Mihal27 Mihal27 komentáře u knih

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

No... Tatko. Nebolo to to čo som očakával, prvá polovica knihy ma nebavila a bol to pre mňa boj. Druhá polovica už bolo iná káva. Knihu som chcel odložiť ale nakoniec som ju dočítal a nebanujem. Koniec bol veľmi napínavý a mrzí ma že skončil ako skončil. Lori som si obľúbil a chápem ju prečo sa rozhodla ako sa rozhodla.

05.02.2023 4 z 5

Temné ozvěny Temné ozvěny Loreth Anne White

Výborné pokračovanie prvého dielu. Skvelý dej a prostredie kde sa všetko odohoráva. Pekne to nadvezovalo na prvý diel. Veľmi sa mi to páčilo. Mohlo by byť aj pokračovanie kde by mohol byť príbeh Rickiho a Tori. To by bolo za mňa super pokračovanie

" Než umřu, trochu sa pobavit...
Bude to paráda.
Tancovat celou noc, dokud slunce nevyjde..

22.01.2023 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Za mňa skvelé pokračovanie hlavnej hrdinky Roz. Skvelý príbeh o tom ako môže vojna a strata parťákov zničiť človeku život. Príbehy o vojnových konfliktoch sa mi veľmi páčia a je to moja srdcovka. Tu autor pekne popísal príbeh vraha ktorý vykonával vlastnú spravodlivosť. Skvelý vzťah medzi Roz a Tavernerom, veľmi sa mi to páčilo.A ako ich dokázal oklamať a na konci som sa zľakol že toho doktorka zabil. Ale nakoniec...

Kdyby jenom tušila, jak namále měla. Kdyby to jenom tušila

" Tak takhle to vypadá, když umřete?

15.01.2023 5 z 5

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

(SPOILER) Úplne pohodové čítanie ktoré neskutočne moc bavilo a nenechalo ma odložiť knižku. Ano možno trochu cez čiaru ale mne to vôbec nevadilo ba naopak ma to viac a viac bavilo. Lena bola neskutočná premôcť dvoch chlapov a navyše jeden bol policajt. Na všetko (skoro) bola pripravená. Na každej stránke sa niečo dialo a páčilo sa mi štýl písania a aj to ako vyrozprávala príbeh Cambry. Pekný thriler. Vyskúšam ja iné knihy od Taylora Adamsa.

"Když procháziš peklem , nezastavuj se".

"Proč ...proč jsi to udelala?"
Divnej pocit v žaludku, řekla málem.

08.01.2023 5 z 5

Pred pádom Pred pádom Noah Hawley

Knižku som dostal na Vianoce. Ono to nebolo zlé ale niečo mi tam chýbalo. Čo Vás strhne a idete si proste svoje. Poznáte keď Vás 50 strán neskutočne baví a hltáte stranku po stránke a potom ďalších 50 strán Vás absolútne nebaví? Tak presne teraz som to zažil po prvý krát. Príbeh bol zaujiamvý a aj postavy boli v pohode.

Tao Te ťing - poznaťdruhých je múdrosť.Poznať seba je umenie.

06.01.2023 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

"Jessica ma uchvátila. Páčilo sa mi spojenie vrážd a mágie. Som hltal ako Jessica vysvetluje ako to "Čarodej " dokázal. Niektoré tie ilúzie mi prišli pritiahnuté za uši ale nevadilo mi to až tak. A Damian bol božský. Ako držal ochrannú ruku nad Jessicou a neustále bol pár krokov pred ňou. Veľmi sa mi to páčilo a dúfam že sa dočkám podobných kníh. A autora si pridávam do obľubených a rozhodne budem pokračovať v čítaní jeho kníh.

27.12.2022 5 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Super kniha, pekný príbeh o láske dvoch ludí. Aaron si išiel svoje vlastné vyšetrovanie a išlo mu to náramne dobre. Takéto knihy zbožňujem. Z celej tej knihy sála láska k jednej žene.

