MiLiška MiLiška komentáře u knih

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Asi tu už vše bylo napsáno... I tomuto dílu by svědčilo méně popichování, pošťuchování (tohle slovo fakt nemusím), méně připomínání toho, co jako čtenář čtoucí celou sérii musím už vědět, méně některých popisů, prostě méně... A nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že se z knih postupně vytratila i "fantasy".

07.08.2021 2 z 5

Zhubni a nezblbni! (Super deník pro náctileté s recepty k sežrání) Zhubni a nezblbni! (Super deník pro náctileté s recepty k sežrání) Oldřiška Ciprová

Knihu jsem nedávno objevila v Levných knihách, dívala jsem se po něčem s pruhovanou obálkou (kdo plní letošní čtenářskou výzvu, ví, o čem píšu). Kniha mě zaujala a jsem ráda, že i přes nízké hodnocení zde jsem si ji koupila. Výtku mám k receptům, protože jsem kuchařka, která u plotny stojí hodiny, a taky mě hned na začátku zarazilo, že dvanáctiletá Kája chodí do osmé třídy... Mé tříleté dceři se kniha taky líbí, pochopila, že prázdné stránky na konci knihy jsou určené pro vlastní zápisky (což jsem však rezolutně zamítla).

27.07.2021 4 z 5

Chramst Chramst Carl Hiaasen

Kniha, jejíž hlavní hrdina pracuje se zvířaty... Další čtenářská výzva pro tento rok splněna. Dlouho jsem přemýšlela, po jaké knize sáhnout, až jsem si vzpomněla, že tuto mám doma, už jsem ji četla a moc se mi líbila! Proč tedy jen tři hvězdičky? Protože mě tentokrát už tolik "nebavila". (A rozhodně to nebylo proto, že jsem ji už jednou četla, děj jsem si totiž nepamatovala...)

25.07.2021 3 z 5

Antonín Dvořák Antonín Dvořák Renáta Fučíková

Jak to jen napsat... Přestože ilustrace Renáty Fučíkové nepatří mezi mé nejoblíbenější, přesto si její knihy kupuji a čtu je. Jsou totiž úžasné! Při čtení této knihy jsem měla chuť poslechnout si postupně všechny zmiňované skladby, bohužel mám v tomto směru co dohánět! Knihu jsem si spolu s několika dalšími zakoupila nedávno v Levných knihách, snad se tak dostanou k co největšímu počtu čtenářů! Tato autorka i osobnosti, o kterých píše, si to rozhodně zaslouží!

15.07.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Také za mě pět hvězdiček... Jak na mě zapůsobilo filmové zpracování tohoto dílu, to si už nevybavuji, každopádně se chystám zhlédnout. Jen mít čas... Těším se na srovnání. Kniha je napínavá a díky Ronovi vtipná.

13.07.2021 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Mám komentovat, když jsem jako jedna z mála dala jen dvě hvězdičky? Nesdílím všeobecné nadšení, knihu jsem si přečetla v rámci Čtenářské výzvy, jinak bych ji asi nedala. Ne proto, že hlavní hrdina je gay, ale proto, že mi přišla tak nějak odbytá, nepravděpodobná, místy i naivní (Nejlepší kamarádi a nesvěřují se?). Jediný pocit, který ve mně vzbudila, byla zvědavost (Kdo je Blue? Kde se toulá Nora?). Jo a taky jsem občas musela sáhnout po slovníku, abych se v tom současném světě naší mládeže zorientovala...

28.06.2021 2 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Snad se na mě milovníci Willa nebudou zlobit, ale děj mi přišel zdlouhavý, místy dokonce i nudný... Ještěže se ani tento díl neobešel bez divokých Skandijců, miluji je! A konec? Ale jo, dojemný...

17.06.2021 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak jo... 5 zasloužených hvězdiček... A to jsem se k četbě odhodlávala celých dlouhých 19 let... (A nebýt Čtenářské výzvy, odolávala bych dál...) První tři díly mám zakoupené už od roku 2002, jenže pak jsem jako pedagogický dozor zhlédla téměř všechny filmy a bylo mi jasné, že do čtení se nedám. Zaprvé mě série úplně neuchvátila, místy až šílenství kolem HP mi bylo protivné, zadruhé proto, že bych při čtení měla před očima filmové hrdiny. No a vidíte, jsem uchvácena, určitě si přečtu (a dokoupím) zbývající díly a ještě jednou se podívám i na filmy!

31.05.2021 5 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Jako malá jsem tuto knihu milovala, proto 5 hvězdiček, i když teď nějak nenadchla...

