Tekuté krystaly ekniha

Tvrdili mi, že jsem ho zastřelil. Ovšem vymazali mi paměť čtyři měsíce dozadu, takže kdoví jestli. Soud se tím ale moc nezabýval. Byl jsem to já. Záznam z mého procesoru implantovaného v mozku byl zcela jednoznačný. Měl jsem toho blba v zaměřovači své ostřelovací pušky a stiskl jsem spoušť. Mé doživotí trvalo jen do chvíle, než jsem se jakýmsi omylem svezl s drogovou královnou ven. A pak to teprve začalo být smrtelné. Šli po mně z NSA. A nechtěli mě mít zpátky ve vězení, ale v márnici. Možná by mě dostali během dvou dní, kdybych ovšem předtím nebyl jedním z nich. A navíc s procesorem v hlavě. Miliony operací za vteřinu, takže to měli trochu složité, chlapci. A pak už nešlo jen o mé přežití, ale o to, kdo a jak mě dostal do těch sraček. Své šance jsem odhadoval tak padesát na padesát. Než mi ta krásná černovlasá míšenka přiložila svého služebního glocka k hlavě. Ale ani pak nebyly úplně nulové. Přece jenom to byla ženská. A na ty jsem si věřil. Samostatný román, vychází pouze v elektronické verzi!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269824/big_tekute-krystaly-h5S-269824.jpg 4.481
Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: (ekniha), Brokilon

Kniha Tekuté krystaly

n.ezn.amy

Elitní detektiv Raynar je obviněn z vraždy náměstka NSA. O své vinně není ovšem přesvědčen a když při převozu do jiné věznice se mu náhodou podaří utéct, jeho jedinou snahou je si rozpomenout na poslední čtyři měsíce svého života, na které zapomněl. Anebo mu byly zapomenuty? Ovšem jsou tu i ti druzí, kteří si za žádných okolností nepřejí, aby si vzpomněl a tak začíná pronásledování a hra kočky s myší. Skvělý román Petra Heteši, který mě knihu po knize baví čím dál víc. Hlavní hrdina velký sympaťák, nekompromisní a drsný, klasicky se svým milovaným Jackem Danielsem a camelkou. Příběh, který vás od prvních stran vtáhne do děje a nepustí až na konci. A ten konec románu jsem nečekal ani v nejmenším ....

toni-az

Zatím druhá kniha autora, jedna lepší než druhá. Rozhodně jsem se nenudil, hlavní hrdina je sympaťák, má dobré nápady (i když ho často napadnou později než čtenáře), akce tak akorát a skoro cyberpunk prostředí. Pohodová oddechovka, která ani neobsahuje moc nesmyslů. A naprosto pro mě překvapivý konec, přestože jsem si myslel, že vím jak to dopadne. Jen to, jak neustále řešil kouření mě trochu rozčilovalo.

Chytuš

UCHOKNIHA. Při výběru knih se občas moderně zamyslím, jestli já vlastně nejsem chlap (případně z kolika procent) - prostě mě ty klučičí věci čas od času dost baví. V tomhle případě potěšil nadupanej hlavní hrdina - no fakt, je tak trochu vylepšenej, navíc hláškující. Logan je přesně ten typ chlapa, u kterého přesně od začátku víte, že je to klaďas, ať udělá nebo zastřelí kohokoli. Má trošku malý problémek s vládou, pamětí a jednou roztomilou kočičkou, ne nutně v tomhle pořadí... Parádní akční zábava, u které se nemusí moc přemýšlet, člověk se prostě jen tak baví - hláškující borec, co má rád typicky chlapský věci, jako motorky, zbraně, Jacka Danielse, kočičky mourovatý a tak dále. Čtivý a zábavný akčňák.

mol378

Dám 4 a nebudu se v tom rýpat, i když je to na hraně tentokrát _ příliš mnoho motivů, na které jsem už narazila v jiných knihách autora a které modifikuje jen málo. Ale _ beru to jako čirou zábavu, tak trochu roztomilý brak, a to zasluhuje ocenění. Taky za ženské postavy a postavičky včetně přestrojení hlavního hrdiny _ a za motorky!!! V této sci-fi neni mnoho sci, až ke konci se to blíží. Pozdější knihy se mi v tomto směru zdají promyšlenější. Udrželo si to však po celou dobu _ kromě týdne, který rekonvalescent trávil zíráním na plazmu _ moji pobavenou pozornost a zvědavost. A ten týden? Beru ho jako autorovu exhibici a dělání si tak trochu srandy z laskavého čtenáře.

