Tekuté krystaly ekniha

Tvrdili mi, že jsem ho zastřelil. Ovšem vymazali mi paměť čtyři měsíce dozadu, takže kdoví jestli. Soud se tím ale moc nezabýval. Byl jsem to já. Záznam z mého procesoru implantovaného v mozku byl zcela jednoznačný. Měl jsem toho blba v zaměřovači své ostřelovací pušky a stiskl jsem spoušť. Mé doživotí trvalo jen do chvíle, než jsem se jakýmsi omylem svezl s drogovou královnou ven. A pak to teprve začalo být smrtelné. Šli po mně z NSA. A nechtěli mě mít zpátky ve vězení, ale v márnici. Možná by mě dostali během dvou dní, kdybych ovšem předtím nebyl jedním z nich. A navíc s procesorem v hlavě. Miliony operací za vteřinu, takže to měli trochu složité, chlapci. A pak už nešlo jen o mé přežití, ale o to, kdo a jak mě dostal do těch sraček. Své šance jsem odhadoval tak padesát na padesát. Než mi ta krásná černovlasá míšenka přiložila svého služebního glocka k hlavě. Ale ani pak nebyly úplně nulové. Přece jenom to byla ženská. A na ty jsem si věřil. Samostatný román, vychází pouze v elektronické verzi!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269824/tekute-krystaly-h5S-269824.jpg 4.638
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno (ekniha) · Brokilon

Kniha Tekuté krystaly

JohnnyKa

Tak tohle, se mi zatím od Péti H. líbilo nejvíce. Dobrá zápletka, akce, atmoška a i ten "klasický" závěr byl ok.

ladycatelyn
31.12.2018

Velmi čtivé od začátku do konce. Skvělá oddechovka.

sebikus
16.11.2018

To byl zase do psích kulek závěr :). Klasický a dobrý Heteša. Křemíkům zdar.

Drowned
28.10.2018

Tekuté krystaly je mojí devátou knihou, kterou jsem letos od Petra Heteši přečetl. Pomalu se stal mým nejoblíbenějším českým autorem. Líbí se mi, že každá kniha je jiná. Jsou tu sice stejné vztyčné body jako Baltimore, Jack Daniels a Camelky, ale pokaždé se jedná o originální napínavý příběh. Tentokráte se jedná o spiknutí, křivé nařčení z vraždy, trest, procesory v mozku a parádní akce plná skvělých dialogů. Vše se pak až neuvěřitelně rychle řítí k samotnému překvapivému finále.

Eyghon
02.06.2018

Fakt dobré, akce střídá akci. A je to celkem dobře ukončené, i když další díl by samozřejmě neškodil. Moje druhá kniha od P. Heteši a zatím všechno super.

Balci007
08.01.2018

Můj první Heteša a musím říct, že jsem mu přišel na chuť. Sci-fi jsem měl vždycky rád, ale už několik let jsem byl na vlně thrilleru (s výjimkou nedávných, a dobrých, Akt X). Možná je čas na flashback:) Zkusím další dílko a uvidím...(právě jsem jich dokoupil 5:)

jan8470
26.07.2016

Petr Heteša nás v Tekutých krystalech přivádí do svého oblíbeného Baltimore a zase jde o klasický Hetešovský kyberpunk.
Vlastně i zápletka je dost ohraná. Kolikrát jsme to už vidělii, nebo četli. Člen agentury NSA, na kterého jeho kolegové ušili boudu, a on se snaží přijít na to, kdo konkrétně ho podrazil a proč a pak se dotyčnému pomstít. Jenže tahle jednoduchá zápletka se díky několika skvěle načasovaným zvratům nejen nestane nudnou, ale tak, jak tomu bylo i u knihy Morphin Red, člověka chytne a nepustí. Navíc je Logan Raynar hláškující sympaťák, kterému prostě musíte držet palce. Vlastně i vedlejší postavy jsou sympatické a skvěle Loganovi sekundují. A Chincoteague (předměstí Baltimoru s téměř gotickou bezútěšností, kde Logan nalezne své dočasné útočiště má na čtivosti knihy také svůj podíl. Navíc je vše prodchnuto cynickým a černým humorem. A několik easter egů je pak už jen třešničkou na dortu.
Sečteno a podtrženo, Tekuté krystaly možná nejsou nejlepší autorův román, ale rozhodně si v srdcích nás Hetešovců získá své místo.
A vám, kteří Petra Hetešu neznáte, mohu Tekuté krystaly jako iniciační knihu s klidným svědomím doporučit.

jackw
15.07.2016

Heteša opět nezklamal..

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Petr Heteša
česká, 1959