Střípky duší

Střípky duší https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136734/bmid_stripky-dusi-02n-136734.jpg 4 368 82

Duše série

1. díl

Lenzi slyší hlasy a má vize – vize o náhrobních kamenech, povodních a chlapci s kovově šedýma očima. Zdá se, že jí nikdo nemůže pomoci – dokonce ani její přítel Zak. Pak však potká Aldena, kluka ze svých snů, jenž jí prozradí, že ona je mluvčí – člověk schopný komunikovat s bloudícími dušemi a pomoci jim – a že on byl po celá staletí jejím strážcem. Nyní čeká Lenzi těžké rozhodnutí: Zak, nebo Alden, život, nebo smrt. Jenže čas se krátí. Zlovolná duše chce Lenzi zničit a zabije ji, jestliže se nerozhodne včas…... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Shattered Souls , 2011

KatnissLavender
14.02.2015 5 z 5

Tak tuhle knihu si prostě musíte přečíst! Je to jedna z nejoriginálnějších a nejhezčích oddechových knížek žánru YA co jsem kdy četla! A rozhodně není jen pro náctileté, jsem toho zářným příkladem...

Želvička94
02.02.2015 5 z 5

Tak tahle kniha mne totálně dostala... Ze začátku jsem tomu moc nevěřila, jaké to bude, ale potom, když se Rose dostala do své práce to začalo být zajímavé... Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!!! Nejvíce se mi líbily dvě části - jak Rose napadl ten démon a pak jak se snažila Aldena zachránit před radou. To jsem se málem rozbrečela... Prostě boží!!! A ten popis Aldena!!! Úplně jsem si ho představila!! :D :-* Velmi DOPORUČUJI!! :)

LilianaFalcon
01.01.2015 4 z 5

Opravdu milé překvapení, vůbec jsem netušila, že je tahle kniha na světě.
Líbilo se mi, jak se tam stále něco dělo a autorka ze všeho jen nedělala obrovské záhady a překombinované zápletky. V podstatě mě nakonec nadchla jednoduchost s jakou se přistupovalo k řešení situací.

VikyAsim
31.12.2014 5 z 5

Je to úžasná kniha na konci sem brečela
opravdu sem si jí užila určitě doporučuji :)

lenka608
21.12.2014 3 z 5

Špatná knížka to určitě nebyla, ale abych se přiznala, chvilkama jsem se opravdu nudila... a to pořádně. Občas poměrně předvídatelný děj. Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3. Nakonec přeci jen dávám 3. Nicméně podruhé už bych ji nečetla.

Pitye
16.12.2014 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala "nic moc" ale po pár stránkách jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Trošku mi to sice připomínalo seriál "posel ztracených duší" - jen s o něco zajímavějšími vztahy mezi postavami. Autorka píše ale velmi poutavě a čtivě, takže mi ta podoba vůbec nevadila a nemůžu se dočkat další knihy.

Marthas
13.09.2014 3 z 5

Na začátku mi přišlo, že to je fakt doják, opravdu jsem to obrečela, pak pro změnu jsem neustále uvažovala, nad tím dát dvě hvězdičky anebo dát tři hvězdičky a to mě provázelo až do posledních zhruba padesáti stran, kdy mi kniha dokázala, že si opravdu tu třetí hvězdu zaslouží....
Nepřišlo mi, že by konec byl tak otevřený, spíše bych řekla, že autorka dalším dílem navazovat ani nechtěla!!

mmmisulka.r
18.08.2014 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nebylo to nic pro mě :-). Každopádně, kniha se čte dobře, není nijak složitá ani komplikovaná, takže ji rozhodně doporučit můžu. Jen to zkrátka nebyl můj šálek kávy.

barca8336
04.08.2014 5 z 5

Další super fantasy. Tahle knížka mě bavila už od samého začátku. Přečtené jsem to měla během pár hodin, nešlo se od toho odtrhnout. Škoda, že to nemělo více stránek :-(.

