MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Přidávám jednu hvězdu navíc za ten konec, který je psaný kurzívou, protože ten jsem nečekala ani já.

28.11.2023 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Je to milé, pěkné, vtipné. Samozřejmě film pana Poskalského měl větší šťávu, i vzhledem k obsazení, ale i knihu jsem si užila a příjemně jsem se rozptýlila.

11.09.2023 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Musím souhlasit s uživatelem Lazarus, ničím zajímavá klasika.
Nevím, zda byl příběh psán pro děti, ale mě jako dospělé nic moc nedal. Možná kdybych četla před xx lety, byl by názor jiný, ale vzhledem k tomu, jak je kniha vychvalovaná i v jiných příbězích a rozebírána ze všech úhlů pohledů, myslím si, že i mě, jako dospělou ženu, by měla zaujmout. Nezaujala.

10.09.2023 1 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Popravdě řečeno, vlastně ani nevím, co jsem čekala. Kniha mi přišla náhodou pod ruku a tak jsem si jí přečetla. Překvapilo mě, že je tak útlá a přečetla jí během odpoledne. Líbila se mi, ale nijak se mě nedotkla.
Vše, co se stane, čekáte a jen si říkáte, zda se ostatní vzbouří, anebo ne, ale i to je vlastně jasné, ale čekáte, zda třeba náhodou.
Když to řeknu blbě, tak si můžu udělat "fajfku" u přečteno. Příběh jsem pochopila, souvislosti viděla, narážky vnímala, ale po dočtení mám prostě pocit jen té "fajfky" u přečteno a ještě takové myšlenky, že mi přeci kniha měla dát víc. Adorovaná alegorie, kniha, kterou by si všichni měli přečíst, dokonalost..., ale u mě prostě nic. Maximálně mě napadá otázka, jak bych se zachovala já.
Je něco špatně se mnou nebo s knihou...

20.08.2023 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Příběh se mi líbil, ale ten konec mi přišel trochu přetažený, a vůbec celá zápletka, ale i tak se kniha četla hezky.

19.07.2023 4 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Jak jen to slušně napsat... Kateřina se chovala jako kráva, tak se asi nikdo nemůže divit, že jí Petruchio chtěl "převychovat". Jeho metody nejsou v pořádku, ale ruku na srdce, kdo by chtěl mít doma hádavou, vzteklou saň. Myslím, že by se našli i muži, co by nešli daleko pro pár ran...
Podle mě, se v jejich svazku sešly dvě tvrdé palice a ta rozumnější nakonec ustoupila.
A v neposlední řadě se musí brát ohled na to, kdy byla hra napsána. V 16. století prostě svět a mezilidské vztahy fungovaly jinak. Ale i v té době se našli rozumní muži, kteří chovali ženu jako poklad a ne jako majetek.
Každý ať si o hře myslí, co chce. Někomu se nelíbí, mně se líbí.
Ještě napíši, že jsem byla v Divadle na Vinohradech a v podání Andrei Elsnerové a Filipa Blažka to byl mistrovský koncert.

30.04.2023 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze začátku kniha vypadala zajímavě, ale bohužel minimálně v půlce jsem zjistila, že mě to nebaví a čtu jen proto, abych dočetla. Začala jsem přeskakovat řádky, nakonec odstavce a konečně došla na konec, který byl, jak jsem předpokládala, ... , ale nebudu prozrazovat.
Kdybych neměla z knihovny rovnou půjčený i druhý díl, vůbec bych ho nečetla. Už teď je mi jasné, jak to bude pokračovat a bohužel i to, jak to skončí...
Také si nemohu pomoci, ale strašně mi v ději vadilo užívání moderních zbraní. Nevím proč, prostě to tam působila nějak nepatřičně.
Asi dokážu pochopit, co se ostatním na knize líbí, ale buď už jsem z YA fantasy vyrostla, nebo nemá kniha tak dobrý příběh, aby zaujala i někoho v jiném věku.
Malým plusem je, že se mi kniha hodí do ČV 2023.

27.04.2023 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Škoda stromů, co padl na tuhle slátaninu... Překladatel, korektor a redaktor by měli dostat hodinový padáky.

10.11.2022 odpad!

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Tak tohle bylo podstatně lepší než první dva díly. Děj na sebe pěkně navazoval a mohli jsme se více seznámit s některými postavami a jejich postoji. A musím říct, že lituji, že jsem si s sebou do práce nevzala další díl, protože teď nebudu mít co číst v autobuse, a mě by hrozně moc zajímalo, co se bude v dalším díle dít. Což je, dle mého, pro knihu to nejlepší hodnocení.

