Mihal27 Mihal27 komentáře u knih

Dědička světla Dědička světla Emily Bold

Skvelá oddychová kniha. Pri tejto knihe som si oddýchol od všedných starostí ktoré zažívam cez pracovný deň. Pre mňa to bolo niečo nové a veľmi som si to užil. Vrelo odporúčam.

28.07.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Skvelá kniha. Skvelé, jednoduché čítanie pri ktorom som si oddýchol a neviem sa dočkať pokračovania. veľmi odporúčam. Neviem prečo ale takéto knihy môžem.

" Láska je najmocnejší magie. Všechno prekoná. Zapamatuj si to. Vždycky ťe dovede tam, kam budeš potrebovať".

08.07.2022 5 z 5

Zátoka Zátoka Kate Rhodes

Fuu to bol boj... Túto kniho som mal strašne dlho rozčítanú až nakoniec som je nejako dočítal. Knihu som dočítal len z povinosti, nerád mám nedočítané kihy. Kniha ma vôbec nebavila, príbeh sa vliekol a hlavný hrdina nezáživný a nudný. Jedine čo mi prinášalo dobrý pocit z tejto knihy bol "Stín", psík ktorý mi vyčaril úsmev na tvári. Neviem no čo ešte napísať. Asi už nič.

01.07.2022 1 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Tak a séria je ukončena. Škoda. Vedel by som si predstviť jej pokračovanie. Skvelá séria Sam Porter a Anson Bishop opä ukázali čo sú zač. Ten koniec ma trochu mrzí a pevne verím že ten výstrel bol len do vzduchu. Aj ked asi nie...
Ansona som mal rád a dokázal oblafnút FBI i metropolitnú políciu. Na tieto knihy budem ešte dlho spomínať. Všetkému raz bude koniec.

"Všechno, co deláme, má následky"

"Pohybuj se po světe jako duch chlape. Čím méně lidí tě uvidí, tím budeš svobodnejší. Skutečnou svobodu znají jen ti, kdo jsou mrtví".

12.06.2022 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

(SPOILER) Proste nemám slov, neskutočne úžasné čítanie. Vtipný a zároveň adrenalínom nabitý príbeh. Sam Porter opäť pocítil čo je zač Anson Bishop. Neviem ako to všetko Anson dokáže ale obdivujem ho. Tak neskutočne zamotať to dokáže asi len on. Kapitoly rýchlo ubiehali a ani som sa nenazdal a čítal som poslednú kapitolu. Vrah stále uniká a mŕtvoly neustále pribúdajú....

"Nemúžeš sa hrát na Boha, aniž bys poznal Ďábla"

Rozhostilo sa nervózne ticho. Jako první promluvila Sophie. " Bude někdo jíst ten poslední koblížek? "Kloz praštil hlavou do stolu a hlasite si povzdechl . " Vezmete si ho ".

Debata 3 vyšetrovatelov o " koblihách " ma neskutočne pobavila, strašne som sa nasmial natom.

29.05.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

(SPOILER) Jednoducho "WAU". Neskutočný príbeh a tak neskutočne som hltal kapitolu za kapitolou a čakal čo bude dalej. Sam Porter je sympaťák ale neviem si pomôcť ale aj Bishopa obdivujem. Áno možno som divný ale co už...
Denník Bishopa sa mi neskutočne páčil ako nám rozprával príbeh z jeho detstva a čo všetko ako rodina zažívala. A čo mu otec vštepoval má niečo doseba.

" Jestli má padnout král, je treba obětovať pěšáky"

"Nečiním zlo"

16.05.2022 5 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

(SPOILER) Presne toto som aj očakával od tejto knižky. Niečo podobné som si chcel prečítať dlho a som rád že to bol Hora mrtvých. Len jedno ma mrzí, to čo sa stalo so psíkami, inak super kniha vrelo doporučujem. Viac krát som čítal o Djatlovej expedícií a vždy ma zaujímolo čo sa im asi tak mohla stať?

