MiraiYume MiraiYume komentáře u knih

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Být zavřená v knihovně... páni! Splněný sen! Tedy asi jak pro koho, že... Scéna v knihovně bomba, pak mi chvíli přišlo, jako by měla Autumn spasitelský komplex. Netrvalo však dlouho a zjistila jsem, proč zrovna Dax. Výborné oddychové čtení. Žádná hluchá místa, moc milý a citlivý příběh s nevšedními hrdiny. Čtení jsem si užila od začátku do konce, a to dávno nejsem cílová skupina! Za mě palec nahoru. Pokud někdo hledá jemnou romantiku (primárně pro náctileté), jednoznačně dobrá volba.

16.02.2019 5 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

Váhám nad čtyřmi hvězdičkami, autorka píše celkem poutavě, ale o chloupek dávám jen tři. Nemůžu říct, že by mě kniha nějak nadchla, na druhou stranu se autorce podařilo vykreslit nápaditý svět s vlastní legendou. Jenže místy mi celý příběh přišel natahovaný a spoustu pasáží jako vata. To mě ve čtení trochu brzdilo. Ráda ale knihu hodnotím jako celek, takže za mě - zajímavé fantasy počtení s poutavou zápletkou. Dobře napsané, dobře promyšlené. Jen tu chemii mezi Armandem a Rachelle jsem v tom příběhu teda fakt necítila (a ne že to nejde! Ve spousty knih tu "chemii" mezi hlavními postavami cítíte, dá se to tak napsat), proto mi jejich společná linka nic neříkala. A ještě dodatek na závěr - první kniha se mi líbila více.

02.02.2019 3 z 5

Hříšník Hříšník Amanda Stevens

Skvělá kniha. Asi se budu opakovat jako u předešlých, ale tahle série je prostě úžasná! Pátý díl se mi zdál o malinko slabší než ten předchozí, který byl dle mého názoru nejlepším ze série, ale přesto nezklamal. Naopak. Spousta věcí zůstala nedořešených, konec v podstatě pootevřený. Nemůžu se dočkat pokračování! Autorka čtenáře nenapíná a děj se rozbíhá hned na prvních stránkách bez dlouhé předehry. Napětí od začátku do konce. Detektivní zápletka se mi nezdála jako ústředním bodem příběhu, spíš ho jen doplňovala. Zase šlo o duchy, tajemno a Améliin vztah k Devlinovi, který vstoupil na úplně jinou cestu, než po které kráčí Amélie. Jo, navnadilo mě to na další díl, a to zřejmě bylo účelem. Výborná série, Amanda Stevens má skutečně vypravěčský talent.

12.01.2019 5 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Skvělá jízda od začátku do konce. Autorka se nijak neupejpala a rovnou od prvních stránek nás hodila do nového příběhu plného duchů a děsivých entit. Stevensová má velmi čtivý styl psaní. Užila jsem si každou kapitolu a příjemné mrazení nepolevovalo ani na chvíli. Zatím asi jeden z nejstrašidelnějších dílů. Konec mi přišel maličko uspěchaný, ale to i v ostatních dílech. Nicméně ten zbytek to skvěle vynahradil. Návštěvnice se mi opravdu moc líbila a vážně jsem zvědavá, co má Devlin za lubem a jak bude jejich vztah s Amélií pokračovat.

03.01.2019 5 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

S uzarděním přiznávám, že jsem nikdy původní Vánoční koledu nečetla. Asi je načase to změnit. Toto zpracování bylo skvělé. Pod nálepkou YA žánru se skrýval krásný příběh s nečekaným a opravdu výborným koncem. Celý příběh plynul rychle, velmi dobře se četl a poslední kapitola byla úžasným zakončením. Nešetřím superlativy, co? Ale už dlouho se mi nestalo, že bych po dočtení nějaké knihy cítila tak příjemně a překvapeně. Opravdu dobré. Opravdu stojí za přečtení.

31.12.2018 5 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Překrásná obálka, obsah už za ní bohužel trošku pokulhává. Prvotní nápad s Králem duchů a zasněnou Liesl byl skvělý, zpracování je taky celkem dobré, rozhodně se velmi pěkně čte. Ale hluchých míst je tam tolik, že mi trvalo se do děje pořádně dostat. Vadí mi věčné stesky Liesl na to, jaký je oproti svým sourozencům chudák bez hezkého vzhledu i oslnivého talentu. Vadí mi až přecpanost hudby. Mnohem víc by se mi zamlouvalo, kdyby hudba jen doplňovala ústřední příběh Lies a Krále, ale místo toho se z ní stal středobod všeho, kolem něhož se vztah Elisabeth a Der Erlköniga jen vine jako stužka. Škoda, opravdu škoda. Bylo toho totiž moc, až příliš. A tak ta dějová linka jaksi zanikla. Přesto je to svým způsobem kouzelný příběh se zajímavým vyústěním, ale na větší hodnocení má z mého pohledu příliš mnoho "Ale".

