vykreslení postav a i spád děje.
Mohu jen doporučit :-)

10.08.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Za mě naprosto úžasná kniha, která se četla jedním dechem.
Krásný příběh, myšlenka, postavy,čtivost.
Doporučuji každému k četbě :-)

15.07.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Za mě knížka, která se dobře čte. Postava detektiva mi přijde zatím "ve vývinu" :-) Občas jako by mi chyběli informace o jeho předchozím životě. Uvidíme v dalších dílech.
Jinak detektivka má spád, žádné zbytečné opisování. Mě se to líbilo :-)

18.06.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Jako že cože??????to jako vážně?????nutně potřebuji vědět co bude dál.

Naprosto úžasná strhující kniha. Už chci další díl.

06.04.2017 5 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Pro mě velice zajímavá kniha. Vysvětleno krásně.

28.03.2017 5 z 5

Psychologie masových vrahů Psychologie masových vrahů Andrej Drbohlav

Velice zajímavé čtení a pohled do nemocné duše. Člověk si občas uvědomí jak i malinkatý detail v životě může osud posunout někam jinam.

06.03.2017 4 z 5

Energie krystalů Energie krystalů Mary Lambert

Pro mě kniha splnila očekávání. Dozvěděla jsem se mnoho užitečných rad. Jedná se spíše o základní rady a informace.

06.03.2017 4 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Pro mě dobrá kniha. Má spád, překvapivý konec aspoň pro mě a krásně se čte. Tuto autorku jsem si zařadila mezi oblíbené a už se moc těším na další její knížky :-)

09.01.2017 5 z 5

Kouzlo intuice Kouzlo intuice Louise L. Hay

Kniha mě zklamala. čekala jsem něco jiného.

09.01.2017 3 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Pro mě hodně dobrá knížka. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.
Byla jsem napnutá od začátku do konce. Líbí se mi popis místa, atmosféry, postav.
Dvě dějové linie byly super. I jejich osudové propojení. A otevřený konec je zajímavý neb některé věci objasněny nebyly.
určitě stojí za přečtení :-)

30.11.2016 5 z 5