27.12.2022 5 z 5

Záblesk ve tmě Záblesk ve tmě Stacy Willingham

(SPOILER) "Přijde den, kdy se z toho stane jen vzádelná vzpomínka".

Skvelý príbeh. Príbeh ma dostal veľmi sa mi páčil a ako to celé bolo zamotané až do posednej vety. Chloe bola veľká bojovníčka a obdivoval som ju. Rodinu si nevyberieš. Veľmi dobrá kniha. Každý ma to nejaké tajomstvo a je len na ňom sa s ním podeliť ale iba tomu komu bezvýhradne dôveruješ. Veľmi sa páči ako "Chlo" spomína svoje detstvo a hned natoje v prítomnosti. To prelínanie minulosti a prítomnosti.

17.12.2022 5 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

Super oddychové čítanie. Za mňa super knižka so skvelým a rýchlim príbehom. Kapitoli mi ubiehali docela rýchlo a aj príbeh ma zaujal a teším sa na pokračovanie. Som strašne zvedavý čo sa stalo s Clover.

Jedna je zármutek,
Dvě radosť nosí,
Tři nesou děvčátko,
Čtyři hošíka, o něhož matka marně prosí,
Pět stříbro, šěst zlato značí,
Sedm pak hluboké tajemství stračí.

"Nic není těžké pro ty, kdož mají křídla"

04.12.2022 5 z 5

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

(SPOILER) Skvelý koniec príbehu. Nie je strana kde by sa niečo nedialo. Teším sa na ďalšie pokračovanie.

"Labuť a Ďábel. Dobro a zlo. Jedno nemúže existovať bez druhého, dokud se nezrodí někdo s křídly, kdo múže létať."

23.11.2022 5 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

(SPOILER) Za mňa super oddychové čítanie. Najskôr som sa nevedel do toho odstať ale potom to išlo úplne samo. Skvelý príbeh a aj záver bol podľa očakávania. (aspoň môjho). Všetky tie tajomstvá ktoré vyšli najavo a zapletené vzťahy. Bohatstvo neznamená byť najlepší sú aj iné priority. Aspoň u mňa áno.
Hodnotím 10 z 10, malo to všetko čo má mať dobrá kniha.
"Buď úprimný"

Určite budem pokračovať s touto autorkou.

18.11.2022 5 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Za mňa nieje čo písať. Super ako vždy. Pre mňa je to ako droga, ktorú som raz vyskúšal a už bez nej neviem existovať.

"Príliš vzácnej člověk, než aby žil na zemi, príliš zatracenej, než aby šel do nebe"

" Vydes je a odežeň"

01.11.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Ja nemám slov...
Pecka. Tak toto som dlho nezažil aby som mal takéto pocity. Autorka ma veľmi milo prekvapila. V jednej kapitole sa usmievam na vtipnej hláške a druhej mi behá mráz po chrbte. Peter to mal veľmi tažké či už od niektorých dedinčanov alebo nadprirodzených síl. Ocitol sa chlapec v ťažkej situácií. Krásne autorka popisovala okolie a ľudske vzťahy. A Imbus tak ten bol neskutočný. Zbožnujem psíkov a hlavne v takýchto knihách.

Za mna super kniha. Vrelo odporúčam.

28.10.2022 5 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Veľmi podarené pokračovanie, dej ubiehal veľmi rýchlo. Páčilo sa mi stýl vyšetrovania a to ako ich "subjkt" dokazal sledovať a mariť im vyšetrovanie. A aj to ako to pekne navezovalo na prvý diel a to ako sa z nechceného dieťata stalo milované " Mi´ja". Koniec knihy bol krásny. Všetko dobre dopadlo.
Dúfam a pevne verím že s Ninou sa ešte stretnem.
Knihu jednoznačne odporúčam.

28.10.2022 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Naprostá pecka... Úplne som sa v nej stratil čo som sa nevedel nabažiť. Stránky ubiehali strašn rýchlo a až som bol smutný že už je koniec. Príbeh bol usper a takto nejako si predstavujem detektívku. Nina bola neskutočná. čo všetko zažila aby nakoniec dostala " Šifru" .

