Noc na Karlštejně

Koupit

Oblíbená úsměvná veselohra, která se odehrává během jedné noci na hradu Karlštejn, kam císař Karel IV. zakázal přístup ženám...

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40135/noc-na-karlstejne-2JB-40135.jpeg 3.8861
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Artur

Kniha Noc na Karlštejně

Avila

Říká se že kniha je většinou lepší než filmové zpracování.... A převážně s tím souhlasím....
Filmovou zpracování tohoto příběhu mám velmi ráda, už kvůli svému obsazení a písničkám které si při sledování vždy "broukám"
Proto jsem byla zvědavá na knihu. Ale film je za mě prostě o něco lepší....

bara-z5649

Za mě je hezčí muzikál. Asi kdybych ho neznala, tak si toto drama nepřečtu. Každopádně i tak se mi dílo líbilo a nelituji přečtení.
Miluji postavy, zápletku, místo a období, ve kterém se kniha odehrává.

Šárušinka

Jasný důkaz toho, že i samotný císař porušuje svoje zákony kvůli lásce.. Krásně napsaná hra, snad se v téhle divné době dočkám muzikálového představení. Jediné, co mi chybělo, bylo Helenčino “Lásko má, já stůňu.”

Šíša

Jelikož film žeru, musela jednou na řadu přijít i knižní předloha :D.
Jako divadelní hra se to četlo velmi lehce, hodně rychle to ubíhalo a velmi se líbil jazyk, kterým je hra napsaná. A mile mě překvapilo, že do již zmiňovaného filmového zpracování byly přeneseny (skoro do písmene přesně :D) repliky postav. Za mě super.

koki.veru

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Film znám skoro nazpaměť a bylo pěkně přečíst si i předlohu k filmu.

Martiiiik

Kniha se mi moc líbila :-) člověk zná film jak své boty, tak jsem byla zvědavá, o kolik bude kniha jiná.. a byla o dost.. některé pasáže jsou delší a propracovanější, jiné v knize vůbec nejsou.. ale bylo to velmi čtivé a tento příběh je prostě nádherný :-)

Adél784

(+ SPOILER) Noc na Karlštejně...Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, hlavně díky skvělému hereckému obsazení:))))

Karel IV. nechce, aby na Karlštejně strávila noc žena ( včetně královny). Nezávisle na sobě se ale dvě ženy rozhodnou strávit na Karlštejně noc.
Královna Alžběta - manželka Karla IV., která si není jistá Karlovou láskou a cítí se zanedbávána.
Alena - neteř purkrabího, která se vsadila, že stráví noc na Karlštejně, protože díky tomu její otec svolí ke svatbě s jejím mílím Peškem.
Alžběta, díky pomoci biskupa Arnošta, stráví noc v předpokoji císaře, místo Peška Hlavně a zjistí, že ji její muž miluje. On ji v převleku za páže pozná.
Na hradě jsou také právě na návštěvě dva hosté - vévoda Štěpán a král Petr, kteří vyvolají rozruch, že na hradě je žena. Alžbětě se podaří uniknout, ale Alena je prozrazena.
Císař Aleně odpustí a Peška pasuje na rytíře, aby si mohl Alenu vzít za ženu.
V tu chvíli přijíždí Alžběta, která předstírá, že se ztratila v lese.

Jedná se o chronologickou divadelní hru o třech jednáních.

Doporučuji po přečtení knihy zhlédnutí filmu:)

Monike

Film jsem videla nekolikrat, ale diky CV ted i knihu cetla. Dekuji bylo to pohodove cteni.