16.05.2021 5 z 5

Srdce Srdce Edmondo de Amicis

Skoro se bojím dát jen 2 hvězdičky... V dětském věku bych tuto knihu jistě ocenila víc, možná by mi i přirostla k srdci tak jako Vám. Jsem učitelka. Nedovedu si představit, že bych se ke svým milovaným žákům chovala jako italské kolegyně... Ano, vím, kniha se odehrává v jiném století, ale i tak za mě příliš mnoho hubiček a objetí. Přečteno v rámci čtenářské výzvy, knihu jsem slíbila kolegyni, které se moc líbí.

03.04.2021 2 z 5

Dům u nemocnice / Až bude padat hvězda Dům u nemocnice / Až bude padat hvězda Valja Stýblová

Nelze než souhlasit: skvělá, citlivě napsaná kniha, dojemný příběh, retro dívčí čtení... Pro nás, co už jsme něco zažily. Dnešní dívky stěží zaujme, což je škoda. Samozřejmě jejich.

18.03.2021 4 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Zatím nejvtipnější díl (alespoň pro mě). Prvních několik kapitol mě opět moc nebavilo (začínám si na to pomalu zvykat), trpělivý čtenář je však záhy odměněn strhujícím dějem!

15.03.2021 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Výborná oddechovka! Zbývající díly už mám objednané, snad budou stejně vtipné a napínavé! A prosím bez tolika překlepů!!!

09.03.2021 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Jak ohodnotit knihu, jejíž děj má velký potenciál, ten je však potlačen poněkud naivním zpracováním? Chris Colfer má nepochybně spoustu skvělých nápadů, neotřeolé a překvapivé záplatky v ději jsou však vyřešeny rychle, povrchně... Někdy méně znamená více... Do dalšího dílu se hned tak nepustím. Počkám, až se opět otevřou knihovny.

03.03.2021 2 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Ani nevím, kolikrát jsem tuto knihu četla... V dětství mě úplně nadchla, stejně jako většinu z Vás. Jako dospělá jsem ji četla dvakrát, poprvé před zhruba 10 lety ke státnicím, teď v rámci nové čtenářské výzvy. Škoda že dnešní děti neosloví.

13.02.2021 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Za mě začátek "vleklý", vlastně až téměř do poloviny mě děj nijak zvlášť "nepohltil"... Naštěstí je tento díl dostatečně rozsáhlý, aby Vás (mě) nakonec přesvědčil, že si vysoké hodnocení opět zaslouží!

05.02.2021 4 z 5

Warren Trinásty a šepkajúci les Warren Trinásty a šepkajúci les Tania del Rio

1. díl Warrena jsem přečetla před čtyřmi lety a ohodnotila jej dvěma hvězdičkami. Přesto jsem si zakoupila 2. díl. Ten jsem dočetla nyní. A určitě si koupím i 3. díl, protože i když knihy nehodnotím plným počtem hvězdiček, něco na nich je. Jsou zajímavé především po výtvarné stránce... A děkuji nakladatelství Paseka, že umí vydat knihu bez chyb a překlepů!!!

28.01.2021

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Mé první setkání s touto autorkou, opět jsem dala na vysoké hodnocení zde na DK... Dlouho jsem se při čtení bavila, milá, vtipná oddechovka. Za konec jsem strhla pátou hvězdičku, v okamžiku, kdy se kniha proměnila z dívčího románku na detektivku, už jsem se tolik nebavila. A bohužel ani tato kniha se nevyhnula překlepům, za což ovšem autorka nemůže.

23.01.2021 4 z 5

Neuvěřitelné září - Tajný deník Tomáše S. Neuvěřitelné září - Tajný deník Tomáše S. Petra Braunová

Kdyby kniha nebyla o tom, jak se desetiletý chlapec setká s mimozemšťany, byla by to celkem hezká kniha o chlapci, který má mladší sestru, je zamilovaný do spolužačky a nejde mu to ve škole. Nejvíc mě kniha bavila, když ve svém vyprávění odbíhal od tématu... Za konec odebírám jednu hvězdičku.

16.01.2021 2 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla, abych splnila jednu ze čtenářských výzev... Knihovny jsou stále zavřené, musela jsem si ji tedy koupit. Po pár stránkách mi kniha přišla povědomá a čím déle jsem četla, tím jsem si byla jistější... Ano, tuto knihu jsem přečetla 2x, netuším, jak bych hodnotila po prvním přečtení, dnes dávám 2 hvězdičky, víc za mě ne.

12.01.2021 2 z 5