Školní roky

Školní roky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173474/temny-pan-skolni-rok-173474.jpg 4 66 14

Temný pán série

Hrůza hrůz! Temný pán, největší ničitel a nejvyšší vládce Temnokraje, byl v závěrečné bitvě mezi silami dobra a zla poražen a jeho úhlavní nepřítel ho vyhnal na prťavou, bezvýznamnou modrou planetku jménem Země. A to ke všemu v neduživém těle jakéhosi třináctiletého pozemského spratka. Může ho snad potkat ještě něco horšího? Ano, může! Když se Temný pán snaží získat zpět ztracenou důstojnost, sílu a říši, musí čelit strašlivým protivenstvím - péči dobromyslných pěstounů, krutému mučení v podobě mnohahodinové dřiny v Centru pro vymývání mozků (rozuměj: ve škole), dvěma šíleným pronásledovatelům (alias psychoterapeutům) a taky neustálému posměchu a neúctě svých poddaných. Zkrátka, ne všechno jde podle plánu...... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

The Teenage Years / The Early Years , 2011

E_Lan
01.10.2023 4 z 5

Brilantní začátek této vtipné taškařice, velmi povedené ztělesnění zla zoufale uvězněného v dětském těle spolu s povedeným dokreslením jak to vtipně musí působit na “normální okolí. V podání pana Čtvrtníčka ještě o kousek vyšší hodnocení. Další díly jsou jasnou volbou pro příjemné odpočinkové čtení nebo poslech.

dájavídek
19.09.2023 5 z 5

Tahle kniha mě velice pobavila! Jako myslet si že auta jsou krabice nebo něco takového jako fakt dobrý!

Isew
26.05.2022 2 z 5

Tohle bylo za mě velké šlápnutí vedle. Nuda, prokládaná slibným zábleskem znovu brzy spadne do nudy. Konec knihy má potenciál nalákat na další díl, ale při představě, že příběh, který by se dal napsat do dvou kapitol, bude znovu protažen tak, že se nudou ukoušete, mě opravdu k další četbě nenaláká.

MiLiška
21.04.2020 4 z 5

Jak už tu bylo napsáno, začátek vtipný (i když nevím, jestli i pro děti), pak dlouho dlouho celkem nuda, která se ale dala přečkat, no a poslední kapitoly napětí, kniha nešla odložit... Konec se mi líbil, takže až se znovu otevřou knihovny, půjdu si pro 2. díl. Čtvrtá hvězdička za ilustrace.

trudoš
07.11.2018 3 z 5

Fajn komediální čtení pro dětské čtenáře. Jen ta kolísající kvalita vadila. Chvílemi parodické, chvílemi zas ne - evidentně záleží, jak vážně celé vyprávění budete brát. V tomhle ohledu mě daleko víc bavil Deník úúúplně obyčejného upíra, který mi přišel zábavnější a především kratší. Tedy ne že by Školní roky byly nějak extra dlouhé. Přesto dokáže Jamie Thomson bezcílně bloumat na místě a vyčkávat dobrou třetinu knihy, než se někam pohne. Nejlepší fóry si přitom schoval pouze pro začátek, pak děj výrazně ztrácí na tempu, hlavně díky otřepaným charakterům třídních pošuků. Já mám lůzry rád, ale ne když se s nimi pracuje jak s ingrediencemi do jablečného koláče. Skvěle sice funguje základní premisa Temného pána v těle obyčejného kluka, ale všechno ostatní je jak zdlouhavý vtip, který pro svou délku přestane být vtipný. Alespoň v mém případě. Otevřený závěr pak naštval hlavně z toho důvodu, že jsem ho nečekal. Ale to beru jako vlastní chybu, měl jsem si najít informace, že jde o sérii.

tomas7320
05.11.2018 4 z 5

Poctívý 4 hvězdy. Kniha se dobře četla, nicméně děj byl jednoduchý a předvídatelný. Teda až na konec, který mě na knize nejvíc bavil. Pro teenagery přitažlivá a čtivá kniha pro starší a pokročilé je to příjemná oddechovka od těžších knih, nicméně vřele doporučuji.

Bulma
18.05.2018 5 z 5

Knížka není jen pro děti, ale podle mě i pro dospělé. Jsou tam vtípky, které podle mě děti nepochopí, ale dospělý ano. :) Začala jsem to číst z nudy, ale dost mě to chytlo. Během jednoho týdne jsem přečetla všechny díly co už vyšli. :D Vhodné čtení pro náctileté a příjemné a odpočinkové i pro dospělé. :)

Voda1
21.03.2017 5 z 5

Super!

Newtriah
28.05.2016 3 z 5

Fajn oddechovka u které se člověk doopravdy nasměje.

Paixan
27.03.2016 5 z 5

Vynikající kniha!!! ale vadila mi ta holka Suz

kendllajf
11.08.2015 5 z 5

Zajímavé téma a hlavně srandovní , ale souhlasím s krži.Bezva kniha

Ddaannddaann
31.03.2015 5 z 5

Zajímavé, doporučuji

Želvička94
19.11.2014 5 z 5

Super čtení! doporučuji!

krži
21.10.2013 5 z 5

Dětské a zároveň dospělácké, jednoduché a zároveň geniální - jedním slovem DOKONALÉ! Doporučuji každému dítěti, ale i dospělému ve kterém se dítě stále schovává (jako ve mě)... a abych nezapomněl - kniha je navíc příjemně ilustrována:)

Jamie Thomson
britská, 1958