MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Naprostá spokojenost. Nic víc k tomu asi ani nemusím psát. Opět skvělý příběh.

13.11.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Co napsat?
Na tuhle knihu jsem se neskutečně těšila, byla jsem v knihovně na seznamu čekatelů hodně dlouho a nadávala, proč to ti lidé nemohou vracet rychleji.
Kdysi dávno jsem viděla film, který mě uchvátil, a to nejsem žádný filmový fanda a normálně na telku ani nekoukám.
A teď nějak nevím, kde se stala chyba. Kniha je hezká svými myšlenkami a snahou ukázat, že není vše černobílé a že i když má člověk málo může být nejšťastnější na světě. Ale nemohla jsme se do příběhu začíst, neoblíbila jsem si žádnou postavu a to je podle mě u knihy dost špatné, když ze všech lidí vám nepadne do oka žádná. Bylo to možná i tím, že film je podstatně lyričtější, kdežto kniha jede jednu událost za druhou a Smrt vám neustále omílá, že nechápe lidi a jejich rozhodnutí a pořád čtete o tom, kolik jich kde posbírala. Myslím si, že se měl pan Zusak zamyslet víc nad Liesel a jejími rodiči, Rudym a ostatními obyvateli města a vypíchnout otázky týkající se viny, trestu, odpovědnosti, charakteru, loajality a vynechat počítání mrtvých. Vždyť mi víme, kolik jich při 2. SV zemřelo.
CHápu, proč má knihu tolik lidí rádo, ale na mě je to asi málo propracované.

14.07.2018 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Četla jsem teď znovu po letech a musím říct, že některé příběhy jsou trochu "divné", ale vyváží je skvělé příběhy jako třeba dort, kaťata, košilka, panenka, podlaha.

16.07.2023 4 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Naprosto perfektní kniha. Hltala jsem stránky jednu za druhou a nemohla přestat, dokud jsem nedošla nakonec. Postavy mi přirostly k srdci, i Esteban, se svými dobrými i špatnými vlastnostmi a někdy jsem se přistihla, že s jeho názory, ohledně hospodaření, souhlasím.
Asi nemá cenu se rozepisovat o tom, co je na knize nádherné, protože bych jen opakovala to, co je napsáno v komentářích pode mnou a tak to hlavní, co mohu napsat je, že kniha URČITĚ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ a všem jí DOPORUČUJI.

04.03.2022 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tak jsem si po letech dala repete a opět nemůžu hodnotit jinak než 5*.
Teď volně navážu Doktorem spánkem a pak se taky pustím do nějakých jiných knih :D :D

29.09.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tak jsem opět po nějakém čase dostala chuť na romantiku a tato kniha je přesně to pravé. Hravé dialogy mezi hlavními postavami jsou geniální. A i když někdo může knize vytknout, že se v ní nic neděje, tak já se bavím při popisech přírody a střídání období a při dokonalém vykreslení lidské povahy. Takže opět krásně strávený čas. A teď ještě repete Rozumu a citu a bude romantička ve mne na nějaký čas znovu spokojená...

20.07.2021

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Pokud jste knihu ještě nečetli, nečtěte ani můj komentář.

Příběh jako vždy skvělý. Pachatele jsem tušila, ale neviděla souvislosti, které by ho usvědčili. A nakonec se to ještě trochu zamotalo :)

Ale ten konec...

Ten mě naprosto rozsekal. Brečela jsem jako malé dítě. Nedokážu si představit, jak bude vypadat další díl. Když si na to vzpomenu, tak ještě i teď mám slzy v očích.

05.06.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opět naprosto skvělá Kim. Nemohu si pomoci, ale mě se krimi Angeli Marsons doopravdy líbí a vždy je mám přečtené za pár dní. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

15.05.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Spokojenost. Mám Kim jako postavu ráda, je skvělá. Námět je parádní a kniha je napsána velmi čtivě.

09.09.2018 4 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Pro mě je Herriot zárukou příjemného, klidného a hlavně lidského čtení. Něco jako Svěrák za ČR.

07.04.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Nechápu, prostě nechápu tak vysoké hodnocení. To jsou tady všichni čtenáři odborníci na ekonomiku, že ty žvásty je bavily? Myslela jsem, že se přes první část ani nedostanu a pevně doufala, že pak se to nějak rozjede. Nerozjelo. V knize se nic neděje. Ale hlavně, že víme, jak chodí hlavní hrdina oblékaný na běhání a jaké ADSL připojení je nejlepší. Jediný dobrý děj v knize je pomsta Lisbeth. "Vraha či vrahy" jsem tušila a ten konec mi taky napadl už někdy v půlce. A úplně mi dostala věta od Lisbeth Mikaelovi - A budeš můj kamarád? - základní škola hadr...