11.05.2022 4 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

(SPOILER) Kniha super. Vážne som si ju užil od začiatku až do konca. Postavy veľmi sympatické a fandil som Willovi a Daniél, chudák Pasqual. Ten si to riadne odskákal. Ja by som tam nikdy nevliezol brrrr...
Koniec ma zahrial pri srdci.

03.05.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

(SPOILER) Pre mna to bola nesktutočná jazda a veľmi sa mi to páčilo. Príbeh bol veľmi rýchly a dobre sa cítal a kapitoli ubiehali a ubiehali. Veľmi mi to pripomínalo "Smrtonosnú pascu". Jordie hlavná postava knihy dávala karíeru na prvé miesto pred rodinou, čo za mna je nemyslitelné. Cole je policajt na spráavnom mieste a ujme sa záchrany a veľmi mi propomínal Johna McClana. Knihu určite odpoúčam si prečítať. Je jednoducho skvelá. Za mňa určite.

29.04.2022 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Za mňa o štipku slabšia ako Z krvi a polola ale super knižka. Teším sa na ďalší diel. Už aby bol. Veľmi vtipne napísaná kniha a Poppy z Casteelom sa neustále podpichujú a nedokážu jeden bez druhého existovať. A záver nám opäť nechal plnú otázok čo bude...

" Nejkrásnejší věci v celém království mají často zubaté a nerovné linie, jizvy, které umocňují krásu složitým spúsobem, který naše oči ani mysl nedokážou odhaliť nebo dokonce pohopiť"

24.04.2022 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

(SPOILER) Skvelý záver tejto série. Jednoducho skvelé. Od začiatku až do konca sa niečo dialo a nenechalo ma ani na chvíľu vydýchnuť. Lacey opäť ukázala že pritahuje samé problemý a dáva svojim kolegom a priateľom riadne zabrať. V závere som bol trochu prekvapený kto bol zodpovedný za tie vraždy. Až skokro celkom na konci som vedel kto je zato zodpovedný...

" Dámy a pánové, máte co do činení s velice neobvyklým typem sériového vraha, Má to rád mokré. Hodne mokré."

16.04.2022 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

(SPOILER) Tento diel mi prišiel o máličko slabši ako predchádzajúce. Lacey bolo vidiet menej ako predchádzajúce časti, čo ma dosť mrzí lebo som si ju obľúbil. Ale zato tam začal vystupovať mladý Barney ktorý začal vyšetrovanie na vlastnú päsť. Príbeh veľmi zaujímavý až nato že obetami boli deti. Nemusím takéto... Ale za mňa 5 z 5
A šup na Temné ríčni proudy.

"Ačkoliv si myslím, že pro tebe je větší trest, že jdeš pozde. Tak utíkej, ty šášo. Hoď sebou"

" Šplouch, šplouch"

11.04.2022 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

(SPOILER) Knižka je veľmi zaujímavá na čítanie dej sa pekne odvíja a stupňuje. Lacey ( Laura) sa opäť ukázala v správnom svetle a ešte viac som si ju obľúbil. Snuff filmy mi nevoňajú ale tu sa to celkom dalo. Najviac ma naštvalo keď zviazali Sniffy, to ma neskutočne naštvalo. Laura veľmi dlho odolávala nátlaku ale nakoniec všetko dobre dopadlo. Takmer všetko...
Záver knihy bol neskutočný a nevedel som sa dočkať ako to nakoniec dopadne. Knihu odporúčam a autorku si pridávam do obľúbených.

03.04.2022 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

(SPOILER) Veľmi zaujímavé čítanie. Príbeh bol neskutočne napínavý až do samého konca. Lacey mi hned prirástla k srdcu a Mark čo napísať? Typický policajt v anglicku. Osobne sa mi pozdávalo aj to že to bolo v tieni Jacka Rozparovača a jeho vraždy v 1888. Toto bolo pre mna TOP. Brutalita akou sa zabíholo mi vyrážolo dych. Koniec ma celkom dostal.

