Den trifidů

Ten zážitek si málokdo na světě chtěl nechat ujít. Tajemné zelené záblesky, snad až odkudsi z hlubin vesmíru, šlehaly oblohou, celou noc trvala ta ohromující podívaná. Pro drtivou většinu lidstva to byla poslední věc, kterou viděla. Nadpozemský jev většinu zemské populace oslepil. Jedna katastrofa by však planetu nezdecimovala. Musela se k ní připojit druhá. Průmyslové rostliny, genetickou mutací proměněné v pohyblivá, jedovatě žahající monstra, využijí oslabení pána tvorstva a začnou jej systematicky vyhlazovat z povrchu zemského. Nastal den trifidů. Bude zároveň posledním dnem člověka? Na to odpovídá klasická katastrofická sci-fi britského autora, nad jejíž četbou se nechce věřit, že vznikla před více než půl stoletím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228324/big_trifidi-den-trifidu-eDk-228324.jpg 4.65013

Trifidi 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , BB art

Day of the Triffids, 1951

Kniha Den trifidů

knihomolkaK.
předevčírem

Skvělá kniha! Zajímavé a sympatické postavy, fascinující dystopické prostředí... Nevěřila bych, že byla napsána tak dávno, předběhla svou dobu.
Jen jsem čekala více dramatičnosti...

Josefie

Ráda bych ohodnotila více hvězdami, ale mé nadšení z knihy by se dalo vyjádřit sinusoidou. Ze začátku dobrý, prostředek slabší, konec zase dobrý.
Těšila jsem se na příběh o vražednejch kytkách, ty tam hrály roli jen občas. Kniha byla spíše přehlídkou různých společenství s odlišnou politikou a pravidly, které si lidé v apokalypse vybudovali. Po třetí kapitole začala má křivka grafu klesat, hlavní postava chodila sem a tam a přišlo mi že ani autor neví kam nás příští stránka zavede.

rouzi62

klasika žánru sci-fi, výborné

haWranka

Neskutečně depresivní čtení bez jakéhokoli nadějného nadechnutí. Příběhu by slušelo propracovanější zpracování, spousta otázek zůstala nezodpovězených, což mě štve.

enjay

Velmi poutavé čtení. Možná někomu přijde jako béčková literatura, ale musíme si uvědomit, kdy byla kniha napsána, a že mnoho různých katastrofických filmů si bere námět odsud.
Akčnější pasáže střídají zamyšlení hlavního hrdiny, ale kniha neztrácí na tempu. Až mi přišlo líto, že to nepokračovalo dále, že některé pasáže a popisy nebyly detailnější. Ale bezesporu napínavé čtení.

hanpari

Míval jsem Den Trifidů rád velice rád. Ale když jsem ho četl nedávno, překvapilo mne, jak strašně slabá a béčková ta kniha je.

koniklecka

Já mám tento žánr ráda, protože prostě sice je to sci-fi, ale je přitom čím dál víc dost reálná možnost, že něco podobného nastane. V tomto případě ne tedy asi doslova s masožravými kytkami, ale po covidu a v současné době, by mě to prostě asi ani nepřekvapilo tolik jako dřív. Zároveň je to skvěle napsané a atmosféru i děj si vybavím dodnes, i když jsem četla dobře před 10 lety.

AlčaVaca

Kdo ví, jak by se každý z nás v takové době zachoval... Radši si nepředstavovat... Za mě určitě 5 hvězdiček a doporučuji.