09.12.2018 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Příběh není nijak světoborný, nic extra nového, co by tu ještě nikdy nebylo, v něm není. Jen je kolem toho humbuk, nějaká nová módní vlna. Upíři a vlkodlaci asi už omrzeli, tak se lidé vrací k andělům. Autorka má ale čtivý styl, takže se to číst opravdu dalo, o když se většinu knihy nic moc nedělo a Luce byla... no... nerozhodná? Otravná? Vlezlá? Asi to všechno dohromady. Něco se konečně začalo dít až na konci, ale zase to skončilo tak rychle a divně, že to asi čtenáři moc nových informací, co by si nevydedukoval po čas celého čtení, nedalo. Ovšem! Pro cílovou skupinu náctiletých, věčně uzoufaných holek, to bude určitě skvělé počtení.

18.11.2018 3 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Bála jsem se, že mě série přestane bavit, že autorka udělá něco, čím mi celé to čtení znechutí, jak se občas u dlouhých sérií stává. Ale tady ne. Prostě nic. Všechno dává svůj smysl, příběh je skvěle napsaný bez hluchých míst, mrazení pokračuje... Prostě pecka! Určitě se řadí mezi mé oblíbené knižní série. Jen jednu výtku tentokrát mám. Konec se mi zdál dost uspěchaný a nedotažený. Spousta věcí zůstala otevřených, což chápu, alespoň vznikl prostor pro pokračování, ale přesto si myslím, že si autorka s tím koncem mohla víc vyhrát. Bylo to jako ve vteřině ustřižené. Prostě to trochu zamrzelo po té úžasné smršti předtím.

10.11.2018 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Mrazení v zádech, příjemné napětí, trošička romantiky, detektivní zápletka... Jo, bylo to vážně super. Příběh byl svěží, ubíhal tak rychle, že jsem se nenadála a byla jsem na poslední straně. Spousta nových informací o Amelii a jejím původu objasnila i pár nedořešených věcí z předešlé knihy. Skvělé počtení.

06.11.2018 5 z 5

Rozhodně nepatřím do zástupu obdivovatelů a milovníků. A rozhodně v této knize nevidím nic z Harryho Pottera, jak se píše v některých komentářích i v recenzi knihy samotné. Jako jaká podobnost? Veskrze žádnou jsem nenašla. To by se pak dalo říct o každé druhé fantasy, která mi vymyšlený svět a hlavními hrdiny jsou děti.
Příběh mě nijak zvlášť neoslovil. Naopak mi místy přišel zdlouhavý a nebyl ani nijak extra napínavý. Takový lepší průměr, řekla bych. Autorka psát umí, to beze sporu. Vytvořila fantastický nový svět, jak jsem však už psala, nijak mě neoslovil, ani neokouzlil. Troufám si říct, že jsem četla lepší. Mladé čtenáře možná zaujme víc. Pokračování určitě číst nehodlám.

03.11.2018 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Přiznám se, že tenhle žánr je mi celkem cizí, ale po přečtení Okřídlené duše jsem zjistila, jakou chybu jsem celé roky dělala, když jsem se mu vyhýbala. Neskutečně rychle mě autorka vtáhla do děje. Kniha se četla snadno, lehce a stejně tak jednoduše vyvolala i mrazení, napětí a milion otázek. Bylo těžké se od ní odtrhnout. Moc jsem si to užila a rozhodně se chystám na pokračování.

31.10.2018 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Vcelku zbytečná kniha s nicneříkajícím dějem. Ale přesto tak skvělá, že jsem měla potíž ji odložit dřív, než s dočtením poslední stránky. Jasně, nic jsme se tu nedozvěděli, kromě toho, že nezlomná Nesta se přece jen dá zlomit a klesnout až na samotné dno a že Tamlin tam jde spolu s ní. Jeho mi bylo opravdu líto. Pro mě to byla prostě taková milá vsuvka v celé sérii. Mimochodem, až z komentářů níž jsem se dozvěděla, že budou další díly. Fakt? Jako fakt fakt? Pro mě za mě by celá série mohla končit třetím dílem, to by byl opravdu vkusný a důstojný konec, ale zvědavost mi opravdu nedá a nemůžu se dočkat pokračování, snad to Maasová celé nezkazí nějakou blbinou.
Mimochodem - scéna v horské chatě mě opravdu pobavila.

