Michaela91 Michaela91 komentáře u knih

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Asi jsem čekala od knihy trochu víc. Četla se dobře i díky docela velkým písmenům ale přišlo mi, že půlku knihy se nic neděje. Hlavní hrdinka Lo mi taky nebyla moc sympatická. Asi bych tuto knihu ke knihám Agathy Christie moc nepřirovnávala. Vracet se k ní určitě nebudu.

15.01.2018 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Knížky jsem se docela bála, protože to není úplně můj styl. Vadilo mi velké množství postav a taky některé odborné počítačové věci, kterým úplně nerozumím (ale to je čistě jen můj problém). Jinak se kniha četla docela rychle a děj ubíhal. Jsem ráda, že jsem knihu zvládla přečíst i díky vánočnímu volnu, ale vracet se k ní určitě nebudu.

02.01.2018 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Něco se stalo ale co? Byla jsem tak zvědavá co, že jsem četla a snažila se nepřeskakovat stránky abych věděla jak to bylo. Autorka vše odkrývala postupně a držela mě ve střehu. Postav nebylo tolik jako v jiných jejích knihách takže také +. Zatím patří mezi nejlepší od Liane.

28.11.2017 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Velmi napínavé. Od začátku mě kniha držela ve střehu aby mi nic neuniklo. Občas mi vadilo chování Hannah ale to je čistě můj problém. Jinak určitě pro milovníky tohoto žánru bych doporučila přečíst.

01.11.2017 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Mě se kniha líbila. Ze začátku se mi nedařilo začíst, ale pak se to rozjelo a vtáhlo mě to do děje. Myslela jsem si, že jsem vraha odhalila. Byla jsem blízko ale netrefila jsem se. Rozhodně si přečtu další díl, už na mě čeká v knihovně.

26.07.2017 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Tak z téhle knihy jsem trošku v rozpacích. Těšila jsem se až ji přečtu a nakonec jsem byla i malinko zklamaná. Děj a námět nebyl špatný. Ale kdyby se více řešila ta detektivní zápletka bylo by to na pět hvězdiček. Polovinu knihy se řešil život Nory a to mě nebavilo. Konec to dostal na tři hvězdy, ten byl dobrý.

10.07.2017 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tak tato kniha mě dostala. Po přečtení jsem přemýšlela proč se tohle vše těm lidem, dělo, co vlastně udělali, že museli tolik trpět. Taky museli být strašně silní, protože takové hrůzy zvládnout nebylo určitě jednoduché. Myslím, že teď žijeme ve velkém pohodlí a máme se až moc dobře. Co se týče stylu psaní tak mi kniha sedla. Krátké kapitoly se četly velmi dobře a rychle. Konec byl moc rychlý, čekala jsem nějaký popis osvobození a návratu do života. ale i tak byla kniha skvělá.

26.06.2017 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Čekala jsem opět skvělé čtení a opět to bylo super. Vedou u mě Sedmilhářky ale tato kniha je těsně za nimi. Knížka byla čtivá a bavila mě. Strašně mě zajímal konec jak vše dopadne a opravdu jsem se u něj bavila. Rozhodně stojí za přečtení.

15.05.2017 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Skvěle zachycený příběh z koncentračního tábora, běhal mi mráz po zádech, nedokážu si takovou situaci představit.

25.10.2016 4 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Skvělá kniha, nečekala jsem, že mě tak dostane. Bylo to velice napínavé až do konce. Líbil se mi pohled na případ i od ostatních osob.

13.10.2016 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Moje oblíbená když jsem byla malá, četla jsem do čtenářské výzvy a tak jsem se u ní usmívala. Milá, čtivá, prostě moc pěkná

04.08.2016 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha mě úplně pohltila. Osobně se mi více líbil děj Sophie za první světové války. Ale pozdější děj a osud Liv byl také velmi zajímavý. Konec mě překvapil, takové rozuzlení jsem opravdu nečekala. kniha se četla velice dobře, myslím že autorka upoutala pozornost čtenářů, mou určitě.

27.12.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

No teda pět hvězdiček je málo. Knížka mě vtáhla do děje a zaujala mě od začátku. příběh Minky jsem četla se zatajeným dechem. O Osvětimi toho bylo napsané hodně a vždy mě to dostane znovu a znovu. Ne že bych se v takových příbězích vyžívala ale je to téma, které mě zajímá. Konec byl pro mě velikým překvapením, nečekala jsem takový obrat. Co mi trošku vadilo byl příběh o upírovi, který byl dějem proložený, ale to knížce nic neubralo. Určitě doporučuju.

19.05.2015 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Moje oblíbená česká autorka. Série se čte velmi rychle a dobře. Já jsem spokojená a těším se na další díl.

12.07.2023

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Na odpočinek dobrý. Děj utíkal a knížka byla vcelku čtivá. Ale žádný extra děj a nějaké napětí tam nebylo.

09.01.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Chvílemi pecka, chvílemi mě děj nebavil. Čekala jsem trošku víc akčnosti a lepší dějovou linku. Ale jinak byla dobrá. Jako vždy od autorky.

06.07.2019 4 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Za mě skvělé, čtivé a mělo to náboj. Nutilo mě to číst dál a dál. Za mě spokojenost.

03.05.2019 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Zajímavé, čtivé ale jak tyhle hrůzy hodnotit pozitivně. Jako kniha je velmi dobrá ale nedokážu si představit co ti lidi museli prožívat. Určitě bych každému doporučila přečtení, aby se tyhle hrůzy už nikdy neopakovali.

17.04.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Čtivé, napínavé co víc dodat. Mě se to moc líbilo, i více než autorčina první kniha.

08.04.2018 5 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Příběhy z této doby jsou všechny smutné. Bohužel minulost nezmění a hrůzy, které se páchaly nikdo zpátky nevrátí. Je mi všech líto, co museli tou dobou projít o to víc se snažím číst tyto knihy a uvědomit si kolik bolesti prožívali lidé a jak mi se teď máme dobře a nemáme si vlastně na co ztěžovat. Určitě bych doporučila, je to velmi čtivá kniha s krásným dějem.

07.04.2018 5 z 5