Měňavka Měňavka komentáře u knih

To je Londýn To je Londýn Miroslav Šašek

Pěkně zpracované, zajímavé informace, hezké ilustrace a dobře srozumitelné pro děti.

26.01.2019 5 z 5

To je Irsko To je Irsko Miroslav Šašek

26.01.2019 5 z 5

Jen zvířata Jen zvířata Ceridwen Dovey

Pěkné, čtivé, zajímavé.Něco se mi líbilo víc,něco míň.

24.01.2019 4 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

Autorka patří k mým oblíbeným. S nadšením jsem si knihu koupila a moc jsem se na ni těšila. Pokoušela jsem se ji číst dvakrát a bohužel jsem nedošla na konec. Obsah je dokonalý, myšlenky excelentně zformované, plynou svými vlastními směry a příběhy, ale já jim prostě nerozumím... možná někdy jindy.

19.01.2019 5 z 5

More a jed More a jed Šúsaku Endó

Téma zajímavé,ale jinak mne kniha nenadchla. Výjimečně jsem dočetla,ale jen proto, že to napsal můj oblíbený autor.

14.01.2019 2 z 5

Umělec na ostří nože Umělec na ostří nože Irvine Welsh

Begbie je zpět a vůbec se nezměnil!Luxusní knižní zákusek :)

11.01.2019 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Moc se mi líbí nápad použít Smrt jako vypravěčku. Její pohled na svět a lidské starosti je zajímavý. Příběh je bolestný a pro mne navíc už téma, které se hodně opakuje,takže dávám jen 4 hvězdičky. Mělo by se psát konečně o něčem veselejším. Válka, holocaust a trápení s tím společná, toho už bylo dost.

05.01.2019 4 z 5

Mlčení Mlčení Šúsaku Endó

Kniha, která má velikou hloubku myšlenek v otázkách víry. Souboj mezi vlastním přesvědčením, logickou úvahou, vlastním výkladem Písma a svědomím činí knihu velice originálním dílem. Navádí čtenáře k vlastnímu zamyšlení nad tímto tématem. Působí tak věrohodně, že máte pocit o prožitcích na vlastní kůži. Já sama jsem se při textu musela mnohokrát pozastavit a nechat plynout vlastní úvahy a prožitky do odeznění.Stejně jako Samuraj získává kniha čestné místo v naší knihovně.

28.12.2018

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

Pokud sama autorka netrpí depresí, považuji její knihu za mistrovské dílo. Musela o tomto stavu hodně přečíst nebo má někoho známého, který ji popsal,co prožívá. Deprese není jen dočasná špatná nálada, ale především dlouhodobý proces, který probíhá v hlavě člověka - bohužel často i bez lehce rozpoznatelného důvodu. Sara se s tímto tématem poprala excelentně, i když samotná kniha působí zvláštně a ponuře. Velice "chválím" doladění fotografiemi (i když jsou tak trochu morbidní), vsuvky o uměleckých dílech, která vás nutí k vyhledání na internetu a touze dozvědět se o nich něco víc, a obvzlášť oceňuji vykreslení života hlavní hrdinky, protože přesně tak se deprese v našich životech projevuje - pocit bezcennosti, zbytečnosti, vykonání běžných úkonů, které vyžadují v tomto stavu nadlidskou sílu, myšlenky a činy nedávající smysl, útěky k něčemu nebo někomu do neznáma, odmítání přítomnosti druhých atd. Kdo si myslí, že mít depku je sranda, rozhodně by si tuhle knížku měl přečíst. Dávám 5 hvězdiček, i když si rozhodně zaslouží 10. Opravdu velice doporučuji knižním gurmánům, kteří mají rádi originální díla.

25.12.2018 5 z 5

Mau a poutníci noci Mau a poutníci noci Eliot Schrefer

Krásná kniha plná neobyčejných dobrodružství, které prožívají obyvatelé džungle. Pěkně a čtivě napsané. Doporučuji.

12.12.2018 5 z 5

Sedm dní k přežití Sedm dní k přežití Nathalie Bernard

Příjemná oddychovka (pokud se to dá o thrilleru říct).

10.12.2018 5 z 5

Svetr ze zbytků: Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Svetr ze zbytků: Povídky o síle žít a odvaze vzdorovat osudu Milena Štráfeldová

Luxusní série různorodých povídek se zajímavými dějovými zápletkami, které se vzájemně proplétají a odehrávají se v různých časových liniích.Vyprávěnì očima několika hrdinů,kteří prožívají situace každý jinak je unikàtním zážitkem.Velice doporučuji.