Belisima
08.09.2021

Pan Hetesa ani neumi napsat spatnou, nebo nudnou knizku. Co kniha to zabava. Tentokrat bylo mene humoru, ale i tak jsem zrala vsechno.

Terva
03.09.2021

„Jestli lidstvo někdy na něco dojede,
tak to nebude na žádnou
přírodní katastrofu,
ani na invazi mimozemšťanů,
ale na ženské“.

„Jedná se o Logana Raynara.“

TENTO ODSTAVEC OBSAHUJE SPOILER
Líbí se mi, jak je Hetešovo hlavní hrdina nabušený. Ano, čtete dobře. Jak to vím? Je to jednoduché. Logan Raynar, hrdina tohoto příběhu. je 20% křemík. Vlastně je to chodící procesor. Počítač obalený lidským masem. Dokonce i telefon má v operovaný do hlavy. Paráda, ne. Kdo by to v dnešní době nechtěl. Telefonovat a nepotřebovat k tomu ruce? A co teprv připojení na internet! Zůstali jste na to chvilku čumět? No, tak si vytáhněte krabičku camelek a zapalte si. Hetešova budoucnost je snad každýho sen. Toto je jeho příběh.

Malá ochutnávka:
Otevřel jsem si nekolkovanou láhev Jacka Danielse (v Chincoteague s kolky skončili už někdy před deseti lety), kterou jsem koupil ve westernovém baru Nashville, a šel se s ní posadit na střechu. Konečně přestalo pršet, a dokonce vysvitlo odpolední sluníčko. Zapálil jsem si camelku, hodil do sebe prvního panáka, napojil svůj mozek na disk, zavřel oči a přehrál si znovu celou dopolední scénu ze svého bytu.

Citát: ...pobíhala tam jen v kalhotkách a tričku a byla docela sexy, i když měla malá ňadra. Ale někdy jsou malá ňadra mnohem erotičtější než obří melouny.

Sice je několik kapitol opět krásně a úsměvně vypointovaných, ale jinak je tohle čisté dobrodružství s několika akčními scénami a dávkovaným humorem. Dokonce tu pan Heteše spolu se svým hrdinou (to je ten Raynar) myslí na hygienu. Hlavní hrdina si ráno poctivě čistí zuby, milé děti, a dokonce používá i ústní dezinfekci. Pravda, je to sice jeho kámoš Jack Daniels, ale i ten dokáže vypálit z pusy bacily.

Citát: „Na co zemřel?“ „Na zastřelení.“

Někde mezi kapitolami 160 až 180 si mistr Heteša udělal krásnou reklamu na několik svých knih. Sice formou filmové kinematografie, ale co není, může brzy být. A ten závěr… „To byste se posrali. Totální šok, při kterém vám budou vyskakovat neurony z hlavy. To se prostě musí „přečíst“. Naprosto dokonalé.“ Nejsou zde sice žlutí motýlci, místo nich tu obdivujeme dámské žluté kalhotky, ale při troše představivosti v tom uvidíte i ty motýlky. Nemůžu chtít všechno. Tak ty motýlky dám alespoň já. Každý má dvacet procent křemíku.
(Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ )

Citát: „Kurva…“ byl jediný komentář, na který se … zmohl.

Lmslaver
16.07.2021

To byla parádní jízda a nemyslím jen na všechny ty motorky hlavního hrdiny, se kterými se prohání po Baltimoru a okolí. Logan Raynar je neprávem obviněn ze zločinu, který nespáchal, je uprchlíkem hledající spravedlnost, nápravu křivdy na něm spáchané, případně odplatu. Zmůže ale něco malý pěšec na poli velkých hráčů z tajných služeb? Heteša v napínavém příběhu z blízké budoucnosti dokázal nadávkovat akci, černý humor v přiměřeném množství, nenudil jsem se ani na jedné z mnoha elektronických stran e-knihy. Čtivé, zábavné a poutavé.

babystar
25.06.2021

Tak to byl zase nářez. Jedno překvapení za druhým. Svět je jedno velké bojiště o moc, vliv a peníze. A někde na okraji velkého města Baltimore se pohybuje jeden človíček, který chce dokázat, že nevraždil. Na nikoho se nelze spolehnout, všude číhá nebezpečí a nakonec i nečekané odhalení...