Střípky duší

Lenzi slyší hlasy a má vize – vize o náhrobních kamenech, povodních a chlapci s kovově šedýma očima. Zdá se, že jí nikdo nemůže pomoci – dokonce ani její přítel Zak. Pak však potká Aldena, kluka ze svých snů, jenž jí prozradí, že ona je mluvčí – člověk schopný komunikovat s bloudícími dušemi a pomoci jim – a že on byl po celá staletí jejím strážcem. Nyní čeká Lenzi těžké rozhodnutí: Zak, nebo Alden, život, nebo smrt. Jenže čas se krátí. Zlovolná duše chce Lenzi zničit a zabije ji, jestliže se nerozhodne včas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136734/stripky-dusi-02n-136734.jpg 4.2342

Duše 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Shattered Souls, 2011

Kniha Střípky duší

zaandulee
20.09.2020

Tato kniha se mi opravdu líbila. Přečetla jsem to během chvilky, nedalo se od toho odtrhnout. Příběh byl zajímavý, nápaditý a pro mě po delší době něco jiného. Postavy mi opravdu sedly, hlavně hl. hrdinka a její strážce Alden ♥, který je prostě miláček.♥

Nebyla jsem však spokojená s koncem, byl nedouzavřený! A ještě více jsem se naštvala, když jsem zjistila, že další díly nebudou! :( Nechápu proč, kniha je velmi nadějná, je to opravdu škoda.

barbb8k
13.07.2020

Kniha se mi neskutečně líbila. Zamilovala jsem se do ní už od první strany a nemohla se odtrhnout. Celou knihu jsem přečetla velmi rychle, což mě mrzí, protože jsem si ji chtěla užít co nejdéle.

Všechny postavy jsem si zamilovala hned, jakmile se objevili.
Lenzi mi přirostla hrozně moc k srdci a bylo mi jí strašně líto, že si musí vybírat mezi dvěma úžasnými kluky. Alden byl nejúžasnější postava z celé knihy, kvůli které jsem probrečela krabičku kapesníků. Zaka jsem ze začátku měla ráda, ale časem se mi přestal líbit.

Moc se mi líbila romantická linka, protože to byl můj oblíbený milostný trojúhelník. Oba kluci byli úžasní a opravdu Lenzi nezávidím, že si měla vybírat.

Děj byl po celou dobu napínavý a nedokázala jsem se od něj odtrhnout.
Tato kniha měla být spíše romantická, ale i tak jsem v ní našla neskutečnou zápletku.

SPOILER:
Tak takto jsem u knihy dlouho nebrečela. Konec mě naprosto odrovnal a já jsem chtěla s knihou praštit.
Jsem, ale ráda, že se to vyřešilo.

Celkově: je mi hrozně líto, že autorka nenapsala další díly a že žádné další její knihy nejsou přeloženy do češtiny.

AniDi
19.05.2020

Hezký seznamovací první díl. Příběh mě celkem bavil a je mi moc líto, že nejspíš nevyšly další díly v Čj, čekala bych, že příběh bude gradovat a mít tu pravou šťávu. Jako samostatná kniha nic moc. Od začátku knihy jsem čekala až se hlavní hrdinka vzpamatuje a vezme věci do svých rukou a když se tak stalo, byl velmi rychlý konec v jednom odstavci. Netuším zda vyšla další alespoň v Aj ale potenciál na pokračování je dost velký. Znovu asi číst nebudu.

AAAMarket
14.04.2020

Kniha se čte jedním dechem. Strhující příběh a nečekaný závěr. U této knihy jsem otvírala slzy. Doporučuji.

Knihomolka_2018
30.05.2019

Knihu právě čtu, velice mne zaujala! Spisovatelka dokáže vše krásně popsat!

Evie24
09.03.2019

moje nej oblibenější knížka četla jsem jích hodně ale ta
hle je na prvním místě

Amitiel76
03.12.2018

Tak opět další YA fantasy, které mě naprosto dostalo. A to zcela nečekaně...
Kniha je krásně, a poutavě napsaná. Svět mluvčích a strážců dokonale vymyšlený a zpracovaný. V knize nechybí romantika, láska i napětí. Vzpomínky na minulé životy, koloběh duší, démoni a zbloudilé duše.
Kniha mi svým námětem tak trochu připomínala "Hřbitovní královnu", která je také duchařinou nabitá. Rozhodně mě tedy chytla za srdíčko.
Hned po přečtení jsem knihu předala své čtrnáctileté dceři, a jak se zdá, další nadšenec je na světe :-)

fablen
27.11.2018

Milé romantické čtení, s hlavní hrdinkou jsem se rychle ztotožnila a na konci knihy i poplakala :)).