09.12.2018 5 z 5

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Je mi líto - odkládám. Táhlý děj, politika,italské výrazy, které se musí hledat v rejstříku.

06.12.2018 2 z 5

U Božího mlýna U Božího mlýna Josef Beránek

Velice zajímavý příběh, pěkně sepsané. Inteligentní otázky a inteligentní odpovědi ve věci víry i samotného života.Doporučuji.

04.12.2018 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Koukám na rozhovor s paní spisovatelkou a zjišťuji, že se potvrzuje moje domněnka - v knize jsou autobiografické prvky, které si mne okamžitě získaly na svou stranu. Četla jsem Lososa v kaluži a už tenkrát jsem četla mezi řádky něco víc. V další knize je vidět, že se autorka posunuje dál a krásně rozvíjí svůj talent do příběhu, který se mne hluboce dotýká. Sama mám úzkosti, řeším je a bojuji s tím tak, že píšu a vymýšlím si vlastní příběhy. Spisovatel se asi nikdy nevyhne tomu, že do knihy dává kus sebe. Markétka to v té knize má. Doufám, že se nedomýšlím správně, že má nedoceněný vztah s mámou a smutné vzpomínky z dětství - to už jsem tak nějak tušila i v předchozí knize. Je to trochu bolavé, ale zároveň i povzbuzující v tom, že existuje cesta ven. Záleží jen na nás, jakou si vybereme. Moc se mi líbí, že se v příběhu promítají tři dějové linie, které se vzájemně ovlivňují. Pointa je překvapivá, s koncem jsem spokojená a knihu rozhodně doporučuji.Jen tak dál!

02.12.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Už dříve jsem zkoušela něco od této autorky číst a nechytlo mě to = odložila jsem. Tuto knihu jsem přečetla celou a docela to šlo. Chválím práci s nářečím. Nicméně,pořád jsem čekala,kdy se to rozjede a nic. Ve finále žádný závěr s pointou.Škoda.

30.11.2018 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

To byla teda jízda. Konečně něco jiného, netradičního a šokujícího - hlavně originální obsah a trefné použití vulgarismů. Napínavé čtení, které jsem nemohla opustit až na konci. Ubírám jednu hvězdičku za angličtinu - pro mne OK, ale ten kdo nerozumí,tak ať tu knihu radši ani nebere do ruky (pokud se nechce zdržovat hledáním překladů). Jsem zvědavá na pokračování. Výborné jako audiokniha!

27.11.2018

Amálie Zubatá a Příšerný ples Amálie Zubatá a Příšerný ples Laura Ellen Anderson

Absolutně dokonalééééééééééé. Jsem nadšená. I když už dítě dávno nejsem, moje duše je právě taková, a proto ráda čtu takové příběhy. U této knihy se člověk zasměje a ještě k tomu prožije dobrodružství ve vymyšleném světě. Výborně jsem se pobavila, četla s úsměvem na rtech a nadšeně si prohlížela stránky plné strašidelně-kouzelných obrázků s upíry a strašidýlky. Krásné ilustrace!!!!Těším se na pokračování.

24.11.2018 5 z 5

Krvavá zima Krvavá zima Hildur Knútsdóttir

Ke knize jsem neměla moc velkou důvěru. Není to zrovna můj šálek kávy - teda aspoň jsem si to myslela. Ale pak jsem se začetla a slupla jsem to jedním dechem. Námět není sice moc originální, protože mi to výrazně připomnělo povedenou knihu Válka světů, ale bylo to čtivé, napínavé a nedalo se to prostě odložit. I když to má 500 stran, trochu mne zklamal konec, který nedostal tolik prostoru, kolik by si podle mne zasloužil. Nebylo tak nějak moc jasné, jak to celé dopadlo - kde se ty obludy vzaly a kde pak zmizely? Sice se v ději objevila postava, která o nich něco prozradila, ale bylo to dost málo. Chválím zajímavé zpracování přebalu.

23.11.2018 5 z 5

Hříšky bílé lišky Hříšky bílé lišky Ondřej Netík

Velice se mi líbí námět a obsah knihy. Má to své kouzlo. Bohužel jsem se ale nemohla nějak poprat s použitým jazykem (hodně romština a nářečí) v kombinaci s veršováním. Dalo mi to zabrat. Každému to nesedne :) Jinak jsem velice nadšená ilustracemi, které jsou jemné, něžné a krásně erotické. Až mi z toho šel mráz po zádech :)

22.11.2018 3 z 5