Micandy Micandy komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Občas sáhnu po válečné literatuře a někdy je mi těžko u srdce. V některých pasážích jsem se pozastavila, člověk si musí připomínat, jaká to byla těžká doba. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, je líčená z pohledu 4 lidi a my máme možnost s nimi tuto dobu prožívat. Autorka píše velmi čtivě, Doporučuji.

11.11.2023 5 z 5

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Musím souhlasit s názorem na třetí díl s Mamka_cte. Jsem hrozně moc zklamaná. Tolik se mi líbil druhý díl, že jsem se těšila na další a nerada to přiznávám, ale vůbec mě to nebavilo. Neustále jsem se musela nutit do čtení, pak jsem přeskakovala až jsem byla u konce. Natahováný příliš překombinovaný děj. Přišlo mi to strašně chaotické a pro mě to bylo prostě trápení.A nezachránilo to ani jiskření mezi Emilií a Irou, tam autorka tlačila nějak na pilu a udělala z toho porno fantasy.Přitom autorčiny knihy mám ráda.

05.11.2023 2 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Tohle bylo pro mě překvapení. Kniha je čtivá a rozdělena na dvě dějové linky.Mě víc bavila současnost, ale bez minulosti bychom se nedozvěděli podstatné věci. Zajímavá kniha, co všechno jsou schopni lidi provest druhému, pote i odpustit.

31.10.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha má právem vysoké hodnocení, opravdu krásná kniha, na kterou nezapomenu a někdy se k ní vrátím. Velmi čtivá a informativní , co všechno musela Sotirie a Koula překonat, to smekám. Ostravu-Porubu znám a proto mě překvapilo, co se tehdy odehrálo. Také se dozvíte něco o Řecku , jejich obyvatelích, zvycích. Až jsem měla chuť si sbalit a letět k moři. Pro mě TOP kniha.

12.10.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Pro mě byl tenhle díl nejslabší, chybělo mi tam napětí, které bylo převážně až ke konci. V knize je opravdu hodně postav a je to takové náročnější čtení, nebylo by na škodu si dělat poznámky k postavám, abyste se neztráceli.
Tilly a Poe byli opět na jedničku a u nejedné pasáže jsem se musela smát. Jejich rozhovoru nemají konkurenci. Vraha jsem odhadla už dříve, ale posledních cca 150stran bylo pěkně zamotaných, akčních , že mi přišlo jako by autor chtěl něco dohnat. Místy mi přišel děj trochu natahovaný. Každopádně Cravenovky jsou dobře promyšlené a vždycky všechno zapadá.
Těším se na Botanika a doufám že bude o kapku lepší.

12.10.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ke knize bych se vůbec nedostala, nebýt čtenářské výzvy. A jsem ráda, že jsem si zvolila tuhle, je v ní neobvyklé téma.. to jsem nečekala. Růžová obálka mě trochu odrazovala a nevím proč zrovna tahle barva, rozhodně to není žádná slaďárna. Příběh byl velmi uvěřitelný a autorka se s tématem opravdu poprala. Hlavní hrdina není žádný hezoun, jak je dneska zvykem skoro v každé knize, někdy s ním nebudete sympatizovat, někdy ho budete litovat, to si prostě musíte přečíst.

12.10.2023 4 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Tuhle sérii jsem si oblíbila, přebal knihy je nádherný a trefný. Na Yumiko jsem si že začátku nemohla zvyknout, byla taková malá Kung- fu Panda a přišlo mi její chování trochu přitažené za vlasy..ale všechno mělo svůj důvod. Do Henryho jsem se zamilovala, hromotluk s laskavým srdcem. Příběh mě chytl a najednou konec,že mi to bylo až líto. Rozhodně doporučuji, hezký u knihy vypnete.

16.09.2023 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

V rámci čtenářské výzvy jsem si nejprve zvolila Jane Austinovou ,jenže mě to prostě nebavilo už po pár stranách. Takže s obavami jsem zkusila Kinga a ejhle, moc dobře se mi to četlo. King má skvělý vypravěčský talent a jeho styl mi prostě sedí. Z malých věci je schopný udělat velkolepé.

15.09.2023 4 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Tuhle sérii prostě miluju a musím říct, že poslední díl mě bavil nejvíc. Kniha je velmi chytlavá, převažuje humor, ke konci jsem měla slzy na krajíčku. Líbil se mi vývoj vztahu mezi Hayden a Christopherem, to jsem si moc užila, rozuměli si jako nejlepší kamarádi a skončili jako milenci, kteří se namohli nabažit jeden druhého. Jsem z knihy nadšená, krásně uzavírá tuhle sérii. Mimochodem jsou tam i pasáže, kde se schází všichni bratři a pošťuchují se , jak je zvykem.
Doufám, že budou přeloženy další knihy, protože autorku mám v oblibě.

