U Božího mlýna

Knižní rozhovor s populárním katolickým knězem, který miluje rockovou hudbu. Život kněze Ladislava Heryána je plný paradoxů. Připravoval se na dráhu misionáře, ale působí v nejateističtější zemi Evropy. Je doma mezi salesiány i mezi kamarády z undergroundu. Je introvert, ale vystupuje na rockových festivalech s kytarou a Biblí v ruce. Věří v Boha, který přesahuje všechny naše představy, a přece touží po setkání s námi bez ohledu na to, kdo jsme. A o tom všem je rozhovor, který s ním vedl publicista Josef Beránek U Božího mlýna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/393681/u-boziho-mlyna-tsO-393681.jpeg 4.742
Duchovní literatura, Náboženství, Biografie a memoáry
Vydáno, Vyšehrad

Kniha U Božího mlýna

huhuhu

Dobře vedený, čtivý a moc zajímavý rozhovor s katolickým knězem a salesiánem, který je tak trochu "partyzán", jak sám říká. Leccos může být pro mnohé křesťany provokující, ale to je jen dobře. Sama se také úplně se vším, co LH tvrdí, neztotožňuji, ale většina jeho myšlenek a názorů je pro mě velmi inspirativní a obohacující. Obojí vlastně asi souvisí s tím, že Láďa je duchovně "někde jinde" (tj. mnohem dál) než většina věřících. On má skutečně živou víru. To bylo vidět třeba na jeho odpovědi na otázku ohledně hledání Boží vůle. Láďa ji hledat nemusí, on ji prostě přirozeně žije. Nepotřebuje k tomu žádné návody, nemusí to nijak řešit apod., ale myslím, že "běžní" věřící jsou na tom jinak a na rozdíl od něj návody, pravidla atd. potřebují.
Hodně se mi líbily výklady biblických pasáží, je vidět, že LH nestudoval tu neuvěřitelně náročnou školu v Římě nadarmo, je na Bibli fakt odborník. (Zaujal mě třeba nezvyklý pohled na starozákonní příběh o obětování Izáka: z hlediska tehdejší doby na něm nebylo šokující to, že Bůh chtěl dětskou oběť, protože to bylo tehdy normální, ale naopak to, že tuto oběť nechtěl!)

jirka.hk
28.11.2019

Na rozdíl od ostatních čtenářů mě tato kniha neoslovila. Ladislav Heryán je jistě duchovně bohatý člověk, ale nedokázal jsem se naladit na stejnou frekvenci, přestože jsem se hodně snažil. Očekával jsem více konfrontačních či "problémových" témat víry a odpovědi renomovaného kněze, např. na otázky typu proč bůh na světě dopustí tolik zla apod. Podstatná část knihy je tvořena životopisem pana Heryána, dále jeho pedagogickou činností, názory na politiku, rockovou hudbu, kulturu, církev. Měl jsem pocit, že autor, kamarád pana Heryána, nechce příliš zacházet do detailů a chybí zde jistá novinářská šťouravost. Výsledkem je takové povrchnější povídání. Celkově pojetí víry pana Heryána mě nepřitahuje, mnohem bližší je mi Marek Vácha.

Pavelsosna
29.09.2019

Zajímavá kniha, trochu jiný pohled na kněze, který není jen důstojným pánem stojícím u oltáře, ale také člověkem....

PeterBahn
30.08.2019

Čtivý rozhovor, ve kterém se autor nám čtenářům dává plně na milost i nemilost... Nejsilnější pasáže pro mne byly, ve kterých naznačil výklad pár míst Bible a taky autorův zápas se zamilovanosti. Láďo, hluboce smekám!

BáraLind.
22.06.2019

Otvřené, stručné, poučné, zábavné.

Dáma s hrnstjm
20.05.2019

Poutavé a inspirativní čtení. Zajímavé názory, které mi jsou blízké - bližší než mnohé, které jsem slyšela jindy a jinde. Byl mi sympatický důraz na velkorysost a milosrdenství. Ke knize se budu s radostí vracet.

Simikik
11.04.2019

Kniha je velmi důkladným otevřením sebe samého před zraky lidí.
Děkuji za ni.

Jana512
03.04.2019

Autor v knize vydává svědectví o svém životě s Bohem a lidmi. Otevřeně se snaží vykreslit, jak v žádné situaci není sám, a tak chce pomáhat těm, kdo touží prožít smysluplný život ve svobodě a lásce.
Nezalekl se překážek v začátcích, kdy musel opustit vIast, ale jak sám píše, stokrát více dostal.
Vážím si jeho otevřenosti a upřímnosti a přeji jemu i těm, kdo jej budou potřebovat, aby je to vzájemně obohatilo.