Tekuté krystaly ekniha

Tvrdili mi, že jsem ho zastřelil. Ovšem vymazali mi paměť čtyři měsíce dozadu, takže kdoví jestli. Soud se tím ale moc nezabýval. Byl jsem to já. Záznam z mého procesoru implantovaného v mozku byl zcela jednoznačný. Měl jsem toho blba v zaměřovači své ostřelovací pušky a stiskl jsem spoušť. Mé doživotí trvalo jen do chvíle, než jsem se jakýmsi omylem svezl s drogovou královnou ven. A pak to teprve začalo být smrtelné. Šli po mně z NSA. A nechtěli mě mít zpátky ve vězení, ale v márnici. Možná by mě dostali během dvou dní, kdybych ovšem předtím nebyl jedním z nich. A navíc s procesorem v hlavě. Miliony operací za vteřinu, takže to měli trochu složité, chlapci. A pak už nešlo jen o mé přežití, ale o to, kdo a jak mě dostal do těch sraček. Své šance jsem odhadoval tak padesát na padesát. Než mi ta krásná černovlasá míšenka přiložila svého služebního glocka k hlavě. Ale ani pak nebyly úplně nulové. Přece jenom to byla ženská. A na ty jsem si věřil. Samostatný román, vychází pouze v elektronické verzi!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269824/tekute-krystaly-h5S-269824.jpg 4.561
Romány, Sci-fi, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Brokilon

Kniha Tekuté krystaly

Lmslaver

To byla parádní jízda a nemyslím jen na všechny ty motorky hlavního hrdiny, se kterými se prohání po Baltimoru a okolí. Logan Raynar je neprávem obviněn ze zločinu, který nespáchal, je uprchlíkem hledající spravedlnost, nápravu křivdy na něm spáchané, případně odplatu. Zmůže ale něco malý pěšec na poli velkých hráčů z tajných služeb? Heteša v napínavém příběhu z blízké budoucnosti dokázal nadávkovat akci, černý humor v přiměřeném množství, nenudil jsem se ani na jedné z mnoha elektronických stran e-knihy. Čtivé, zábavné a poutavé.

babystar

Tak to byl zase nářez. Jedno překvapení za druhým. Svět je jedno velké bojiště o moc, vliv a peníze. A někde na okraji velkého města Baltimore se pohybuje jeden človíček, který chce dokázat, že nevraždil. Na nikoho se nelze spolehnout, všude číhá nebezpečí a nakonec i nečekané odhalení...

Boby17

Tak tahle knížka měla ohromnou šťávu a opravdu mě bavila. Hlavní hrdina je sympaťák a drsná čtvrť Baltimoru byla opravdu svérázná, hlavně místní poldové :-) A křemíková kočička mourovaná, mňau... Nic jiného než pět hvězd dát nemůžu, ale doporučovat musím!

michal3736

Skvělé jako vždy, místy jsem měl pocit, že koukám na Jasona Bourna. Ať čtu cokoliv mám hroznou chuť si zapálit Camelku a dat si panaka Jacka Danielse.

nefernefer

Svižně, čtivě napsané, sympatický hrdina, atraktivní prostředí, minimální požadavky na zapojení mozkových závitů při četbě, jinými slovy ideální kniha pro intelektuální průvan ve „vydýchané mozkovně“. Nenudila jsem se a příjemně jsem se občerstvila, abych zase byla schopna strávit i náročnější tituly. Což vůbec nemyslím špatně. Taková literatura je více než potřebná. Alespoň pro mě. :o) Nicméně jednu hvězdu musím strhnout za absenci humoru (já ho tam teda nenašla) a druhou za těžko uvěřitelné vysvětlení hlavní ženské hrdinky v závěru, proti kterému bych měla hned několik logických argumentů. Myslím, že bez toho „skandálního odhalení“ její identity by byl konec mnohem uvěřitelnější.

soupik2012
22.12.2020

Má první kniha od tohoto autora a již teď vím, že určitě ne poslední. Byla jsem totiž opravdu nadšená, protože kniha je sepsána velice poutavým a napínavým způsobem. Umím si představit, že by podle této knihy někdo natočil velice dobrý akční snímek. Oddechovka jak má být. Navíc je příběh prošpikován humorem ve stylu Kotlety, ale tady je to uděláno kultivovaně. Kotleta někdy, až zbytečně moc tlačí na pilu. Příběh je velice jednoduchý, ale to je u akční jízdy základním předpokladem k úspěchu. Ale jenom chválit nebudu. Jako co to mělo být těch deset dnů trávených s popisováním filmů které zhlédnul. Chvilku to byl vtipný moment, ale po čase se stalo něco, co nedělám příliš často, musela jsem onu pasáž přeskočit. Proč to tam bylo, ale nechápu. Audioknihu načetl velice dobře pan Petr Třebický.

jaroiva
04.11.2020

Zase taková "americká únikovka" :) Super je audio verze :)
Heteša mě baví. Sice tam vlastně nebyl žádný děj, ale ubíhalo to výborně, místy vtipně. Základní nápad s "křemíkem" mě prostě hned od začátku chytnul a čekala jsem, co se z toho vyvine.
A vzpomněla jsem si zas na Půjčovnu masa a to, že nemám dočteného ještě toho třetího Takeshiho Kovacse. Budu to muset napravit.

kokrokr
06.10.2020

Mám rád knihy tohoto autora. Píše barvitě, napínavě, vtipně. Je to prostě čtivé a zábavné. To platí i pro tuto knihu, přesto dávám jen tři body, Ten příběh je vlastně jen souhrnem brilantně popsaných dobrodružných situací a honiček. Popravdě šlo tyto akce vypustit a základní děj by zabral tak akorát povídku. Je to sice čtivé, ale jen samá akční vata a to platí i pro některé další romány pana Heteši. Tekuté krystaly považuji za jednu z jeho nejslabších knih. Baví mě dobrodružné honičky, ale pokud celou knihu nic jiného netvoří, tak ji schází hloubka. V podstatě se jen jedná o popis pohybu z bodu A do bodu B a to je málo. Ovšem literární styl, kterým to Heteša popisuje, je velmi přitažlivý.