21.08.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tolik jsem se na knihu těšila a to byla asi chyba, mě to prostě moc nechytlo, v knize nejsou velké zvraty a chvílemi jsem měla pocit , že to snad píše jiná autorka.
Kdyby autorka popsala Kenniny dny ve vězení a dala tomu vyšší laťku, tak bych dala víc hvězdiček. Za mě zklamání.

14.08.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Krásný příběh, který není tak předvídatelný má hloubku, mě chytl za srdce. Jen tak na knihu nezapomenu, určitě stojí za přečtení.

14.08.2023 5 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Teda vůbec jsem nečekala takhle strhující příběh. Vztah mezi Rosí a Dannym byl někdy hodně toxický a Rose mi nebyla hned sympatická( kvůli práci, co dělala, jak se chovala). Byla to jízda na horské dráze, emotivní, krvavá a napínavá. Tolik krveprolití není ani v některých detektivkách :-)). Ale jejich klikatá cesta rozhodně stála za to, úplně jsem prožívala každou kapitolu, to se mi u erotických románu moc nestává, většinou to jsou pro mě oddechovky, na které pak časem zapomenu. Tady to byl jiný level. Autorku si dávám na seznam.

28.07.2023 5 z 5

Hněv kejklíře Hněv kejklíře Amo Jones

Pokud nechci přeslazenou romantickou knihu, ani detektivku, sáhnu po Amo Jones. Vždycky jsem zvědavá s čím zase přijde. Není to opravdu pro každého, šokující, zvrácené a někdy i nechutné až hororové prvky,přesto mě to baví.

26.07.2023 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Kniha se ke mě dostala náhodou a moc jsem od ní neočekávala. Mě chytla od první stránky, doslova jsem ji zhltla. Mafiánské prostředí, Itálie, hezká hate to love linka. Ta chemie mezi Nerem a Elisou neměla chybu, ideální odpočinková kniha na dovolenou. Ne všechno bylo předvídatelné a to se mi na knize líbilo,originální příběh. Doporučuji, určitě si přečtu celou sérii.

26.07.2023 5 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

Byla jsem velmi mile překvapená. Kniha je čtiva a napínavá , děj graduje. Pořád Vás to nutí číst. Pokud máta rádi napětí na odlehlém místě , doporučuji. Nechci spoilerovat, zpočátku se seznamujete s větším množstvím postav, ale všechno má svůj důvod. Je to thriller s detektivním nádechem.

01.07.2023 5 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Musím říct, že příběh je poutavý, originální a temný...některé pasáže jsem četla s otevřenou pusou. Líbila se mi hlavní dvojice, autorka jejich charaktery nepozměnila ani na konci knihy,takže z Harryho se žádný svatoušek nestal, pravá dark romance, kterou doporučuji. Druhý díl si rozhodně nenechám ujít, doufám že má taky zajímavý děj.
Jinak musím pochválit nádhernou ořízku knihy i obal, každá si Harryho můžeme představit podle sebe. Určitě si přečtu i jiné knihy.

18.06.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

V rámci čtenářské výzvy jsem se ke knize vrátila po několika letech. Je to taková filozofická pohádka a každý si v ní vybere , co ho zaujme. Mě osobně se líbila nejvíce myšlenka "to nejdůležitější nevidíme očima, ale srdcem". Mám raději jiné knihy,ale beru to jako četbu pro děti i dospělé. Mám v této oblasti načteno hodně, takže pro mě je to takový doplněk.

03.06.2023

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Bohužel mě kniha moc nebavila. Rozjezd byl pomalý a to mi ani nevadilo, co mi vadilo tak neustálý strach Astrid, její myšlenky...furt se to opakovalo. Nesedl mi autorčin styl, podle mě nepíše moc čtivè. Čekala jsem thriller u kterého se budu i bát, hodnocení je pro mě na horší ***.

03.06.2023 3 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Po detektivce dobrá volba,potřebovala jsem něco vtipného, oddechového. Opravdu jsem tuhle knihu "žrala", je to čtivé, hrdinové mi byli sympatičtí a příběh mě úplně pohltil. Autorka mi připomínala Swanovou,kterou mám v oblibě.
Byl tam náznak flirtování JP s Kelsey takže další díl asi o nich ?
Doporučuji, nebyla to žádná trapná romanťárna.

29.05.2023 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Autora si dávám na seznam , jeho první díl neměl chybu. Někdy jsem pociťovala mírnou klaustrofobii, napětí gradovalo a ten uklízeč neměl chybu.Ten tomu dával zajímavý pohled.
Trošku jsem si musela zvykat na ta cizí jména, ale to maličkost.
Jsem mile překvapená a rozhodně si zaslouží 5*.

29.05.2023 5 z 5