11.08.2022 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Myslela jsem, že je to klasická románová sága, ale tato povídková forma mi moc nesedí. Povídky na sebe časově ani dějově nenavazují a já se trochu ztrácím, i když to není pro příběh důležité, ale mě to vadí. Třeba epilog mi přišel úplně mimo mísu a kdybych chtěla použít jazyk puberťáků, tak mi přišla fakt dost trapná. Zato Meč osudu byl naprosto perfektní.
No nevím nevím, mám doma celou sérii, tak budu pokračovat, ale zatím mě Zaklínač nepřesvědčil o tom, že je to taková extra třída, jak se o něm píše.

06.08.2022 3 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Nemůžu říct, že by se mi Zaklínač nelíbil, nebo že by se mi špatně četl, ale pořád jsem si nějak nedokázala udělat obrázek o tom, co je kniha zač. Na jednu stranu je to taková nekonzistentní "zmatlanina" pohádkových příběhů a na druhou stranu je to vcelku zajímavý svět plný kouzel, který funguje trochu jinak, než by člověk očekával.
Po prvním díle nevím, co si mám myslet. Mám doma koupenou celou sérii, tak uvidím, co další díly přinesou.

06.08.2022 3 z 5

První krev První krev Angela Marsons

(SPOILER) Čtení jsem si skvěle užila, jako ostatně vždy. Jen mi přišlo trochu divné, že se všemi hned vycházela, těch pár rozmíšek neberu jako nějaké velké problémy, vzhledem k tomu, jak jí popisují a jaká pověst jí předchází. Ale to je jen maličkost. Kim jsem prostě propadla a ráda jsem si opět zavzpomínala na Kevina...

21.07.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Souhlasím s ElizPetrovou a myslím, že více není třeba dodávat.

13.07.2022 4 z 5

To nebyla žena, ale světice, neboť já bych byla už dávno královražedkyně...

21.05.2022 5 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Věděla jsem do čeho jdu, bylo mi jasné, že to bude velmi, ale velmi, odpočinkové čtení, jenže i tak se mi příběh zdál doopravdy hloupý. Laura je blbka a alkoholička. A abych pravdu řekla, tak mi to ani nepřišlo "sexy" , spíš jsem měla chuť se chechtat...
Bohužel jsem si koupila všechny tři díly, takže ve čtení budu pokračovat, alespoň se zasměju :D
Jedna hvězda za to, že jsem to dočetla bez přeskakování, ale jinak nic moc.
Film jsem viděla, a je to to samé jako kniha, kouknete se ze zvědavosti, ale nic speciálního to ve Vás nezanechá.

20.03.2022 1 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Jednoduché, prvoplánové, překombinované, ale přečíst se to dalo...
Plus tahle knížka může putovat dál, a tak si splním další kolonku ČV 2021 :)

01.04.2021 1 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Bohužel kniha je jiná než film. Ve filmu exceluje Maryl Streep a má jistý hlubší rozměr, v knize je šéfka pouze kráva. Jinak samozřejmě ani kniha ani film nejsou žádné těžké příběhy. Je to taková kniha na odreagování a já osobně jsem si říkala, proč si to Andy nechává líbit. Poslala bych šéfku do ... a radši si našla jinou práci.
P.S. Hodnocení Kontryhelky pode mnou mě fakt dostalo ... . Jestli by s tím komentářem neměla jít raději na ČSFD...

27.01.2021 3 z 5

Nouzový východ Nouzový východ Richard Yates

Skvělý román. Nemohu si pomoci, ale to zoufalství na vás přímo dýchá a vy tušíte, že to nebude mít dobrý konec, ale přesto tak nějak pořád doufáte, že se jim "rozsvítí" ...

27.09.2020 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nemohu si pomoci, ale ani tato kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Sice je to o něco lepší než Tma, ale ani tady se u mě nedostavilo zaujetí příběhem. V podstatě jsem to přečetla a bylo mi úplně jedno, jak to skončí a co se stane s postavami.
Další knihy od autora už asi číst nebudu.
Nevím, jestli je to tím, že mám z dřívějška nakoukané horory apod. a tak mi hororové knihy přijdou jako výcuc z filmů, nebo prostě jen autoři neumí udělat tu správnou atmosféru, která vtáhne do děje i mou otrlou dušičku :)

28.08.2020 3 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Je to takový milý příběh. To je první, co mi napadlo, když jsem se do knihy začetla. Taková milá kniha, při které se budete usmívat, protože je prodchnuta sympatickým a inteligentním humorem.
Plný počet dávám za to, že jsem si hezky odpočinula a pokochala se krásnou češtinou.

14.02.2020 5 z 5