Měňavka Měňavka komentáře u knih

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Kniha je velice čtivá. Příběhy jednotlivých postav mne nenechaly jít spát před půlnocí. Přestože mne obsah velice zaujal a těšila jsem se na kapitoly mých oblíbených hrdinů, bohužel jsem měla dost potíže s pasážemi o válce a politice. Některé jsem ke konci i přeskočila :( Prostě mne to nebavilo. Nicméně, hodnotím na jedničku. Kniha má stránky plné lásky, romantiky, intrik, pomsty, revoluce a politiky. Jako nepřehlédnutelný bonus přináší čtenáři cenné a podrobné informace o 1.světové válce a jejím zákulisí.

21.11.2018 5 z 5

Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar) Jiří Šimáček

Kniha je naprosto výborná. Dlouho jsem se chechtala a dobře se pobavila. Výborné zpracování - tři hlavní postavy prolínající se ve vlastních kapitolách se skvěle doplňovaly a tvořily pěkný celek. Snad jen konec mi přišel ošizený. Chtělo to víc prostoru. A taky to mohlo být veselejší ten závěr :(
Jsem zvědavá na další knížku.

16.11.2018 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Na knihu jsem byla moc zvědavá. Autorka si mne samozřejmě získala knihami o Harrym Potterovi, ale následně mne odradila pokusy napsat detektivní romány. Znechuceně jsem je odložila. Doufala jsem, že se to touto četbou napraví a musím uznat, že se to podařilo. Trochu jsem se lekla, když jsem viděla, jak je to tlusté, ale když jsem začala číst, pochopila jsem a nakonec se divila, že to v podstatě bylo vlastně dost krátké. V ději bylo mnoho postav, psychologicky rozebraných a vzájemně propojených, že to nešlo jinak. Trochu mi trvalo než jsem přivykla někdy až příliš syrovému textu s vulgárními výrazy, nicméně, přidalo to na autentičnosti. Nechyběla témata dnešní doby jako jsou drogy, problémy s výchovou dětí, sex, znásilnění, pokus o vraždu, politika, intriky, zakázaná láska, náhlé úmrtí, homosexualita, rodinná tragédie i sebevražda. Spisovatelka to celkem podařeně vložila do této knihy a mne si tím získala zpět. Často používám výraz, že jsem autorovi ten příběh uvěřila – jí se to povedlo.

14.11.2018 5 z 5

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Moje první kniha od tohoto autora. Velice podařené dílo. Překvapil mě svou fantazií, předvídatelností a možností pohledu na lidstvo v budoucnosti. Neuvěřitelné, že se dokázal ponořit do děje této nebezpečné cesty už v roce 1895. Škoda jen, že to bylo tak krátké. Zasloužilo by si to podrobnější zpracování a víc stran. Jsem zvědavá na další čtení.

10.11.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Absolutně dokonalé pokračování. Je to plné fantazie, dobrodružství, napětí a překvapení. Nemohla jsem přestat číst, nemohla jsem se nabažit. Autorka je skvělá spisovatelka, má osobitý styl, který člověka chytne a nepustí. Nemohu se dočkat další knihy. Opravdu doporučuji všem, kteří mají oblibu v cestách do jiných světů a chtějí prožít neuvěřitelný příběh životů hlavních hrdinů.

09.11.2018 5 z 5

Princ Mamánek Princ Mamánek Jan Budař

Kniha se mi docela líbila. Je to taková moderní pohádka, ale podle mne určitě ne pro děti od 9 let. Spíš tak od 12. Jsou tam mnohdy slova, kterým ve svém věku nemusí rozumět, stejně tak i tomu zvláštnímu a záhadném závěru.
Věta z poslední strany : "Bětuško, nemysli si, že já s tebou mohu žít šťastně jen do smrti!" mi nepřijde zrovna moudrá. Jak si to dítě vyloží?Má věřit posmrtnému životu? Na povrch vyplouvá mnoho souvisejících otázek a myšlenek, které nemusí být zrovna O.K, jak pro dítě, tak pro rodiče, kteří se s tím budou muset potýkat. Moc oceňuji pěkné obrázky autora.

09.11.2018 3 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Dokonalá cesta do fantazie s láskou, porozuměním a poučením. Pohled na život, který může být pohádkou a přesto nemusí vždycky skončit dobře. Rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

08.11.2018 5 z 5

Járo, kakao! Járo, kakao! Lou Fanánek Hagen (p)

Zajímavé navštívení zákulisí kapely. Je příjemné se dozvědět příběhy o jednotlivých písničkách.

07.11.2018 5 z 5

Hadí zámek Hadí zámek Bram Stoker

Kniha mne bohužel nenadchla. Bylo to zbytečně dlouhé, nic se tam závratně nedělo a konec nic moc. Zdlouhavé popisy prostředí, rozhovory anglických lordů u čaje nad záhadami, prostě nic moc. Nezachránily to ani strašidelné momenty ze života lady Arabelly a podivné události, které vyšly na povrch v její blízkosti. Je to taková delší povídka, která je uvedena také v knize Drákulův host (tu doporučuji).

06.11.2018 2 z 5

Drakulův host a jiné povídky Drakulův host a jiné povídky Bram Stoker

Kniha obsahuje čtyři povídky. První z nich je součást knihy Drákula, ale nebyla v ní uvedena. Podle mne tam ani nechyběla, v ději se nepřihodilo nic zvláštního. Druhá a třetí povídka byla naprosto dokonalá. Bylo to napínavé, konec překvapující a trochu morbidní. Čtvrtá povídka byla velice obsáhlá a pro mne bohužel nudná. Zbytečně dlouhé, nic se tam nedělo, zdlouhavé opakující se popisy (tato povídka byla samostatně vydána jako kniha pod názvem Hadí zámek).

06.11.2018 3 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Opravdu dokonalá kniha. Je totiž velice originální, dramatická a zvláštní. Přesně taková, jak má být, když je čtenář vybraným labužníkem a hledá skvosty do knihovny.

Vyvolení Vyvolení Chaim Potok

Rozhodně velice zajímavé a k zamyšlení nad hodnotami v životě, když člověka výrazně ovlivňují tradice a výchova.

Ubožáci Ubožáci Yiyun Li

Výrazně dramatický příběh chytí čtenáře za srdce a nutí ho uvažovat nad cenou života, jeho smyslu a zda má cenu bojovat s politickým režimem nebo sám se sebou.

06.11.2018 5 z 5

Jedů plná půda aneb pohádka pro dospělé z Malé Strany Jedů plná půda aneb pohádka pro dospělé z Malé Strany Hana Vítková

Absolutně dokonalééééééééééé!!!!!!!Moc doporučuji!

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další kniha mé oblíbené autorky, kterou jsem si opět užila.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Má cenu komentovat něco, co mluví samo za sebe? Vynikající!

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Opět výborné!

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Po přečtení se stávám věrnou fanynkou tvorby tohoto autora. Dokonalé!!!

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Příjemné překvapení.

06.11.2018 4 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Velice milé čtení na nedělní relax u kávy.