Neříkejte mi Izmael

Neříkejte mi Izmael https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71092/nerikejte-mi-izmael-71092.jpg 5 37 17

I když se Izmael cítí mizerně, nic ho neodradí a neohroženě se postaví šikaně, pavoukům a štírům, také bílé velrybě, a prožije nejhroznější, nejpodivnější, ale zároveň i nebáječnější týden ve svém životě. Statečná a humorná kniha o zmužilosti a odvaze, debatním klání, fotbalu, klukovském přátelství i o tom, jak se nezaleknout zastrašování. Kniha, při které se smějete nahlas!... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Don´t Call me Ishmael , 2009

kamibe
03.03.2022 5 z 5

Přečteno jen proto, abych mohla napsat recenzi na knihu pro starší kluky. A byla jsem příjemně překvapena, jak dobře je kniha napsána a co všechno v ní může inspirovat, a to nejen žáky, ale také učitele. Výborně jsem se pobavila a recenzi do Kritických lístků napíši s velkou chutí. Vlastně se vůbec nedivím, že má tato kniha tak hodně vysoké hodnocení. S radostí ji doporučím.

helusa2
01.11.2021 5 z 5

Čteno podruhé - prostě skvělé!!! Pamatovala jsem si, že to bylo výborné, ale přesto mě překvapilo, jak moc to bylo i vtipné :-) Skvělá knížka!!

Aprilek
27.06.2020 5 z 5

Zajímavý a vtipný příběh

MiLiška
27.04.2020 4 z 5

Knihu jsem si koupila v době, kdy jsem pro děti chystala literární cestopis, jenže jsem se nezačetla. Teď jsem to zkusila znovu, vždyť tu má tolik pochvalných komentářů... Špatná není, za přečtení rozhodně stojí. Nejvíc mě bavila po příchodu Jamese Scobieho. A pak konec, i když za mě mohl být o jednu kapitolu kratší. Jako "povinnou" četbu pro 2. stupeň bych ji určitě uvítala.

sola_lupa
03.12.2019 5 z 5

Kamarádství, škola, šikana, láska, podpora, strach, odhodlání, odvaha,... O tom všem a určitě i o dalších věcech, na které jsem zapomněla, je tato kniha. Je to čtivý příběh s kapkou humoru i vážnosti, který bavil i mě. Myslím, že se bude zamlouvat i někomu, kdo je mladší.

KudrnatáHolka
05.11.2019 5 z 5

Po hodně dlouhé době se mi do rukou dostala kniha určená pro děti a mládež a dlužno říct, že moje nedůvěra, jestli mě to vůbec bude bavit, vzala po přečtení několika prvních stránek za své. Báječně napsaná kniha, která se dotýká tématu šikany ale i toho zvláštního pouta, kterému se říká kamarádství. A také toho, že ti správní lidé vedle vás, vám dovedou ukázat, že můžete a umíte být odvážní.

Vendula39
10.03.2019 4 z 5

Dobrá knížka, i když mě ze začátku moc nebavila, tak potom mě příjemně překvapila.

dendishek
07.03.2019 5 z 5

V této s humorem pojaté knize se vám představí školák Izmael, který se protlouká svým životem s úspěchy i neúspěchy, dospívajícími trably, hledající svou nebojácnost a ukazujíc správný smysl pro slušnost, která ho dovede nečekaně ke svému cíli. Kniha mě vtáhla nejen zpět do školních lavic, ale také do bubliny pocitů, zmatků, povinností, starostí a objevování, která jdou ruku v ruce s tímto životním obdobím.

Pasajda
26.02.2018 5 z 5

Paráda! Doporučuju všem. A to už dávno nejsem cílová skupina. Absolutně souhlasím s komentářem helusa2.

Zmiu
02.06.2017 5 z 5

Moc pěkná a inteligentní kniha, už jsem ji četla několikrát a pokaždé se mi líbí ještě víc. Dokonce jsem si díky ní přečetla tu mnohokrát zmiňovanou Bílou velrybu. :-) (2020)

helusa2
17.02.2017 5 z 5

Kdybych mohla, dám těch hvězdiček 10... Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla!!!
Vážné téma pojaté s noblesou, sarkasmem a humorem. Velice LASKAVÁ kniha. Dala bych ji jako povinnou četbu... Naděje pro ty "hodné", že má smysl být "hodným". Díky za to. MOOOC!!!

sadlo
31.07.2016 5 z 5

Dnes jsem ji dočetla a usedám k PC, abych této skvělé knize dala pochvalu, díky Vám pane pane Bauere Pobavila jsem se a hlavně hodně pomůžete chytrým , slušným dětem, které rodiče vychovávají ke slušnosti.

Nielada
13.03.2016 5 z 5

Je to po dlouhé době kniha, u které jsem se smála nahlas. Moc jsem si ji užila a vřele doporučuji pro starší děti z druhého stupně a další. Je to chytrý příběh o chytrém klukovi, který se stane obětí šikany. Spisovateli se ale podařilo toto neveselé téma zpracovat nanejvýš vesele a humorně, takže se při čtení i po něm prostě musíte cítit uvolněně a odpočinutě. Více takových knih!

Totojsemja
07.02.2016 4 z 5

Tato kniha by si určitě zasloužila mnohem větší pozornost.

Merlinit
22.08.2015 5 z 5

Skvělá a vtipná odpočinková kniha. Hlavní hrdina vyfasoval od osudu (rodiče občas mívají prapodivný smysl pro humor) jméno Izmael, což, jak uznáte, samo o sobě postačí k pořádným trablům i tehdy, kdy člověk NEMÁ ZA SPOLUŽÁKA BARRYHO BAXLEYHO!!! Když k tomu přičtete mírnou náturu slušného kluka a vytříbený smysl pro spravedlnost, o pořádnou zápletku máte postaráno.

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Kniha ukazující dětem, že ne u všech může stát v cestě za štěstí zrovna taková blbost jako je netradiční jméno ... aneb jsou věci, ze kterých bychom si prostě hlavu dělat neměli

Temsiss
18.07.2011 5 z 5

Kniha mi připadala trochu jako z amerického filmu, (pozor spoiler) kde je prvně všechno na nic a potom se všechno zlepší a on si najde kamarády a holku. Ale jinak moc pěkná knížka, příjemně napsaná, taková oddychová a zábavná. Doporučuju :-)

humor australská literatura pro mládež

Autorovy knížky

Michael Gerard Bauer