Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Víte, jak to bylo s Golemem a kde je zahrada mrtvých? Nebo co dokážou vyčarovat alchymisté? A k čemu sloužily kašny a proč si raději nehrát na mostě na andílka? Holčička Áďa se ocitla v Praze dávných dob a se svými novými kamarády se vydává na cestu za dobrodružstvím. Během svého putování městem do minulosti objeví odpovědi na tyto otázky i na mnoho dalších. Nakonec zjistí, kudy vede cesta domů zpátky za sestrou, ale i to, co se jí ukrývá hluboko v srdci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/377538/ada-spadla-do-kanalu-aneb-putovani--21W-377538.jpg 4.619
Žánr:
Literatura česká, Pro děti a mládež, Encyklopedie, vzdělání
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou

Přidat komentář
Knihošelma
11. února

Nádherná publikace, kde text nezaostává za ilustracemi, jak už to tak někdy bohužel u těchto super výstavních knih bývá. Jako celek je to kniha velmi hravá, poutavá a nám odhalila Prahu z mnoha neznámých úhlů. S radostí doporučuji.

Marekh
08. února

Kniha se mi líbila. Je vhodná pro děti a také pro dospělé. Kombinuje v sobě 2 stránky: historické informace o Praze, které jsou přizpůsobeny dětskému věku a také příběh Áďi, která se vydává za dobrodružstvím po Praze. Jejími průvodci jsou 2 nový kamarádi, se kterými se seznamuje. V knize nalezneme i humor. :)

Historie nepatří mezi moje silné stránky. Některé informace, které jsou v knize uvedeny, jsem věděl, anebo si je připomněl, jiné informace byly pro mě úplně nové. Kniha je pěkně a přehledně zpracovaná a myslím si, že může zaujmout čtenáře v jakémkoliv věku, pokud se zajímají o historii Prahy a také je vhodná pro čtenáře, kteří se příliš o historii Prahy nezajímají a tímto zpracováním je kniha může oslovit. Kniha byla pro mě přínosem. Pokud si udělám výlet do Prahy, tak většinou procházím místy, která jsou uvedena v knize.

Když jsem si přečetl anotaci ke knize, tak mne zarazilo toto souvětí: "Nakonec zjistí, kudy vede cesta domů zpátky za sestrou, ale i to, co se jí ukrývá hluboko v srdci." Podle mě toto souvětí nemělo být v knize uvedeno, protože prozrazuje, jaký bude závěr knihy (tzv. spoiler), anebo to mělo být formou otázky, např. "Zjistí nakonec, kudy vede cesta zpátky domů za sestrou?" nebo v podobném stylu. Možná, že někteří čtenáři tuto informaci vůbec nezaregistrovali a nevěnovali ji pozornost. Je to jen drobnost, nicméně závěr knihy by neměl být prozrazený ani dětskému čtenáři. :)

Autorka je také ilustrátorkou knihy. Ilustrace jsou velmi pěkné, povedly se. Autorka v závěru knihy uvádí, že děkuje svým dcerám a celé své rodině, bez jejíž podpory by knihu nezvládla dokončit. Z textu vyplývá, že na této knize pracovala několik let, což určitě obdivuji.

čika
25.12.2018

moc krasne, pre prazanov, prahomilnikov, turistov a obdivovatelom ilustracii. taku knihu si zasluzi kazde mesto

Jane417
17.12.2018

Áďa vás provede skvělým dobrodružstvím, které je velmi poučné a zábavné. Knížka je výborně a hlavně poutavě napsaná a vymyšlená. Spousta informací, pověstí, ale i faktů o Praze, podané hravou a veselou formou. Kniha je přínosem nejen do dětské knihovny. Myslím, že i dospělého text poučí a potěší!

Efča59
20.10.2018

Jedna z nejkrásnějších dětských knížek poslední doby. Úžasné ilustrace, spousta informací o Praze (i já jsem se poučila ????) a hlavně ta všudypřítomná "milost". Lucinka knížce sice ještě ještě nerozumí, ale už ukazuje, kde je Aďa, Nika, Eman, Fero. To je taková nádhera. Úplně k poňuchňání.

Dagros
01.09.2018

Nádherná knížka, která by neměla chybět v žádné dětské knihovničce :). Myslím, že i dospělí se z ní dozví hodně nových informací.

bibi.r
21.08.2018

Naprosto skvělé po výtvarné stránce.
Zajímavý průvodce Prahou určený dětem od 6 let.

Pavluša316
11.08.2018

Naprosto výjimečná kniha na našem trhu. Nejen pro děti a nejen pro Pražáky. Nadupaná informacemi o staré Praze, knížku jednoznačně musíte mít v knihovně. Krásné ilustrace.

Autor knihy

Sylva Francová

Sylva Francová
česká, 1973

Podobné knihy

Kniha Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou je:

v Právě čtených1x
v Přečtených25x
v Čtenářské výzvě4x
v Doporučených3x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x