Noc na Karlštejně

Koupit

Oblíbená úsměvná veselohra, která se odehrává během jedné noci na hradu Karlštejn, kam císař Karel IV. zakázal přístup ženám...

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40135/big_noc-na-karlstejne-2JB-40135.jpeg 3.8965

Kniha Noc na Karlštejně

milovnice_knih_

Jelikož miluji filmové zpracování rozhodla jsem se do školy přečíst i knížku a musím říct, že nejsem vůbec zklamaná.
Děj je hodně podobný tomu filmovému, i když některá části jsou jiné. Musím říct, že se mi knížka dobře četla, i když pár pasáží bylo malinko delší a to mě moc nebavilo.
Za mě můžu určitě doporučit.
Hodnocení: 4,5*/5* půl hvězdičky strhávám za těch pár pasáží.

DenisaMue

Je to zvláštní, text jsem zkusila číst teprve nedávno, věděla jsem, co od něj zhruba čekat, ale Vrchlického jazyk je tak zastaralý, že jsem se do čtení musela pokaždé nutit a nezvládla jsem víc než patnáct minut.

tessa.mik

Zase jedna cesta vlakem s knižní klasikou. Miluju film a knižní předloha mě vůbec nezklamala. Ba naopak, cesta mi díky tomu utekla jako nic

azertaaz

Nečetlo se to špatně, ale nějak mi to nesedlo. Víc mě bavil film. Někteří tu píšou, že to bylo zábavnější, ale já tam toho vtipu zase tolik nenašla. Možná, kdybych to viděla jako hru, tak bych to dokázala víc ocenit. Takhle dávám 4 hvězdičky.

Booky84

Krásná klasická kniha - mám ráda různá díla psaná jako divadelní hru. Četla jsem formou e-knihy a přišlo mi, že jsem to přečetla během chvilky.

Denisa525
31.12.2021

Četla jsem kvůli povinné četbě, nicméně příjemně mě kniha překvapila. Čte se dobře a rychle.

Zuzanak4
06.12.2021

Přečtěte si to. Je to nesmírně poetické a pěkné. Ten film jsem nikdy neměla ráda, ale tahle kniha je úplně jiná. Lepší, takže se vlastně bude líbit všem.

Anna 13
27.11.2021

Měla bych se stydět, když to pro mě bylo čtenářské utrpení?

Vlastně vůbec netuším, co k tomu napsat... Sama od sebe bych po této klasice nikdy nesáhla. To, že se bavit rozhodně nebudu, jsem poznala z již prvních pár stran.

Jazyk pana Vrchlického mě vnitřně nerozechvěl, byť jsem si po celou dobu uvědomovala jeho spisovatelský talent. Asi jsem byla vnitřně tak naštvaná, že se tím musím prokousávat, že jsem neměla sílu ocenit jeho nápaditost a zoufala si, kolik "vtipných" zápletek budu muset ještě přetrpět.

Dobře, tak už konečně vím, o čem je ta slavná Noc na Karlštejně... Ale už nikdy víc, prosím...