muchomurka
29.07.2014 5 z 5

Začátek byl úporný, sice čtivý, ale úporný. Ona nic nechtěla slyšet, pak ji ukecal, že jít o vysvětlí. A než něco pořádně řekl, už zase zdrhala a nic nechtěla slyšet. Doufala jsem, že se to posune dál a nebude to takto celou knížku. Když si nechala konečně říct, co se děje, děj nabral spád hltala jednu stránku za druhou.
V jednu chvíli, když Alden objasňoval práci s duchy, přišly na mysli knížky od Meg Cabot ze série Mediátor, tak jsem byla zvědavá, jak se s tím autorka popere a zda to nebude stejné.
Zamilovala jsem si Lenzi, Aldena i ostatní postavy. Líbilo se mi, že Lenzi se nijak hluboce neutápěla ve svých pocitech, prostě věděla co cítí a podle toho jednala. Avšak řešení situace se Zakem teda nezvládla :-D Vždycky si vybrala fakt blbou chvíli a nepřipravila si nic, čím by mu to vysvětlila. Se nedivím, že to s nimi dopadlo, jak to dopadlo.
A že byl konec moc rychlý, nepropracovaný a snadný? To mi vůbec nevadilo. Naopak, byla jsem ráda, že to nebylo komplikované, rozpatlané na dalších x-desítek stran. Sice trochu evokoval pokračování, ale i bez něj se mi líbil.
Ještě jedno plus musím autorce přiznat - skvělý smysl pro humor. U knížky jsem se docela dost pobavila :-)
Doufám, že dalším dílem (jestli má být) se to celé (příběh, vztahy postav, humor atd.) nepokazí, a že bude zase napínavý a se "správným" šťastným koncem.

Maki09
09.07.2014 4 z 5

Tuhle knížku miluju. Četla jsem ji už asi čtyřikrát, ale teď se ji chystám číst znovu. :)) Doporučuju! :)

říkámikačka
07.07.2014

Včera jsem jí dočetla , fakt se mi moc líbila . Tak zajímavé to je , že si ani nevšimnu že už čtu 2 hod. a že jsem přečetla hned -20+ kapitol . Doporučují . jen na konci jsem brečela a pak byl už štasnej konec .

MaláLasička
06.07.2014 2 z 5

Aneb co všechno si na narozky nepřejete od kamarádky.
Čtivě napsáno, všecko letělo rychle. Ale kniha jako taková mi nic nedala. Ale pro holky s vysněným princem, který je vlastně duch, dobré.

novakovaterka22
17.06.2014 5 z 5

Knížka se mi líbila byla nabitá zajímavým příběhem a dávalo to smysl. Doporučuji přečíst, protože když se začtete tahle knížka Vás nepustí do konce přečtení :DD Vžila jsem se do hlavní hrdinky a nikdy to bylo zmatené, pak se to vyrovnalo a kniha teprve nabila spád a to správné napětí. Nechyběla ani špetka romantiky :))

VerčaSvozi
02.06.2014 5 z 5

Knížka se mi líbila, přečetla jsem si ji na doporučení, a taky ji doporučuju :)

Natyss
31.05.2014 4 z 5

Poutavé čtení, ve kterém nechyběly ani správné hlášky. Jen jsem postrádala více akce, protože když se nějaká objevila, hned rychle skončila. Plus má u mě i krásný přebal knihy a taky to, že děj byl propojený s minulostí.

Brambram
14.05.2014 4 z 5

Příjemný oddech. Od knížky jsem nic nečekala a o to víc překvapila. Užila jsem si jí a ráda si přečtu i další díly.

anibeni
17.04.2014 4 z 5

Velmi čtivá kniha se zajímavým tématem.. Duchařská tematika a s ní spojené rozřešení jejich věcí smrtelníkem, zde v podobě sedmnáctileté holky, pro mě není úplně nové, ale je to zde zajímavě podané... Kniha se mi líbila, to každopádně, určitě stojí za to si jí přečíst..

Michaluška
24.03.2014 5 z 5

Nevěřila bych, že se mi kniha bude tak moc líbit!Fakt krásný a zajímavý příběh ....

Arri
04.03.2014 5 z 5

Ten den, kdy jsem si koupila tuto knihu jsem neměla nijak skvělou náladu.. bylo mi divně - až smutno, což souvisí s touhle knihou. Ze začátku mi knížka připadala velice smutná. První stránky knížky jsem si musela číst vícekrát, jelikož jsem nepochopila o co jde. Upřímně jsem si myslela, že tu bude poněkud ponurý příběh, ale nebyl. A to mě samotnou velice potěšilo. Do knihy jsem se ještě ten den začetla a to mi vylepšilo náladu. Tak krásný a dojemný příběh jsem už dlouho nečetla... rozbrečelo mě to, ale což o to. Krásná, opravdu krásná knížka to je. :)