Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou

Víte, jak to bylo s Golemem a kde je zahrada mrtvých? Nebo co dokážou vyčarovat alchymisté? A k čemu sloužily kašny a proč si raději nehrát na mostě na andílka? Holčička Áďa se ocitla v Praze dávných dob a se svými novými kamarády se vydává na cestu za dobrodružstvím. Během svého putování městem do minulosti objeví odpovědi na tyto otázky i na mnoho dalších. Nakonec zjistí, kudy vede cesta domů zpátky za sestrou, ale i to, co se jí ukrývá hluboko v srdci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377538/ada-spadla-do-kanalu-aneb-putovani--21W-377538.jpg 4.619
Literatura česká, Pro děti a mládež, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou

Knihošelma

Nádherná publikace, kde text nezaostává za ilustracemi, jak už to tak někdy bohužel u těchto super výstavních knih bývá. Jako celek je to kniha velmi hravá, poutavá a nám odhalila Prahu z mnoha neznámých úhlů. S radostí doporučuji.

Marekh

Kniha se mi líbila. Je vhodná pro děti a také pro dospělé. Kombinuje v sobě 2 stránky: historické informace o Praze, které jsou přizpůsobeny dětskému věku a také příběh Áďi, která se vydává za dobrodružstvím po Praze. Jejími průvodci jsou 2 nový kamarádi, se kterými se seznamuje. V knize nalezneme i humor. :)

Historie nepatří mezi moje silné stránky. Některé informace, které jsou v knize uvedeny, jsem věděl, anebo si je připomněl, jiné informace byly pro mě úplně nové. Kniha je pěkně a přehledně zpracovaná a myslím si, že může zaujmout čtenáře v jakémkoliv věku, pokud se zajímají o historii Prahy a také je vhodná pro čtenáře, kteří se příliš o historii Prahy nezajímají a tímto zpracováním je kniha může oslovit. Kniha byla pro mě přínosem. Pokud si udělám výlet do Prahy, tak většinou procházím místy, která jsou uvedena v knize.

Když jsem si přečetl anotaci ke knize, tak mne zarazilo toto souvětí: "Nakonec zjistí, kudy vede cesta domů zpátky za sestrou, ale i to, co se jí ukrývá hluboko v srdci." Podle mě toto souvětí nemělo být v knize uvedeno, protože prozrazuje, jaký bude závěr knihy (tzv. spoiler), anebo to mělo být formou otázky, např. "Zjistí nakonec, kudy vede cesta zpátky domů za sestrou?" nebo v podobném stylu. Možná, že někteří čtenáři tuto informaci vůbec nezaregistrovali a nevěnovali ji pozornost. Je to jen drobnost, nicméně závěr knihy by neměl být prozrazený ani dětskému čtenáři. :)

Autorka je také ilustrátorkou knihy. Ilustrace jsou velmi pěkné, povedly se. Autorka v závěru knihy uvádí, že děkuje svým dcerám a celé své rodině, bez jejíž podpory by knihu nezvládla dokončit. Z textu vyplývá, že na této knize pracovala několik let, což určitě obdivuji.

čika
25.12.2018

moc krasne, pre prazanov, prahomilnikov, turistov a obdivovatelom ilustracii. taku knihu si zasluzi kazde mesto

Jane417
17.12.2018

Áďa vás provede skvělým dobrodružstvím, které je velmi poučné a zábavné. Knížka je výborně a hlavně poutavě napsaná a vymyšlená. Spousta informací, pověstí, ale i faktů o Praze, podané hravou a veselou formou. Kniha je přínosem nejen do dětské knihovny. Myslím, že i dospělého text poučí a potěší!

Efča59
20.10.2018

Jedna z nejkrásnějších dětských knížek poslední doby. Úžasné ilustrace, spousta informací o Praze (i já jsem se poučila ????) a hlavně ta všudypřítomná "milost". Lucinka knížce sice ještě ještě nerozumí, ale už ukazuje, kde je Aďa, Nika, Eman, Fero. To je taková nádhera. Úplně k poňuchňání.

Dagros
01.09.2018

Nádherná knížka, která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce :). Myslím, že i dospělí se z ní dozví hodně nových informací.

bibi.r
21.08.2018

Naprosto skvělé po výtvarné stránce.
Zajímavý průvodce Prahou určený dětem od 6 let.

Pavluša316
11.08.2018

Naprosto výjimečná kniha na našem trhu. Nejen pro děti a nejen pro Pražáky. Nadupaná informacemi o staré Praze, knížku jednoznačně musíte mít v knihovně. Krásné ilustrace.

Autor knihy

Sylva Francová