11.12.2020 1 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Ačkoli byla Štěpánka vylíčena jako neohrabané motovidlo, co se šťourá do cizích věcí, já jsem si jí neskutečně oblíbila a bylo mi jí líto. Už dlouho jsem si žádnou literární postavu tolik neoblíbila. Přála jsem jí, aby nakonec našla štěstí. Ale kdo ví, co bylo
dál ...
Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdami, protože co si budeme povídat, než se dostanete k samotné zápletce je půlka knihy za vámi. Ale zase máte čas si na Štěpánku a její okolí udělat pořádný názor a vpravit se do života na přelomu 19. a 20. století. Takže když to vezmu kolem a kolem tak 5 * .

27.06.2020 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nadaný žák se mi líbil více než druhá povídka - Tělo, ale obě jsou skvěle zpracované a psychologie "dětských hrdinů" je promyšlená do puntíku.
Pan King má můj obdiv, a to už řadu let.

28.03.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nebylo to špatné, celkem jsem se i nasmála. Není to žádná velká literatura, ale účel splnila a myslím, že by bylo škoda hodnotit jí jen jako průměr, takže dávám o jednu hvězdu navíc a jdu do knihovny pro další díly.

05.04.2023 4 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Kniha je čtivá, ale chybí jí kouzlo? charisma?, nevím, jak to popsat. Čtete, ale nic ve vás nezanechává.
Jsem zvědavá na třetí díl, do kterého se pustil opět SK spolu s RCH, tak snad se to vrátí k prvnímu dílu a dají nám to pánové "pořádně sežrat" :)

06.03.2023 3 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Co ke knize napsat, když jediné, co se mi chce je být potichu a poslouchat nezapomenutelné písně...

28.01.2022 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Opět skvělé čtení. Téma naprosto vynikající, dětští hrdinové Kingovi prostě jdou.

14.11.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Není to špatná kniha, ale prospělo by jí zkrácení a možná trochu sympatičtější policisté. Také mi přišlo, že se některé věci staly aniž bychom se pořádně dozvěděli, jak na to přišli (nechci prozrazovat). Takže bych možná vynechala popisy dánské přírody a přidala víc popisů policejní práce.
Vrah mi moc neseděl, tipovala jsem někoho jiného.

01.02.2020 3 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Pokud jste knihu ještě nečetli, nečtěte ani můj komentář !

Knihu jsem dočetla minulý týden a stále pořádně nevím, co o ní napsat. Tak snad vypotím něco smysluplného :)

Nemyslím si, že by to byla nějaká politická agitka za práva LGBT, jak píší někteří. Podle mě je to pohled na to, jak na maloměstě nejsou lidé ochotni přijmout mezi sebe někoho, kdo je nějak jiný. Ač by se dalo říct, že v dnešní době už jsou takové vztahy považovány za normální (teď mi přijde spousta zpráv o tom, co je pro mě normální :) ). V tomto případě lesbicky orientovaný pár a ještě ke všemu manželský. Mnohdy stačí malé popostrčení od jednoho dvou obyvatel a ostatní se s nimi svezou, ale vždy zbyde hrstka odpůrců, s tím se nedá nic dělat. Takže podle mě je to o malosti lidského myšlení.
Co se týče nemoci hlavního hrdiny, přijde mi, že se s tím vším smířil tak nějak nereálně - automaticky. Já nevím, ale já bych asi osobně chtěla vědět, proč ? co? jak? proč já? co se mnou bude? , i když bych tedy také nechtěla skončit jako laboratorní zvíře, ale přišlo mi to prostě takové nerealné. Ale když jsem se od tohoto oprostila a přestala nad tím přemýšlet, vzala to jako součást příběhu, byla jsem čtením pohlcená a přemýšlela, jestli ho vyléčí nebo se to nějak samo zastaví, nebo se stane něco jiného … Známe to, Kingovi konce jsou někdy hodně divné až absurdní. Tady mi konec nevadil. Možná mi to přišlo jako moc velký happyend, ale zase na druhou stranu jsem měla po dočtení knihy "hezký pocit".

13.12.2019 4 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Jak píší ostatní uživatelé, je to milá a čtivá jednohubka.
Možná mohl z trilogie vzniknout spíše román, vzhledem k velikosti písma a celkové úpravě, ale chápu, že autoři třeba nevěděli, zda budou s Gwendy pokračovat, a tak je to taková krátká, ale moc pěkná, povídka.

04.03.2023 4 z 5