Den trifidů

Den trifidů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228324/bmid_trifidi-den-trifidu-eDk-228324.jpg 5 5608 830

Trifidi série

Ten zážitek si málokdo na světě chtěl nechat ujít. Tajemné zelené záblesky, snad až odkudsi z hlubin vesmíru, šlehaly oblohou, celou noc trvala ta ohromující podívaná. Pro drtivou většinu lidstva to byla poslední věc, kterou viděla. Nadpozemský jev většinu zemské populace oslepil. Jedna katastrofa by však planetu nezdecimovala. Musela se k ní připojit druhá. Průmyslové rostliny, genetickou mutací proměněné v pohyblivá, jedovatě žahající monstra, využijí oslabení pána tvorstva a začnou jej systematicky vyhlazovat z povrchu zemského. Nastal den trifidů. Bude zároveň posledním dnem člověka? Na to odpovídá klasická katastrofická sci-fi britského autora, nad jejíž četbou se nechce věřit, že vznikla před více než půl stoletím.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Day of the Triffids , 1951

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha, trochu zamyšlení nad lidstvem a jeho dominancí. Hodně jsem se bála volného pokračování jménem Noc trifidů, ale je to napsané mazaně - z pohledu syna hlavního hrdiny a časově o 20 let později, takže změna stylu je vlastně logická a žádoucí.

Hellboy
30.11.-0001 4 z 5

Nebýt těch pitomých Vládců z nebes by byli Trifidi mou první post-apokalyptickou zkušeností. No každopádně tato kniha byla ve své době asi skutečně průlomová, skoro bych řekl, že z ní dodnes mnoho autorů čerpá. Skvělý zážitek. 85%

derhaa
30.11.-0001 5 z 5

Výtečná kniha a natolik jsem si oblíbil autora, že jsem začal sbírat jeho první vydání a právě tato kniha byla první, kterou se mi povedlo vydražit na jedné aukci.

Doporučuji si přečíst. Obzvlášť lidem, kteří čtou scifi poprvé, protože není technologická, ale její pojetí je o lidských osudech a bližší zařazení v rámci scifi bych asi uvedl postkatastofická ...

lalak
30.11.-0001 4 z 5

četl jsem ji jako povinnou četbu, vůbec toho nelituji...

Li@
30.11.-0001 5 z 5

Sci-fi opravdu nemám ráda. Toto byla první (a zatím poslední) sci-fi knížka, co jsem četla. A musím říct, že mě nadchla. Napínavé, zajímavé, prostě super. Doporučuji.

pj
30.11.-0001 5 z 5

Moje první postapokalyptické sci-fi a musím říct že trefa do černého. Výborná kniha, po jejímž dočtení jsem měl okamžitě hlad po dalším takovém žánru :-)

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Výborná kniha, Pravda, Noc Trifidů se už tak nevyvedla.

Melvin
30.11.-0001

SCI-FI moc nemusím, ale tuto knihu my půjčila kamarádka a opravdu mě strhla, přečetla jsem jí jedním dechem, opravdu dobrá. Doporučuji! Ráda bych si přečetla i Noc trifidů doufám že ji seženu.

Dejf42
30.11.-0001 5 z 5

Vynikající kniha. Dokonce i ten seriál BBC není špatný, ale jak známo kniha je kniha :-)

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Tuhle knihu jsem si koupila na doporuceni kamaradky a dobre jsem udelala, i kdyz nemam moc rada ich-formu, ale tady to bylo opravdu skvele.

Teda reknu vam ze bych se nechtela nikde s trifidem setkat, docela bestie a to jak skoro vsichni lidé oslepli hrůza zvlást kdyz byli v prostredi s takovymahle kytkami, jinak kniha byla velice dobra a konec se mi take moc libil