Midwichské kukačky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V poklidné anglické vísce Midwich se stane cosi neobvyklého: Všichni obyvatelé přijdou o jeden den svého života. Celých 24 hodin prospí. To samozřejmě vzbudí nesmírný ohlas, ale poté, co se do věci vloží vojenská rozvědka, vše pomalu utichá a na místě zůstává pouze několik pozorovatelů. Jejich pozornosti ovšem uniká fakt, že všechny plodné obyvatelky jsou najednou těhotné. A když všechny naráz porodí děti zcela evidentně nelidského původu, mohlo by se zdát, že je pro obyvatele modré planety už pozdě… Obálka: obraz Opožděné Vánoce, Friedensreich Regentag Dunkelbunt Hundertwasser....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29822/midwichske-kukacky-29822.jpg 4.2413
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Paralela 50
Originální název:

The Midwich Cuckoos, 1957


více info...
Nahrávám...

Komentáře (72)

Kniha Midwichské kukačky

alishek
19. června

Opravdu velké překvapení, zajímavé sci-fi, které vás přivede k podstatným filozofickym otázkám. Přečteno jedním dechem, abych věděla, jak to dopadne.

Fifth Element
25. května

Není sci-fi jako sci-fi..


arcs
22. února

Taková hozená rukavice, delší úvaha, která by mohla vydat na vydatnější román, kam Wyndham spěchal? A ten jednoznačnej konec? Ten by dnes určitě neprošel. A ani já s ním už tehdy nesouhlasil - takhle primitivní to ve vesmíru být nemůže!

ArwenAragorn
17.08.2021

70%
...."Člověku se až zasteskne po přímočarých Marťanech H.G.Wellse."......

Výborné téma. Psáno tak pěkným slohem, že se knížka četla sama. Za to určitě můžu poděkovat i překladatelce. Ale více než Děti mě děsily myšlenky a úvahy, které tam jsou. To nutí k zamyšlení. Dlouhé tak akorát, aby knížka nezačala nudit.

Opatov
14.08.2021

Další výborná kniha od Wyndhama, kterou jsem si chtěla už dlouho přečíst. Zajímavý námět. Opět sci-fi, opět invazivní druh. Opravdu jsme nejvyspělejší civilizací? Úzká knížka, graficky zvláštní obálka přesně vystihuje děj, přečteno na jeden zátah.

Astonius
13.12.2020

Námět byl opravdu zajímavý, ale zpracování mne moc neoslnilo. Chtělo by to hlubší rozbor, detailnější rozepsání příběhu, vnitřní myšlenky, více napětí. Takhle se mne moc nedotklo, sice jsem dočetla, chtěla jsem vědět, jak vše skončí, ale necítila jsem žádné zvláštní sympatie k žádné z osob a vyústění děje jsem nijak neprožívala. Bylo to jako číst nějakou zprávu o podivnostech jedné vesnice, plulo to po povrchu. Za zmínku také stojí obálka, která se mi zdála opravdu hodně "zvláštní" (rok vydání 1994).... :-)

Tobík
09.12.2020

Výborné čtení, čím dál aktuálnější. Určitě doporučuji k přečtení všem, kteří Kukačky ještě nečetli.

harena
25.11.2020

" Tohle přece není otázka lásky nebo nenávisti. O to tu nejde. Tady to není nic, co by se dalo vyřešit debatami. Je to biologická nutnost. Nemůžete si dovolit nás nezabít, protože pokud to neuděláte, je s vámi konec...."

Po mnoha letech čtu Kukačky podruhé a líbily se mi moc. Zpočátku klidné i pohodové čtení, není třeba mít vážné obavy, děti se zlatýma očima jsou sice divné, ale přece jenom děti, ale v poslední třetině příběh nabere spád a napětí vrcholí.

"Tady nejde o civilizovanou záležitost", řekla, " to je záležitost naprosto primitivní. Pokud budeme existovat, podrobíme si vás - to je jasné a nevyhnutelné. Necháte se podmanit a nastoupíte cestu k vyhynutí bez boje? Natolik v úpadku snad přece jenom nejste. A navíc politicky je tu otázka:
Může si jakýkoli stát, třeba sebetolerantnější, dovolit poskytovat útočiště menšině, jejíž síla stále roste a nad kterou nemá žádnou možnost kontroly? Odpověď, která je nasnadě, je taky záporná."

Nadčasový román a skvělý závěr!!!!!!!!

1