Ďábel nosí Pradu

V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o to, jak vyhlížejí. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestlyové, která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, jímž musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z tohoto magazínu módní bibli New Yorku, a tudíž současně celého světa - nepřipustí, aby jí cokoli stálo v cestě. Což se týče i dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to zaměstnání, ve kterém nemůže vydržet nikdo, komu zbyla alespoň špetka sebeúcty - ale zároveň místo, pro něž by miliony mladých Newyorčanek byly ochotny zabíjet. Funkce Mirandiny asistentky by se pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachsovou mohla stát branou do velkého světa módy. V nevýrazném oblečení nesmělé studentky však mezi armádou superštíhlých módních. dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v lodičkách na jehlovém podpatku, působí jako pěst na oko. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale zato jí dělá hrozné potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci zoufale nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem. Aby se stala nejlepší z nejlepších, musí se změnit podle Mirandiných představ. Brzy umí - k nevelkému nadšení svého přítele - hovořit jako prvotřídní znalkyně moderních trendů, kráčet jako modelka a už si za žádných okolností nesplete Dolceho s Gabbanou. Kniha, která strávila na žebříčku bestsellerů The New York Times plných šest měsíců a byla přeložena do 27 jazyků; se stala předlohou pro stejnojmenný film. V hlavních rolích excelují Meryl Streepová a Anne Hathawayová. Režie se ujal David Frankel, který zkoumal vrtochy módního světa a celebrit již ve veleúspěšném seriálu Sex ve městě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/3416/dabel-nosi-pradu-X65-3416.jpg 3.4327

Prada (1.)

Vydáno:, Columbus (ČR)

The Devil Wears Prada (2003)

Kniha Ďábel nosí Pradu

zebrazoma

Film omnoho lepší, hlavne teda vďaka M. Streepovej, kniha zúfalstvo. Už sa mi dlho nestalo, aby ma tak neuveriteľne štvala hlavná hrdinka. Povrchná, ufňukaná, trápna. Neviem, asi som jej závidela tie handry:-)

hana1105

Knihu jsem zaklapla po přečtení 6 kapitol. Moc zdlouhavé a plno gramatických chyb.

markyticka

Kniha se mi líbila ještě víc, než film a to jsem ji četla až dlouho po prvním shlédnutí firlmu a před očima jsem měla stále Meryl Streepovou jako Mirandu Priestlyovou. Smála jsem se velmi často, snad i protože sama jsem asistentka. Super odpočinková víkendová četba.

DanteAlighieri
29.10.2018

Šéf debil (v tomto případě kráva) a trpící zaměstnanec je námět, který mě odjakživa přitahuje. Nejdřív jsem viděla film a pak četla knihu a docela mě mrzí, že některé věci z knihy se do scénáře nedostaly nebo byly pozměněny. Mám na mysli hlavně závěr, který v knize přináší větší pocit zadostiučinění než ve filmu, jehož konec je zbytečně umírněný. Naopak co se mi ve filmu líbilo víc než v knize, byla Emily. Ve filmu je ostřejší povahy a taky to sražení autem je lepší nápad, než jak byla odklizena ze scény v knize. Jednu hvězdičku strhávám za to, že mě nebavily pasáže, kdy Andrea nebyla v práci. Akce s kamarádkou, s rodiči... Moc mě nezajímalo, co Andrea dělá doma, a neustále jsem ji hnala zpět do kanceláře (naštěstí tam byla tak ve 3/4 knihy). Taky se mi nelíbí, že v knize figuruje i Vogue a Anna Wintour (a Runway a Miranda Priestly je tu jako jejich konkurence). Byť se tam objevuje jen ve formě dvou krátkých zmínek, fakt to tam být nemuselo. Zbytek je ale super. Autorka nešetřila popisem toho, co Miranda předváděla a jak byla Andrea vyřízená, a je pravda, že především na tom ta kniha stojí. To jsem od ní očekávala a to tam bylo, takže jsem v tomto směru maximálně uspokojená.

Kamienkova33
24.09.2018

Zbožňujem film, tak mi kniha nemohla uniknúť :-) Aj napriek negatívnym recenziám za seba môžem povedať, že sa mi román páčil a určite sa dám aj na druhú časť.

Petulik1996
06.08.2018

Film si mi asi líbila víc, kniha mi přišla moc zdlouhavá, dočetla jsme ji jen abych věděla jak to dopadne.

iiiccc
02.05.2018

Kniha mapuje příběh mladé dívky, která se chce něco dokázat ve světě žurnalistiky. Čtení je to odpočinkové do chvíle než zjistíte, že takhle to ve v tomto světě chodí a stejné Mirandy jsou i u nás. Zastávám názor, že příběh vychází z osobních zkušeností autorky nebo někoho jí blízkého.

Iva1988
27.03.2018

Kniha pro mne byla takovou oddechovkou a líbila se mi.