29.10.2018 4 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Zajímavá kniha, to bezesporu. Zajímavé zpracování. Přesto se nemůžu ubránit dojmu, že šlo z příběhu dostat něco víc. Ten vztah mezi Aldenem a Lenzi se jeví jako "rychlokvaška", třebaže za sebou mají spoustu let vzájemné tajné lásky. Prostě jsem v tom příběhu necítila tu správnou chemii mezi nimi. A ano, i v psaném textu se dá ten dojem navodit. Tady mi to tak nějak chybělo. Když už došlo k akci, byla rychlá a nic moc neříkající. Vlastně ani nevím, co jsem si z toho příběhu odnesla. Asi nic. Jako oddechové čtení to bylo vcelku dobré, pro cílovou skupinu (14-16?) bych řekla skvělé počtení. Ale nic, co by náročnější čtenáře dostalo do kolen.

13.10.2018 3 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Skvělé zakončení a nejlepší kniha celé série. Ačkoliv pár výhrad bych taky měla, nic to nezmění na tom, že jsem se od ní jen těžko odtrhávala. Satu si podle mě zasloužila horší trest, na druhou stranu i tak to stačí. Konec byl víc otevřený, ale zase dal prostor fantazii, takže proč ne. Bylo to fajn počtení.

07.10.2018 5 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Opět skvělá kniha, místy se ale trošku táhla a některé pasáže jsem měla chuť přeskakovat. Přesto - všechno dávalo smysl, děj (ačkoliv místy pomalejší) byl zábavný a vůbec jako celek se mi příběh líbil. Část z Prahy byla takovým malým zpestřením. Úplně se to nabízelo, vzhledem k pověsti Rudolfa a jeho okouzlením vším tajemným.

07.10.2018 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Ze začátku jsem byla knihou i stylem psaní fascinovaná. Příběh se mi moc líbil, ale někdy kolem poloviny se ta fascinace a zaujetí začali vytrácet. Už to na mě bylo místy moc rozvláčné a občas mi Diana přišla... ani nevím, jak to vyjádřit. Ale rozhodně mi chováním nepřipomínala uznávanou akademičku, jak se nám autorka snažila nastínit na začátku. Už to zkrátka nebylo ono. A některé pasáže byly popsány tak mechanicky, že se z nich nedaly pochytit žádné emoce. Jiné zase byly přeemotivavané. No prostě se dalo z příběhu vytěžit víc. Nejvíc mi ale vadí to cestování v čase, respektive jeho nedovysvětlení, jestli mi to teda neuniklo. Kde jsou v tom čase jejich minulá já, když se přesunou do jiné doby? Tohle v knihách nemám ráda. Je to nedotažené.

28.09.2018 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Fantastické zakončení fantastické série. Přiznám se, že jsem poslední díl četla dvakrát. Za sebou. Mě tedy opravdu bavil. Bylo těžké se od něj odtrhnout. Každá scéna, každá stránka byla důležitá pro dokreslení postav a událostí. Ten šílený počet stran mi vadil jen v jediné věci - fakt se mi nevešel do žádné kabelky, což naštve, když musíte čekat až domů, než si přečtete tu nejnapínavější scénu, před níž jste už vážně museli spěchat do práce/školy.
Feyre prošla od prvního dílu dlouhou cestou. Ve třetím je někým úplně jiným, než byla v první knize. Naprosto se nechala pohltit svou mocí a titulem vladařky. Jako kdyby to bylo docela samozřejmé. A to je koneckonců dobře. Většina z nás se někam vyvine, zvlášť když čelí tak těžké situaci a nejasné budoucnosti, za kterou se musí prát. Rhysand byl stále skvělý, úžasný a ostatní postavy stejně tak.
Bitva na konci byla epická. Skvěle popsaná, nebylo těžké si ji představit. Napínavá a konec tak dojemný, že jsem to vážně neměla číst večer před spaním. Úplný závěr byl víceméně otevřený, plný nadějí. Mám ráda konce typu: "A žili šťastně až navěky." Ale tady mi to nevadilo. Bylo to přesně tak, jak mělo. Tamlina mi bylo nakonec docela líto. Ztratil nejvíc, ale přitom si stále zachoval čest a odvahu.
Dvůr se zařadil mezi jednu z mých vůbec nejoblíbenějších sérií. A opravdu moc ráda se k ní jednou vrátím.

