mila2411 mila2411 komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Hezký. Hrozně, strašně, moc hezký! Za mě asi NEJ HH. Dvě linky, jedna druhoválečná a druhá ze současnosti. Vše postupně dává smysl a pachatele jsem OPĚT neuhádl. Sqělá detektivka!!!

29.10.2023 5 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Další Dánovka, další příběh Riša Krauze, další příjemná a povedená krimi ze Slovenska. I napodruhé dáno coby originál audiokniha ve Slovenštině a těch nemálo hodin ve společnosti skvělého Mariána Geišberga bylo převelice milých. Politika je tentokrát naštěstí rychle upozaděna klasickou vraždou. I po devíti přečtených knihách mě DD baví a těším se na další díly!

07.04.2024 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Velice dobrá kniha. Čekal jsem +/- přepis toho co bylo ve filmu, ale NE, je to úplně jiná a o hodně lepší a dospělejší... chytřejší.

09.11.2023 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Neveselé, truchlivé, ale velice dobře napsané vyprávění!

08.11.2023 5 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Tuhle knížku jsem si někdy mezi 10. - 14. rokem dopřával každé prázdniny. Krásné vzpomínky!

07.11.2023 5 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Klasika klasik. Horror jak má být!

06.11.2023 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

JB na podruhé opouští Čechy, ale žádný strach za chvíli se NĚCO stane i o jeho dovolené. Pěkné, opět moc bavilo a zaujalo.

06.11.2023 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Upřímně nijak mě to neurazilo. Všeobecně přebírat knihy jiným autorem je poněkud riskatní, ale MM má předlohu očividně rád a svoje pokračování píše s respektem. Dobrý, dalo se, další díly už asi nedám...

05.11.2023 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové... i na další jsem se těšil. Je to opět TLUSTÉ čtení, děj originální, zápletka a prostředí zajímavé. Čekal jsem větší posun v osobní lince příběhu, ale času dost :-)

04.11.2023 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moc pěkné! Už jsem tak trochu věděl co můžu čekat a líbilo se mi to MOC. Normální příběh, normální lidí, normální Morava tak jak to v životě prostě je. Výborné dialogy, svižný děj... za mě plný počet hvězd.

03.11.2023 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Krásné esence páně Svěráka. Návrat do dětství. Krátká knížka s ještě kratšími kapitolami. Stačí přivřít oči... je to tam!

02.11.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Za mě je čtyřka dosavadní jednička! Dosavadní příběhy krásných 90% teď dávám s klidem plný počet bodů. Námět originální, když jsou v detektivce zamotané děti, je to vždy... mrazivé. Moc pěkná až dokonalá krimi.

31.10.2023 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Erika počvrté. Sériový vrah mladých dívek. Je to neveselé, místy dost drsné. Od prvního do posledního dechu se mi to líbilo.

31.10.2023 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q v době kovidové. A ani ty zatracené roušky a karantény jim neubraly na síle. Vzhlížený a očekávané desátý díl série konečně dorazil a... vše je jak má být. Carl, Asad a Rose (i ten plašan Gordon) v plné formě, opět sqělá knížka!

31.10.2023

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Pro mě poprvé Rišo Krauz a jeho bratislavská parta a musím psáti: KLOBOUČEK. Že se i na Slovensku mordovalo a vraždí asi nepřekvapí, ale tenhle devadesátkový, porevoluční příběh má neuvěřitelné grády a historické pozadí. Jako audiokniha je to navíc krásný herecký koncert geniálního Martina Stránského (každá postava má svůj hlas, neuvěřitelné!), který román posouvá na 1oo% a možná i o kousek dál. Pěkné, zábavné, milé - těším se na další díly!

27.10.2023

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Sqělé! Už "Prameny Vltavy" byly za mě jedna z Knih roku 2022 a tento román si zaslouží dtto. za letošek. Čtení je to smutné, drsné. A hlavně české - to že si ty nejhorší zvěrstva a nelidskosti dokázali (rádi a dobrovolně) dělat Češi sami sobě je mrazivé, znepokojující a bohužel smutně pravdivé. Posloucháno jako audikniha, výborná Vanda Hybnerová, nedalo se to prakticky vypnout, přerušit. Pocity při poslechu a pak po něm neskutečně silné. Sqělé!

27.10.2023 5 z 5

PARÁDA! Za mě asi NEJ... kniha od JJ. O malinko, kousek lepší než Stařík a ten je geniální. Výborný příběh, sqělé (ne/uvěřitelné) postavy, v JARu i ve Švédsku to neuvěřitelně odsýpá a hlavně BAVÍ. Parádní kniha a naprosto famózní audiokniha: Martin Stránský si to také užíval a je to hodně znát.

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Ano, starého Winterbergra by jeden občas z toho jedoucího vlaku snad i rád vyhodil... ale mezi tím vším (zbytečným?) textem skvělý příběh - opět BRAVO pane Rudiši!

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Po výborné "Pardubické trilogii" jsem se s očekáváním pustil do autorčiny novinky. Ano, je to trochu jiné než předchozí klasické detektivky, ale to ničemu nevadí. Příběh má atmosféru, spád a vztahové zápletky mezi sourozenci fungují výborně. Není to klasická detektivka, vše se vysvětlí bez zásadního vyšetřování ze strany policie. Za mě moc dobré.

12.05.2024 4 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Další "kauza" bratislavské party policistů v Rišo Krauzem v čele. Opět velmi pěkné, oceňuji originální motiv, průběh i odhalení jak to vlastně všechno nakonec opravdu bylo. Dominik Dán drží laťku neuvěřitelně vysoko. Opět "načteno" jako originální slovenská kniha v podání sqělého Mariana Geišberga!

17.04.2024 4 z 5