Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar)

od:

Charakter (taky ještě mädchen, ničema a oskar)

V nájemním domě v centru Brna se vzájemně míjejí majitel domu — nerudný stařík se psem — a nejmladší nájemnice — školačka v lehce gotické náladě. Klid jejich izolovaných vesmírů oběma naruší třetiřadý podvodník, který se stane jejich společným nepřítelem. Tento neohrabaný gauner pak katalyzuje rychlý sled událostí, v němž se ukazuje, že výstřední stařík a samorostlá školačka jsou si v lecčem podobní. Jejich osudy se protnou v příběhu, který je ironickou, ale nikoli nevážnou úvahou o vině, vykoupení a druhé šanci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127663/charakter-127663.jpg 4.739
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
etrnka
23. února

Tohle byla teda jízda, a pak ze nuda v Brne :-) ani omylem - absurdni, vtipne a s prekvapivym koncem

IvanaB
06. ledna

První knížka od autora byla Malá noční žranice, u které jsem si nejdřív říkala, co že to vlastně jako má být..? :-) Ale pak jsem se začetla a super, takže po Charakteru jsem sáhla s doslova radostným očekáváním. A bavila jsem se do posledních kapitol, které mě teda zaskočily, takový konec jsem nečekala :-( Knížka určitě stojí za přečtení, pobavila jsem se, zasmála nahlas.

romana8163
27.12.2016

Knizka mi doma lezela asi rok a pul. Jednou jsem se ji pokusila cist, ale prvni dve kapitoly me nechytly a naskytla se lakavejsi kniha, tak jsem to odlozila. Pred par tydny jsem se k ni vratila a musim rict, ze je paradni. Je vtipna a autor proste musi mit roztrojenou osobnost, jinak to nemohl napsat jeden clovek :D zaver je...sokujici

magnolia
06.07.2015

Četla jsem na několikeré doporučení, odkládala - a jsem příjemně překvapená takovým neobvykle poskládaným příběhem. Hlavní hrdinové, to je tedy pěkná směsice. Holku jsem četla nejraději, staříka jsem si vychutnávala, ale přiznám se, že Ničemu jsem zpočátku nedokázala číst souvisle - ten jeho slovník byl na mě sprostý až moc (což neznamená, že nevěřím, že tak někdo mluví, bohužel). Dobré, fakt dobré čtení, humor i život se všemi jeho temnými i světlými odstíny. (Jen mi chybí, za co vlastně byl stařík v mládí ve vězení - uniklo mi to?)

gumkacik
28.06.2015

Skvěle vystižený charakter jednotlivých postav, o psu nemluvě. Baví mě tragikomičnost Šimáčkových knih.

Fifi15
19.05.2015

Knižní skvost, o který jsem přitom "zavadila" čistě náhodou. Co se týče námětu a formy, nemám s čím srovnat. Kdybych knihu hodnotila z hlediska originality, pak přirovnávám ke Stančíkovu Mlýnu na mumie. Kniha mě bavila celou dobu a konečná zápletka přišla opravdu jako blesk z čistého nebe. A jako bonus je kniha zasazena do brněnského prostředí, kdy si mohu konečně živě představit, kudy postavy prochází a kde bydlí. Zařazuji do svého top žebříčku. Nevěřila bych, že i nerudná postava pana domácího, může být tak sympatická. Docela jsem mu jako urýpanému a věčně nespokojenému vzdělanci fandila.

LejcaS
18.01.2015

Velmi zvláštně napsaná kniha. Pohled na tutéž věc očima tří různých postav věkově i společensky odlišnými. S autorem jsem si procházela všechny známé místa Brna. Při čtení jsem se hodně nasmála...ale ten konec mě dostal, dost nečekaný zvrat. Určitě doporučuji.

Moška
07.07.2014

Pět dokonalých hvězdiček pro dokonalou knihu.
Namlsaná z loňské Noci literatury, kdy jsem úryvek slyšela při autorském čtení za výlohou knihovny a natěšená po přečtení Snaživek, jsem se na Charakter moc těšila; zklamaná jsem rozhodně nebyla. Myslím (doufám), že ovlivněna nerudností pana Brixe budu shovívavější ke starým nerudným mužům v mém okolí. Jeho náhled na budoucí zákaz kuřáckých restaurací mi mluví z duše, ač jsem nekuřačka. (Odkud vyženou kuřáky, tam vtrhnou matky s nevychovanými uřvanci...) Moc se mi líbí Šimáčkův cit pro rozdílnost postav. Nenachytáte ho, že by se jeho postavy nechovaly přesně v souladu se svým charakterem. Prudký konec mi málem vytrhl knihu z ruky. Přišel v okamžiku, kdy jsem se už delší dobu nechávala kolébat rytmem příběhu, který mi - opravdu - připomínal rytmus mého města... (ano, "su z Brna").
Těším se, až se potkám s další knihou pana Šimáčka.

Kristian
24.06.2014

Dávám 5 hvězdiček, protože jsem se při čtení (po dlouhé době) fakt několikrát (docela víckrát) chechtal nahlas. Opravdu vtipně napsané, s citem pro postavy. Jen mě mrzel ten konec - na mě působil, že byl napsaný rychle a trošku mě tím pokazil i celkový dojem z knihy - škoda (moje škoda :D ). Nicméně, rozhodně doporučuju k přečtení a určitě budu pana Šimáčka číst i nadále.

fablen
16.08.2012

Knížka je velice vtipná a zejména články a komentáře psané očima mladé slečny - mädchen - mě hodně bavily.


Autor a jeho další knihy

Jiří Šimáček

Jiří Šimáček
česká, 1967

Uživatelé mají knihu

v Přečtených46x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených9x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst42x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech1x