micha-ella micha-ella komentáře u knih

Rusovláska u cesty Rusovláska u cesty Anne Tyler

Jednoduchý příběh, ve kterém nenajdete žádného zločince ani thrillerovou akci, řeší jen vztahy mezi lidmi. Pohodová, uklidňující a milá knížka.

08.03.2022 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Je to příběh dost monotónní. V některých myšlenkách hlavní postavy jsem se našla, ale jiné na úrovni desetiletého dítěte se mi zdály přehnané, při jejím vzdělání, že ano. Už od třetiny knížky je zřejmé, proč je Eleanor taková, ovšem celé se to vyvíjí tak nějak nepřirozeně a zpomaleně, že jsem se ke konci k dočtení musela přinutit.
A číst se má přece (kromě některých povinných učebnic) s těšením a chutí. To mi tady scházelo.

06.03.2022 3 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Typický thriller pro ženy - do polovičky čtivé, další polovina volovina, konec béčkový. Do děje je vraženo skoro všechno, co by mělo být překvapující, ale je toho nad soudnou míru. Četla jsem i autorčinu knížku Pravda a lži - a ta se mi zdála ještě slabší.

05.01.2022 3 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Tuhle knížku si musím přečíst znovu, třeba jí dám potom víc hvězdiček. Od Lucy Clarke jsem četla dvě předchozí knížky a obě se mi líbily, tahle mě zklamala. Hlavní postava mi šla na nervy svým nesmyslným chováním, - ta nána si mohla pořídit do pracovny závěsy, aby se večer po rozsvícení nemusela bát cizích pohledů, mohla udělat i leccos jiného, no, nebavila mě.

03.01.2022 2 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Nenalezená nedočtená. Hodnotím jen do strany 100.

22.10.2021 2 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Den trifidů považuji za jednu z nejlepších knih SF, tak asi proto mě Kukly připadaly jen jako fantastická dobrodružná knížka pro mládež, hlavně pasáže o útěku a pronásledování. První část byla výborná, ty další už se mi zdály moc zdlouhavé.

12.10.2021 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Nedočteno, nehodnotím hvězdičkami. Nedalo se pokračovat, nechápu kladná hodnocení. Autor svými popisy mučení vypovídá o jisté době, ale i hodně o sobě. Když se někdo vyžívá v bestiálních scénách...

13.09.2021

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Příběh plný dohadů a nejistot. Přišlo mi to celé nelogické, vadil mi vkládaný styl scénářů. Dvě knížky tohoto autora se mi moc líbily, ale tahle mě zklamala.

24.08.2021 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Až do strany 100 jsem se těžko orientovala ve vztazích množství postav, ale knížku jsem neodložila a pak už se mi docela líbila. Prostředí příběhu bylo podobné jako v knížce Norské děti (Hana Roguljič).

03.03.2021 3 z 5

Šeptající dívka Šeptající dívka Marko Hautala

Bizarní psychologický příběh, který podle mne nemá hlavu ani patu, ,,jen ucho". Čtenář si z něj udělá představu, že všichni psychologové jsou trochu šáhlí. Od poloviny už mě to nebavilo a začala jsem přeskakovat odstavce. Autor totiž v některých místech hromadí strašidelné věty v takovém množství, že docílí spíš úsměvy než strach. Opravdu krajně podivné.

03.09.2020 3 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Během celého příběhu se točily úvahy a jednání hlavní postavy Hal jako dlouho zapnutý kolotoč, chvílemi mě to až nudilo, celé to bylo na současnou dobu dost neskutečné. A thrillerový závěr mi už vyloženě vadil, kvůli uměle vygradovanému konci je tři hvězdičky.

13.08.2020 3 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Někomu zpřeházené časové roviny zvyšují napětí, já je nesnáším. Ale mám na to metodu, která se mi u této knížky vyplatila - úžasné čtení! Nejdřív všechny kapitoly nazvané ,,Tenkrát" a pak také vcelku ty ,,Potom". Bezvadný zážitek! Je to skvělý román, o napětí jsem rozhodně nepřišla, naopak, děj plynul tak jak měl, rozvíjel se naprosto přirozeně, moc se mi to líbilo. Doporučuji.

23.06.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Na mne z toho kapalo moc špíny a tmy. První část knížky se mi zdála zdlouhavá a nepravděpodobná (tři roky noc co noc stejná činnost?). Druhá část už dávala smysl, bylo sice předvídatelné, kdo bude pachatel, ale mohlo to být nějakým zvratem i jinak, takže jsem dočetla bez přestávky a se zájmem.

25.04.2020 3 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Tak to vůbec nebylo naivní (tady v komentářích se často opisuje jak ve škole), ale naopak hodně promyšlené, bezva námět, lehce nadsazený s prvky tragikomedie, o každé postavě dost informací, aby bylo její jednání pochopitelné. Na prvotinu podtržená jednička! Tahle knížka samozřejmě nepatří do klasiků a závažné četby, ale bylo to moje kafe.

23.11.2019 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Dobře napsaná detektivka, tak jak to tato autorka umí a kolik už jich bylo! Odpočinkové čtení.

16.11.2019 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Já jsem tedy unikla včas, prostě se to nedalo dočíst! Naprosto nereálná slátanina.

24.02.2019 1 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Nádherný odpočinkový napínavý román, skvělé vykreslení postav, prostředí, přírody i atmosféry, báječné počtení!!

10.11.2017 5 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Bergier....Pauwels...Däniken... Souček... - to je parta podle mého gusta! Miluju záhady. Hodně zpochybňovaní, leckdy vysmívaní, ale ve své době byly jejich knížky naše bible.

21.10.2017 5 z 5

Mé vnitřní dítě chce vraždit všímavě Mé vnitřní dítě chce vraždit všímavě Karsten Dusse

Bezvadný černý humor, moc se mi to líbilo. Překombinovaná řešení potíží hlavní postavy sem tam skřípou, ale nadsázky jsem ráda připustila. Jen vyřešení případu s číšníkem na konci chybělo, že by bylo v dalším dílu? Netušila jsem, že tohle je druhý díl a protože nemám ráda série, tak ten první ani případné další číst nebudu. Třeba bych si kladný dojem z této knížky zbytečně pokazila.

05.10.2023 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Hned bych se podepsala pod komentář [VeronikaAug], přesně tohle jsem si myslela při čtení - i po přečtení! Knížka se mi líbila, tchýně rozhodně ne!

21.08.2023 4 z 5