18.09.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

No páni! Tohle byla naprosto úžasná napínavá jízda od první stránky až po tu šílenou šestistou šedesátou. První díl byl skvělý, druhý byl ještě lepší. Ano, Tamlin byl v prvním díle po všech stránkách kouzelný, šarmantní, okouzlující svým tajemným způsobem. Ale Rhys? Rhys je všechno, co Tamlin postrádá. Autorka si výborně pohrála s psychologickým vykreslením postav. Tamlin i Feyre jsou po hrůzách pod Horou zlomení a místo aby jeden druhému byli oporou, nedokážou pomoci ani svým vlastním zlomeným duším. Tamlin prošel proměnou. To, co nás na něm okouzlovalo v prvním díle, nahradila neutuchající potřeba mít vše pod kontrolou a až zběsilé nutkání ovládat všechno a všechny kolem sebe. Rhys zažil větší utrpení než Tamlin, ale díky své silné vůli a síle svých snů a osobnosti se nenechal zlomit. Feyre mne dobrou tříčtvrtinu knihy neskutečně štvala, ale na druhou stranu jsem ji chápala. Maas její depresivní a sebezničující stavy dokázala dovést do dokonalosti. Té postavě jsem to zkrátka všechno věřila - tu bolest a sebezničující prázdnotu. Kdo jiný by ji z jejích temných stínů měl vytáhnout, než samotný pán temnot? Oni dva si dokázali pomoci navzájem a budování jejich vztahu bylo tak přirozené a nekrášlené, že se podobalo realitě. Rhysand je po všech stránkách okouzlující postava, kterou nelze nemilovat. A ta jeho temná stránka je... Ach!
Po prvních kapitolách jsem si pomyslela, že jsem asi začala číst nějaký těžce erotický román, ale nakonec mi tyhle vsuvky vůbec nevadily. Na začátku poukazovaly na to, že tělesná láska v žádném případě nedokáže nahradit partnerské soužití, kdy si dva věří a navzájem se podporují a ke konci zas jen prohloubily dojem ze vztahu Rhyse s Feyre. Protože i ta erotika do plnohodnotného vztahu patří, že jo.
Tahle kniha má jedinou vadu - nevejde se mi do kabelky! Takže jsem si čtení musela nechávat až na doma. Ale příjemným zjištěním bylo, že i přes svůj šílený objem v podstatě neobsahuje hluchá místa. Příběh do poslední čárky plyne tak, jak plynout musí, aby došlo k tomu konci, ke kterému dojde (nechci spoilerovat) a jak Rhyse a Feyre sblížit a nechat ji objevit její schopnosti.

02.09.2018 5 z 5

První První Kiera Cass

K dokonalosti to mělo daleko. Ale jo, poslední díl splnil to, co jsem očekávala. Opět romantická linka propletená s napětím tak, jak se stalo ve druhém díle. Bohužel America stále občas na facku, ale už se trošku zlepšila, Maxonovo chování chápu. Jen konec mě zklamal. Po velké hádce a zamotání se kolem králova odporu nakonec všechno velmi rychle a velmi snadno vyřešili rebelové. Bylo to, jako kdyby autorce ke konci docházel dech a nevěděla, jak z toho spletence ven. Tak zvolila nejjednodušší cestu. Po zásahu rebelů zas bylo všechno sluníčkové a nic nebránilo šťastnému konci v západu slunce :-) No jak říkám/píšu, trošku mě to zklamalo a měla jsem tendenci dát tři hvězdičky. Dalo se z toho vytáhnout víc. Nicméně se to četlo tak lehce a občas mě kniha i nezřízeně bavila, takže čtyři hvězdičky si s přimhouřenýma očima zaslouží.

26.08.2018 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl mě zklamal. Co o to, napsaný je dobře, dokonce se mezi romantickou linku vkradlo i trochu napětí, což celý příběh oživilo, ale to nezachrání to šílené chování hlavních postav. Americe bych občas dala facku a Maxon se chová jako floutek, ačkoliv když vezmu potaz to, jak se k němu chová America, tak je jeho "zájem" o ostatní dívky naprosto pochopitelný. Jistěže všechno nechce vsadit na jedinou kartu, která mu co chvíli hoří v ruce. Nicméně si ten třetí díl ještě přečtu, snad se hlavním postavám rozsvítí a začnou se chovat víc dospěleji.

24.08.2018 3 z 5