Midwichské kukačky

Midwichské kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29822/midwichske-kukacky-29822.jpg 4 461 83

V poklidné anglické vísce Midwich se stane cosi neobvyklého: Všichni obyvatelé přijdou o jeden den svého života. Celých 24 hodin prospí. To samozřejmě vzbudí nesmírný ohlas, ale poté, co se do věci vloží vojenská rozvědka, vše pomalu utichá a na místě zůstává pouze několik pozorovatelů. Jejich pozornosti ovšem uniká fakt, že všechny plodné obyvatelky jsou najednou těhotné. A když všechny naráz porodí děti zcela evidentně nelidského původu, mohlo by se zdát, že je pro obyvatele modré planety už pozdě… Obálka: obraz Opožděné Vánoce, Friedensreich Regentag Dunkelbunt Hundertwasser.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Paralela 50

The Midwich Cuckoos , 1957

machalcz
08.03.2011 2 z 5

Četl jsem krátce po Dnu Trifidů a tak jsem už bohužel nebyl tak nadšen, protože Den Trifidů tato kniha nepřekonala.

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Musím souhlasit, že jsem se začetla a spíš jsem čekala jak se příběh vyvrbí, dalo by se říct, že mě to trochu stáhlo sebou, ale na to byla kniha příliš krátká, aby mě naplno strhla, stejně jako Pavučina, kterou jsem četla jako první, takže jsem věděla, že příběh bude mít rychlý spád.
Kukačky mě dostali, představa, že by se něco takového mohlo stát je velice hrůzostrašná.

derhaa
30.11.-0001 5 z 5

Tak tato kniha byl bezprostředně druhá od Wyndham, kterou jsem přečetl okamžitě po knize Den Trifidů a natolik jsem si oblíbil styl John Wyndham a jeho infiltraci mimozemšťanů.

Nečekejte technologickou science fiction Wyndham má jiný styl, jak zaujmout a "kukačky" jsou dle mého názoru velmi povedené dílo. Není to vyloženě tahák, který budete hltat, ale je velmi čtivá a příběh vás velmi rychle vtáhne.