MiLiška MiLiška komentáře u knih

Hledám tátu, zn. spěchá Hledám tátu, zn. spěchá Kristýna Křupková

Nebýt čtenářské výzvy, asi bych po knize jen tak nesáhla... Zpočátku mi kniha připomněla jinou knihu, Dívku s pomeranči. Jenže tu jsem četla tak dávno, že si netroufnu srovnávat, nakolik jsou si podobné. I když je první část knihy vtipnější, víc mě bavila ta druhá, proto nakonec 4 hvězdičky.

25.06.2020 4 z 5

Kletba vlkodlačího chlapce Kletba vlkodlačího chlapce Chris Priestley

Na tuto knihu jsem se opravdu těšila... Jenže jsem se při čtení nebavila, a to dost dlouho. Že by chyba na straně překladatele? Chris Priestley je přece skvělý autor! A pak jsem si řekla, že knihu dočtu, když už jsem si ji koupila, že už od ní nic nečekám, a v tom mě začala bavit. Věřím, že dětem se kniha líbit bude, zápletky jsou zapletené tak akorát, kapitoly jsou krátké, ilustrace originální (vždyť jsou od samotného autora) a slibovaný humor (taky dost originální) rozhodně nechybí.

06.06.2020 4 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

PS: Předem se omlouvám, dlouho jsem přemýšlela, jestli to tu mám napsat... Asi dostanu vyhubováno, ale kdysi není zájmeno, je to příslovce...

02.05.2020 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Co napsat, když už vše bylo napsáno? Na knihu jsem narazila náhodou, na Databázi samá chvála, chvilku jsem tedy váhala, jestli si nemám objednat všechny 3 díly, když je to takové "počteníčko", ale pak jsem si řekla, že počkám... A možná je dobře, že si mezi dalšími díly dám pauzu, takových knih je jako šafránu, je třeba jimi šetřit.

02.05.2020 5 z 5

Neříkejte mi Izmael Neříkejte mi Izmael Michael Gerard Bauer

Knihu jsem si koupila v době, kdy jsem pro děti chystala literární cestopis, jenže jsem se nezačetla. Teď jsem to zkusila znovu, vždyť tu má tolik pochvalných komentářů... Špatná není, za přečtení rozhodně stojí. Nejvíc mě bavila po příchodu Jamese Scobieho. A pak konec, i když za mě mohl být o jednu kapitolu kratší. Jako "povinnou" četbu pro 2. stupeň bych ji určitě uvítala.

27.04.2020 4 z 5

Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou Sylva Francová

Krásná kniha! Dlouho jsem váhala, jestli si mám knihu koupit, vysoké hodnocení a komentáře zde mě nakonec přesvědčily, že ano. Na Jižním Městě, kde příběh začíná, jsem učila, škoda že ne dcery paní spisovatelky.

27.04.2020 5 z 5

Školní roky Školní roky Jamie Thomson

Jak už tu bylo napsáno, začátek vtipný (i když nevím, jestli i pro děti), pak dlouho dlouho celkem nuda, která se ale dala přečkat, no a poslední kapitoly napětí, kniha nešla odložit... Konec se mi líbil, takže až se znovu otevřou knihovny, půjdu si pro 2. díl. Čtvrtá hvězdička za ilustrace.

21.04.2020 4 z 5

Poznej květiny, stromy, zvířátka Poznej květiny, stromy, zvířátka Markéta Vítková

Dva jednoduché příběhy... Věřím, že by malé děti zvládly propracovanější děj. Po výtvarné stránce nelze knize nic vytknout, ilustrace jsou nádherné!

14.04.2020 4 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Před lety jsem knihu po několika stranách odložila, nebavila mě. Teď jsem po ní sáhla, abych splnila další čtenářskou výzvu, a musím říct, že se mi natolik zalíbila, že si časem přečtu i zbývající dva díly...

09.04.2020 4 z 5

Knihožrouti - Tajný čtenářský spolek Knihožrouti - Tajný čtenářský spolek Klára Smolíková

Mně se líbila kniha i ilustrace, určitě si přečtu i předchozí díly.

25.02.2020 5 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Kniha opravdu není špatná, věřím, že nadchne mnoho dětských čtenářů, bohužel jsem už dlouho nečetla knihu, ve které by bylo tolik chyb v interpunkci! (Nemám teď na mysli překlepy, ty jsou skoro v každé knize, v této se jich taky pár objevilo.) Takže knihu předávám dál...

24.02.2020 3 z 5