"Mám pocit, že mu nechávame delší konec lana v nedaji, že se na něm sám objesí. Ale na múj vkus je to až moc".

"Její netvor byl i jeho netvorem"

03.10.2022 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Super fantasy čítanie od skvelej autorky. Strašne sa mi páčia od Jennifer knižky. Layla, Roth, Zayne sú neskutočný. Príbeh nemá chybu podľa mňa. Dej je veľmy rýchly, žiadne zbytočné pasáže a ten koniec... Už aby bolo pokračovanie.

"Lidé s nejčistšími dušemi jsou schopni nevýslovného zla"

"Byl sem stracen ve chvíli, kdy sem tě spoznal"

22.09.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Čakal som niečo iné a bol som veľmi milo prekvapený. Kniha sa dobre čítala a dej mi ubiehal ako voda. Reni bola neskutočná a s Danielom si sadli. Opäť máme tu česť sa stretnúť so psychopatmi (nič nove), síce jeden sa objaví na samom konci ale tak to má byť. Určite sa teším na pokračovanie. Za mna úžasná kniha, nesklamala. A asi skúsim ďalšie knihy od autorky.

"Poznej oběť,poznáš vraha"

15.09.2022 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

(SPOILER) Knihu mi požičala dobrá kamarátka a týmto jej chcem ešte raz poďakovať že som si ju mohol prečítať. Hlavný hrdinovia pre mne neboli až tak sympatický ale časom som si k nim našiel cestičku. Strašne sa mi páčia knihy kde je nejaký ten mýtus a potom sa z toho stane niečo neuveritelné. Koniec tejto knihy? Úplne že TOP.

"Každé tělo, pohřbené v tomhle lese, tu bylo pohřbeno omylem"

04.09.2022 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

(SPOILER) Vážne dobrá knižka, veľmi ma zaujala či už príbehom, hlavnými postavami alebo zápletkou. Hlavný šéfinšpektor Logan mi sadol a jeho spôsob vyšetrovania je trochu nezvyklí ale zato úspešný. Kniha rýchlo ubieha a ani sa nenazdáte a už je koniec, bol som smutný že som už na samom konci. V niektorých pasážiach som sa veľmi pobavil, boli veľmi vtipné čo u mna je veľké plus. Nemám žiadne mínusy ktoré by som zmienil.
"BÉÉÉÉÉÉ.
Logan zamrkal a rozhlédl se kolen sebe. Asi sedm metrú od sebe spatřil pár vyboulených očí zasazených do protáhlé tváře, která na něj zasmušile civěla.
"To si ze mě děláš srandu," zamumlal sám pro sebe. Lusknutím prstú pokynul jednomu z uniformovaných policistú, který stál opodál. "Hej vy. Co je krucinál tohle?"
Policista konstábl si nepatrně posunul čepici směrem dozadu. "To je ovce pane." "Jo, ja vim, co to do pr-" Logan si stiskl kořen nosu. " Ja vím, co to je. Poznám ovci, když ju vidím. Ale co krucinál dělá na mým míste činu?" Policista stočil pohled směrem ke zvížeti " Jenom tam stojí, pane." " Ježiši Kiste. Jak vás mohli vzít k policii, človéče? To vás tam losovali?" neudržal se. Vztekle ukázal na zvíře prstem a vyštekl. "Koukejte se jí zbaviť."

" Zde v království z kostí přebývajú ty hrúzne bestie"

21.08.2022 5 z 5

Rebelka noci Rebelka noci Emily Bold

Skvelé pokračovanie knižky, velmi zaujímavý príbeh so sympatickými postavami. " Malá Trnka s Lucienem boli skvelý. Koniec ma úplne dostal. Mám rád fantasy, síce trochu mimo môj žáner ale vôbec nevadí.

Určite odporúčam.

07.08.2022 5 z 5