misaC misaC komentáře u knih

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Kniha je mou třetí od této autorky a opět musím zatleskat. Kim se mi svou "zažraností" skutečně líbí, i když mě trochu zklamalo místo činu - tak trochu "ukradené" z Farmy mrtvol J. Basse.

11.03.2018 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tato kniha popisující veselé i tragické okamžiky života tří žen jedné rodiny mě nadchla. Nejvíce mě zaujala osudová linka Alžběty , život Anny mi přišel trochu odfláknutý - to mi v hlavě zůstal spíš její muž Antonín. A Anežka ? Na ní nemám - ještě ani po několika dnech od přečtení knihy - vyhraněný názor. A to je asi přesně to, co by měla kniha u čtenářů vyvolat - zůstat v hlavě po nějakou dobu a nutit člověka nad dějem přemýšlet

11.03.2018 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Příběh mě zcela pohltil - škoda, že ještě není další díl. Vztah mezi Ilanem a kapitánem se perfektně rozvíjí a moje sympatie má i Vargas. Celkově jsem ještě nadšenější než u prvního dílu. Jen tak dál !

14.02.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Na začátek musím napsat, že se mi kniha líbila. Ale, ale......
POZOR SPOILER
Hlavní hrdinka Ruth snad ve všem vidí rasismus, ta by i bílý sníh považovala za rasismus. Prostě mi to přijde přehnané.
Náhlé zjevení se skutečné černé matky fanatické příznivkyně bílé rasy je velmi násilné, no a závěrečné napravení velkého nácka........... to je už škoda mluvit.
Přesto čtyři hvězdy.

11.01.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

V knize jsem se ztrácela ještě více než v Dívce ve vlaku. Rozuzlení jednoduché. Shrnuto - nic moc.

23.09.2017 2 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Mám ráda detektivky s Lincolnem a Amélií. U této bych ale zkrátila konec, byl na mě moc rozvleklý.

19.08.2017 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velmi čtivá kniha. Přispívají k tomu krátké kapitoly a překvapivé rozuzlení. Někteří ji srovnávají s Dívkou v ledu, ale pro mě je Kim sympatičtější. Už se těším na Tichou modlitbu.

11.08.2017 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Poměrně drsný začátek knihy mě docela překvapil. Příběh se hezky rozbíhá a konfrontace různých období lidských dějin je bezvadný nápad. Autor se musel dobře seznámit s fakty a ty propojil se svou vizí budoucnosti ( v určitém místě knihy mi trochu naskakuje trilogie Silo ..... ). Těším se na Císařovnu.

23.06.2017 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdy, ale konec to změnil. Kniha se mi dobře četla a i příběh mi přišel zajímavý. ALE...... Slabošský otec, ufňukaná a "pošahaná" matka mi zase až tak moc nesedli. Příběh začíná být v druhé polovině překombinovaný a trochu mi to připomíná v poslední době často zmiňovaný pojem "realita na druhou", který bych přeformulovala jako "únos na druhou".

04.06.2017 3 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Přiznám se, že knihu jsem otevřela hlavně kvůli čtenářské výzvě - a zklamaná rozhodně nejsem. Líbilo se mi prolínání minulosti a současnosti a úplně mě "bolelo u srdce", když autor popisoval smutný osud ostrova a některých jeho obyvatel.

30.05.2017 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Moc hezké. Třetí díl se mi líbil více než první. Ale musím se ještě vrátit k Turnusu, ten jsem zatím vynechala.

21.05.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Knížku bych zařadila mezi průměrné detektivky. Dala se sice dobře číst, ale podle hodnocení jsem očekávala víc. Uvidíme co Noční lov.

16.05.2017 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Uff, uff....... Hodně emocionální. Od závěrečných stránek jsem se nemohla odtrhnout.

05.05.2017 4 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Líbilo se mi retrospektivní psaní. Ale tedy ze závěru jsem byla trochu zklamaná - bylo to velmi jednoduché a nezdálo se mi to až tak pravděpodobné ( nehledě na to, že to kopírovalo nedávnou skutečnost )

06.03.2017 3 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

Tuhle knížku jsem " vzala hopem". Čtivé, má spád, nechybí překvapivé momenty, při kterých až mrazí v zádech.

30.01.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

No, nevím.....
Od fantasy si představuji asi něco jiného. Některé pasáže mi přišly jak citace deníčku náctileté slečny. Ale určitě tím nezatracuji celou knihu, určitě ji dočtu a možná dám šanci i další v sérii.
Tak dnes dočteno - celkově s knihou průměrná spokojenost, pokračování za nějaký čas.

21.01.2017 2 z 5