Neříkejte mi Izmael

I když se Izmael cítí mizerně, nic ho neodradí a neohroženě se postaví šikaně, pavoukům a štírům, také bílé velrybě, a prožije nejhroznější, nejpodivnější, ale zároveň i nebáječnější týden ve svém životě. Statečná a humorná kniha o zmužilosti a odvaze, debatním klání, fotbalu, klukovském přátelství i o tom, jak se nezaleknout zastrašování. Kniha, při které se smějete nahlas!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71092/nerikejte-mi-izmael-71092.jpg 4.833
Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Don´t Call me Ishmael

Kniha Neříkejte mi Izmael

helusa2
01.11.2021

Čteno podruhé - prostě skvělé!!! Pamatovala jsem si, že to bylo výborné, ale přesto mě překvapilo, jak moc to bylo i vtipné :-) Skvělá knížka!!

Aprilek
27.06.2020

Zajímavý a vtipný příběh

MiLiška
27.04.2020

Knihu jsem si koupila v době, kdy jsem pro děti chystala literární cestopis, jenže jsem se nezačetla. Teď jsem to zkusila znovu, vždyť tu má tolik pochvalných komentářů... Špatná není, za přečtení rozhodně stojí. Nejvíc mě bavila po příchodu Jamese Scobieho. A pak konec, i když za mě mohl být o jednu kapitolu kratší. Jako "povinnou" četbu pro 2. stupeň bych ji určitě uvítala.

sola_lupa
03.12.2019

Kamarádství, škola, šikana, láska, podpora, strach, odhodlání, odvaha,... O tom všem a určitě i o dalších věcech, na které jsem zapomněla, je tato kniha. Je to čtivý příběh s kapkou humoru i vážnosti, který bavil i mě. Myslím, že se bude zamlouvat i někomu, kdo je mladší.

KudrnatáHolka
05.11.2019

Po hodně dlouhé době se mi do rukou dostala kniha určená pro děti a mládež a dlužno říct, že moje nedůvěra, jestli mě to vůbec bude bavit, vzala po přečtení několika prvních stránek za své. Báječně napsaná kniha, která se dotýká tématu šikany ale i toho zvláštního pouta, kterému se říká kamarádství. A také toho, že ti správní lidé vedle vás, vám dovedou ukázat, že můžete a umíte být odvážní.

Vendula39
10.03.2019

Dobrá knížka, i když mě ze začátku moc nebavila, tak potom mě příjemně překvapila.

dendishek
07.03.2019

V této s humorem pojaté knize se vám představí školák Izmael, který se protlouká svým životem s úspěchy i neúspěchy, dospívajícími trably, hledající svou nebojácnost a ukazujíc správný smysl pro slušnost, která ho dovede nečekaně ke svému cíli. Kniha mě vtáhla nejen zpět do školních lavic, ale také do bubliny pocitů, zmatků, povinností, starostí a objevování, která jdou ruku v ruce s tímto životním obdobím.

Pasajda
26.02.2018

Paráda! Doporučuju všem. A to už dávno nejsem cílová skupina. Absolutně souhlasím s komentářem helusa2.