michal3736 michal3736 komentáře u knih

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Absolutní pecka, nechápu, že jsem kolem toho tolik let kroužil a říkal si, taková stará vykopávka. A ejhle… skvěle vystavěný příběh, od začátku se něco děje a to v podstatě nepřestane až do konce. Klobouk dolu za tuto knihu z roku 1951 .

26.01.2022

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Štěpán Kopřiva se rozhodně posunul jinam, než když jsem se s nim před lety setkal poprvé. Odklon od fantasy k policii a teď k hasičům. Naprostá pecka sledovat hasiče v takovéto akci a rozhodně bych nebyl rad ve stejně situaci. Klobouk dolu

01.09.2022 5 z 5

Holčička, která měla ráda Toma Gordona...původně jsem si myslel, že to bude o něčem jiném. Kniha na mě čekala v knihovně 6 let a pak sem ji přečetl velice rychle. Surový King, žádné přikrášlení a autor se s dívkou vůbec nepáře. Holčička má tak tvrdý kořínek, že by ji klidně mohl přibrat Roland do svého K-tet. Skvělý příbeh.

25.04.2020 4 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Klobouk dolu, rozhodně to není klasický Kotleta, ale s tím sem ani nepočítal. Skvěle napsaná zápletka, ale co je nejlepší je to, jak snadno člověk uvěří, že by ta historie mohla klidně takto být.

16.02.2024 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Opět neskutečná jízda, kdy velká část pečlivě připravených plánů vezme za své. Skvělá práce celé posádky Kraksny :)

16.03.2023 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Tak tenhle díl byl naprostej nástřel, nejenom, že posádka Kraksny, tedy Vzdorující už nejsou takový ořezávatka jako na začátku, ale umí do toho pořádně praštit. Zatím nejlepší díl za mě !

17.03.2022 5 z 5

Píseň severu Píseň severu Michaela Merglová

Za mě naprosté překvapení, skvěle vystavěný příběh, který s každou další kapitolou graduje a poslední tomu dává, pěkně na frak. Rozhodně hned pokračuji posledním dílem.

25.01.2023 5 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Trošku jsem se obával, že se bude jednat o povídky, které na sebe nebudou navazovat, jako třeba Zaklínač. O to více jsem byl překvapený jak příběh krásně odsýpá. Jednoduché, krásné...prosě klasika v novém hávu.

12.01.2023 5 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Bylo to slabší než, předchozí díl a první část, mě vůbec nebavila, ale jakmile se dorazilo na novou planetu, tak se to vylepšilo dost. Díky a jdu na další

05.01.2023 4 z 5

Tma 2.0 Tma 2.0 Ondřej Neff

Zhruba takhle nějak si představuji vývoj situace pokud by se stalo něco podobného. Konec naprosto uspokojil, jelikož lidstvo je ve svém jádru nepoučitelné. Co se týče úpadku bez elektřiny, tak dneska by to bylo ještě horší, než před lety, kdy kniha vyšla.

15.06.2022 4 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Taková jednohubka, v podstatě závěr první knihy. Čtivě napsané a plné zvratů.

01.01.2022 4 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

V poslední době mám pocit, že nám pan Heteša servíruje knihy, které by neměly mít žádnou spojitost, ale vnitřně mám pocit, že se nám blíží nějaké velkolepé finále, v kterém nám to Androidi pořádně ukážou. Zatím vše jen tak v náznakách. Brett mi tentokrát velmi sednul a vždycky mám chuť si zapálit jednu Žlutou, protože modrý se fakt nedaj... ani konec nebyl tak zrychlený, jak jsem se obával. Jen tak dál...

21.03.2021 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

WoW...ten konec ? Pecka !!!

11.01.2019 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Zase další skvělé dobrodružství členů Vzdorující :D

21.12.2023 5 z 5

Píseň války Píseň války Michaela Merglová

Naprosto úchvatné finále, rozhodně jsem to takto vůbec nečekal...Každý jednotlivý hrdina, byl až do konce schopný mě překvapit...skvělá práce ! :)

16.02.2023 5 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Musím přiznat, že pro mě opravdu překvapení. Skvělá oddechová akčňárna ve stylu ala Kulhánek. Už dlouho mě něco tak nebavilo a to ještě k tomu, že to byla moje první kniha od autora

02.08.2022 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Putování pokračuje a Geralt pomalými krůčky spěje k svému osudu. Velice čtivé...nic moc zásadního se tedy nestane, ale přesto jen tak dál Geralte.

02.05.2022

Duna Duna Frank Herbert

Nevím, proč jsem tak dlouho otálel přečíst si tuto knihu, ale když jsem zjistil, že bude film, tak jsem se rozhodl si to rychle přečíst, než na něj půjdu. Musím říci, že kniha mě dost překvapila, nejenom svým obsahem ale i šíří svého příběhu. Akce je opravdu velice málo ale je to čtivé a poutavé. Místy jsem měl pocit, že se jedná o agitku k ISIS a džihádu. Skvěle napsané...dočtu Jinozemi a vrátím se do toho světa.

30.10.2021 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Legie, je skvělá...přesto tento díl trošku slabší, nic to nemění na čtivosti a zábavě...jsem zvědavý kam se to bude vyvíjet dál ... :)

16.09.2021 4 z 5

Tekuté krystaly Tekuté krystaly Petr Heteša

Skvělé jako vždy, místy jsem měl pocit, že koukám na Jasona Bourna. Ať čtu cokoliv mám hroznou chuť si zapálit Camelku a dat si panaka Jacka Danielse.

04.04.2021 4 z 5