"Obvykle ke spracování dostávam víc materiálu"

20.03.2022 5 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

(SPOILER) Tak ďalšia úžasná kniha od Amo. Som neskutočne štastný že mi moja super kamarátka Majuš333 mi túto autorku ukázala a môžem čítať knihy. Viem som chalan ale nemôžem si pomôcť. Skvelý príbeh a ešte lepší koniec. A neskutočne sa teším na ďalšie pokračovanie.

"Pokud nosíš na ramenou váhu celého sveta, mela bys využít tu váhu jako materiál , s nímž
vybuduješ svuj život"

10.03.2022 5 z 5

Odpočítávač Odpočítávač Amy Suiter Clarke

(SPOILER) Kniha "Odpočítvač" bola pre mna veľmi zaujímavá. Príbeh síce pomaličky naberal na intenzite ale koniec bol úplne skvostný. Veľmi sa mi páčilo dva spôsoby rozprávania príbehu. Tie podkasty mi pasovali a bolo osvieženie cítania. Elle bola veľmi zapálená do nájdenenia vraha. Hned mi bolo jasné kto vlasnte je Elle, nebudem to tu rozvýjať.

"Když nemúžes být v bezpeči, musíš přelstít každého, kdo by ti chcel ublížut"

" Genetická výbava je zbraň, osobnosť a psychologie tu zbraň namíří a zkušenosti stisknout spoušť"

Veľmi pekné čítanie to bolo, len som nemal čas napísať hodnotenie a preto sa k nemu dostávam až teraz. Knihu odporúčam každému kto ma rád rituálne vraždy a pomäteného vraha ktorý ma úchylku na čísla.

04.03.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

(SPOILER) Odobočka v lesích je skvelá kniha. Niečo podobné som už dlho si chcel prečítať. Kniha je famózne napísaná. Od prvej stany ma chytila za moje čitateľské srdce a nepustila. Partia kamarátov sa výdá na dovolenku do lesov na chatu ako sa to všetko môže skončiť? Každý z nich si siahne na svoje dno. Pri čítani mi behali zimomriavky a to je neskutočné. Tomu sa nevyrvoná žiaden film.

24.02.2022 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Veľmi zaujimavá knižka, napínavá od začiatku až po koniec. Niekto si myslel že koná dobro "chorá hlava". Lizzy to mala ťažke či už s vrahom s ktorým sa stretla ešte ako mladá alebo s jej vlastnou rodinou. A nechápem kde ten vrah bral toľko volného času. O všetkých vedel všetko, ja by som chcel tiež toľko času. Veľmi sa mi páčilo ako nazvali vraha "Sklipkan".
Verím že sa dočkáme pokračovanie.

20.02.2022 5 z 5

Kráľovstvo Kráľovstvo Jo Nesbø

(SPOILER) Ďalšia výborná kniha od Nesba. Dosť dlho som odkladal tútu knihu, chcel som mať kľud pri jej čítani a ten konečne prišiel. Dvaja bratia sa musia vysporiadať s rôznymi nástrahami. Roy svojho brata Carla chce chránit za každú cenu, dokonca je schopný aj zabíjať a nie raz. Roy sa zamiluje do bratovej ženy Shanon a začína boj. Čo zvýťazí láska k bratovi alebo k žene? Ja mam jasno. Nesbo je neskutočne dobrý autor severskej krimi. Aspoň podľa mňa.

"Kľúčom k vášni je moment nemožnosti získať celého človeka, ktorého ľúbiš"

"Rob, čo treba, Všetko záleží na tebe. Sprav to teraz"

11.02.2022 5 z 5

Pššt Pššt Mel Sherratt

Neskutočná kniha veľmi som ju užil. Skvelý príbeh a Grace bola skvelá a dúfam že sa dočkáme aj pokračovanie. Vrelo odporúčam.

02.02.2022 5 z 5