U Božího mlýna

Knižní rozhovor s populárním katolickým knězem, který miluje rockovou hudbu. Život kněze Ladislava Heryána je plný paradoxů. Připravoval se na dráhu misionáře, ale působí v nejateističtější zemi Evropy. Je doma mezi salesiány i mezi kamarády z undergroundu. Je introvert, ale vystupuje na rockových festivalech s kytarou a Biblí v ruce. Věří v Boha, který přesahuje všechny naše představy, a přece touží po setkání s námi bez ohledu na to, kdo jsme. A o tom všem je rozhovor, který s ním vedl publicista Josef Beránek U Božího mlýna....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/393681/u-boziho-mlyna-tsO-393681.jpeg 511
Duchovní literatura, Náboženství, Biografie a memoáry
Vydáno:, Vyšehrad

Chesterton

Průzračný člověk s pestrým životem. V rozhovoru je znát, že oba muži k sobě mají blízko. Skalákův úvod je přesně na míru. Fotografie dokonale doplňují právě to věrohodně lidské poselství.
Všechny jeho rodinné i osobní bolestné peripetie se v závěru skládají do osobnosti se zralým a zdravým vztahem jak ke kněžství, tak k Bohu jako životnímu prostoru.
Upřímně jsem se právě zmiňovaných trenýrek malinko obávala, ale před Ladislavovou střízlivostí a věrností se skláním. Prostým vyprávěním nastínil časté obtíže řeholních i jiných společenství po pádu totality. Přála bych všem kněžím daleko větší úctu k lidské zranitelnosti od jejich okolí . . .
Celý rozhovor je úžasným svědectvím o konkrétní době. Zároveň o autentickém hledání osobního nasazení pro přiblížení pravdivosti a smyslu života. Tak jak to sám, někdy s radostí jindy s bolestí, prožívá.
Asi ve mně zůstanou rezonovat jeho takzvaně věřící a takzvaně nevěřící stejně jako mnohé jemné větičky na téma jisté samozřejmosti vztahu důvěry. A určitě se budu k jednotlivým částem vracet.

"Chtěl bych ukazovat Boží existenci na životě lidí. I když třeba oni sami o ní nevědí. To mě přitahuje."

Márinka

Josef klade velmi zajímavé, inteligentní otázky a Ladislav na ně nečekaně upřímně a otevřeně odpovídá. Chápu, že ho Dominik „moc nemusí“.
Pro mě má příběh tohoto neortodoxního kněze ještě jeden půvab. Opět mě zavedl do rodné Ostravy a připomenul mi krajinu dětství a mládí. I když jsme prožívali naprosto rozdílné osudy, v rozdílných prostředích, jako vrstevníci jsme žili ve stejné době. A já mohla vzpomínat a srovnávat.

68mario

… tak v této knížce šel Láďa fakt až „do trenýrek“, vypověděl zde o sobě úplně vše… jeho názory a způsob žití víry některé takzvaně věřící pobuřuje - pro mne však: velmi pokorný, nesmírně lidský a věrohodný člověk s poselstvím … Ve výpovědích o svém soukromí je otevřený a upřímný, a ve snaze o přiblížení víry je více než dobře srozumitelný… Vyhovuje mi jeho úsilí o prosté a jasné vyjádření… ale hlavně je mi blízká jeho představa Boha. Další hezká kniha s Láďou Heryánem, která je schopna oslovit i nejen takzvaně věřící…

Měňavka
04.12.2018

Velice zajímavý příběh, pěkně sepsané. Inteligentní otázky a inteligentní odpovědi ve věci víry i samotného života.Doporučuji.

tonysojka
07.11.2018

Kniha, která obohatí. Přesné, inteligentní otázky a vyčerpávající, upřímné odpovědi. Mapující Heryanuv dosavadní život, pochyby i hledání. Pro mě povzbuzení.