Poznej květiny, stromy, zvířátka

Poznej květiny, stromy, zvířátka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413488/bmid_poznej-kvetiny-stromy-zviratka-VPS-413488.jpg 5 7 5

Dva příběhy provedou děti úžasným dobrodružstvím v přírodě a přiblíží jim rozmanitost květin a jejich semínek, stromů a jejich listů i zvířátek a jejich stop. Ježek má narozeniny a pozve své zvířecí přátele na oslavu. Jako dárek by chtěl dostat tu nejkrásnější květinu na světě. Zvířátka mu ale nosí jen samá semínka! A proč je každé jiné? Zajíc se zase s pomocí zvířecích kamarádů snaží najít strom, u něhož se měl sejít se svojí milou. Cestou se učí poznávat stromy, jejich listy i plody a také zvířecí stopy. Setká se nakonec se svou láskou? Poučná kniha o rozmanitém světě rostlin, stromů a zvířat.... celý text

anílvapce
10.05.2020 5 z 5

Nádherné ilustrace. Příběhy jsou jednoduché, milé. Ukazují dětem krásu přírody. Zaujala mne vyobrazení semínek i ve skutečné velikosti.

MiLiška
14.04.2020 4 z 5

Dva jednoduché příběhy... Věřím, že by malé děti zvládly propracovanější děj. Po výtvarné stránce nelze knize nic vytknout, ilustrace jsou nádherné!

Hoshi
21.03.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala svoji obálkou, která se bude vyjímat v naší knihovně. Po koupení a prolistování se ve mně zvedla vlna zklamání a v hlavě zazněla otázka, co jsem to pořídila? Po přečtení se tento pocit změnil. Dva milé, poučné, příjemné, čtivé příběhy, které se skrývají v této knize si zamilujete :)

ladyfromskye
14.08.2019 5 z 5

Klenot současné české dětské literatury, každé dítě musí tuhle knížku ve své knihovničce mít. Já jsem naprosto unesená!

Amanita79
01.08.2019 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a četla jsem ji dětem před spaním. Jsou v ní pěkné ilustrace, příběhy jsou hezké a jako bonus se děti něco blíž naučí o kytkách a stromech. Nakonec jsem se knížku rozhodla zařadit i do výzvy ;)

Markéta Vítková
česká, 1979
1980  84%O Kubáskovi, Měsíčkovi a modrooké Nanynce
2015  79%Narozeninová kočka
2019  94%Poznej květiny, stromy, zvířátka
2012  93%Tvoříme s dětmi originální dárky
2014  87%Dinosaurům v patách

Kniha Poznej květiny, stromy, zvířátka je v