Den trifidů

Ten zážitek si málokdo na světě chtěl nechat ujít. Tajemné zelené záblesky, snad až odkudsi z hlubin vesmíru, šlehaly oblohou, celou noc trvala ta ohromující podívaná. Pro drtivou většinu lidstva to byla poslední věc, kterou viděla. Nadpozemský jev většinu zemské populace oslepil. Jedna katastrofa by však planetu nezdecimovala. Musela se k ní připojit druhá. Průmyslové rostliny, genetickou mutací proměněné v pohyblivá, jedovatě žahající monstra, využijí oslabení pána tvorstva a začnou jej systematicky vyhlazovat z povrchu zemského. Nastal den trifidů. Bude zároveň posledním dnem člověka? Na to odpovídá klasická katastrofická sci-fi britského autora, nad jejíž četbou se nechce věřit, že vznikla před více než půl stoletím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228324/trifidi-den-trifidu-eDk-228324.jpg 4.64700

Trifidi 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , BB art

Day of the Triffids, 1951

Kniha Den trifidů

666Jitka

Tato vynikající klasika se neodmyslitelně zapsala mezi kultovní knihy Sci-Fi žánru. Skvělý apokalyptický příběh, který byl výborně a čtivě zpracován si zaslouží čtenářský obdiv i dnes po 70-ti letech od jeho prvního vydání - tleskám.

Jorgito

Kánon scifi literatury - Ano..91% - Ne..je to prosté scifi, nikoli o hrozbě z/ve vesmíru..na SŠ bych to dal povinně ...ale má to své meze

asfi

Paradna kniha,urcite odporucam..
Uvidime co ponukne druha cast..

Any26

Upřímně nechápu, proč se tahle knížka nenachází v seznamu povinné četby (ale tak to mám u více knížek...).
Jakožto čtenáři jsem v podstatě ihned vtáhnuti do dění "nového světa", jehož předchází celosvětová posedlost sledování úchvatných zelených blesků tzv. večer komety, prostřednictvím našeho vypravěče, který v průběhu tohoto lidského unesení, leží v nemocnici se zafačovanýma očima po napadení trifida.

Musí to být strašné a v celkové podstatě to vystihuje tahle věta z knížky:
"Při ozvěně ztracené minulosti, na prahu neznámé budoucnosti".

Bylo neuvěřitelné jak nám autor v první části knihy neudává příliš velkou pozornost na trifidy, jasně byli tam slabé náznaky, ale celé jejich nebezpečí a síla vrcholila ke konci díla. Dílo má taky náznak toho že vždycky budou existovat lidé, kteří chtějí uplatňovat svou nesmyslnou "politiku", "filozofii", nastolit "řád" pod výhružkou války.

Já tenhle styl děl prostě miluji a strašně mě mrzí, že si je spousta lidí ani nepřečte, a tím pádem nemůže ocenit přinejmenším zčásti to, co oceňuji já.
A jestli tohle čtete a doposud jste neměli štěstí vtáhnout se do děje této knihy, neváhejte, berte ji, čtěte a eventuálně šiřte dál svým blízkým a známým. Já bych se k této knížce taky nedostala díky jiné knize autora - Kukly (rovněž brilantní), k níž jsem se taktéž dostala jistým pobídnutím.

Příběh plný zkoušky těžkých chvil, nutnosti vypuštění všech lidských zásad a vštěpované morálky, navrácení se k vlastnímu hospodaření, vytvoření silných pout, a vždy malé naděje v nejistou budoucnost.

baji42

Přestože sci-fi příliš nevyhledávám, tato dnes již klasická kniha mě již 2x nadchla.

NADEI

Ke knize jsem se po letech vrátila, bylo to pro mě v té době opravdu sci-fi. Po opětovném přečtení mám divný pocit. Jak dlouho naše Zem bude snášet to naše chování- nechování se k ní. Poutavě napsaný příběh o velké katastrofě, lidském charakteru a touze přežít za jakoukoliv cenu.

ALLO_ALIgirl

Pro mě zatím nejlepší Wyndham.

TwoFace

Teda, to byla jízda! Poslední třetině už docházel dech a konec mi přijde zbytečně uspěchaný, ale jinak báječné čtení. Neustále se něco děje, není prostor pro zbytečnou vatu a na svůj věk je kniha stále aktuální.