Měňavka Měňavka komentáře u knih

Karlík a velký skleněný výtah Karlík a velký skleněný výtah Roald Dahl

Dost slabé a ani jsem nedočetla.

12.10.2019

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Bohužel nenadchla.

12.10.2019 1 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Autorka patří mezi mé oblíbené. Na knihu jsem se moc těšila a nezklamala. Ale podle mne zatím její nejslabší kousek. Chtělo to víc propracovat.

25.09.2019

Irská kuchařka Irská kuchařka Mary Beth Keane

Velice příjemná četba na několik podvečerů. Příběh byl zajímavý a ze života. Popis doby a zápletka působily věrně. Akorát mi to přišlo zbytečně natažené.

10.09.2019 4 z 5

Ďábel a jiné povídky Ďábel a jiné povídky Guy de Maupassant

Naprosto excelentní sbírka povídek. Vřele doporučuji!!!

02.09.2019 5 z 5

Je hlína k snědku? Je hlína k snědku? Jakuba Katalpa (p)

Po knize Němci a Doupě jsem byla omámená blahem. Těšila jsem se na další knihu této autorky. Zkoušela jsem Hořké moře a teď i tento příběh. Bohužel jsem u obou knih našla jen zklamání a zmatek sama v sobě, protože jsem ani jednomu dílu neporozuměla. Říkala jsem si, co se mnou je, že nechápu to, co chtěla autorka světu říct? Nakonec jsem došla k závěru, že tomu může rozumět jen ona sama...

02.09.2019 1 z 5

Nejhorší děti na světě Nejhorší děti na světě David Walliams

Jsem opravdový blázen do knih tohoto autora a moc jsem se těšila, co mne čeká v této trilogii. Bohužel jsem velmi zklamaná a knihy si nedám ani do knihovny k těm ostatním. Dětem se možná příběhy líbí, jsou vtipné, opět excelentně napsané s poselstvím a poučením na konci, ale bohužel jsem se neztotožnila s vulgaritou a příklady chování k dospělým.Pracovala jsem s dětmi a vím, že kdybych jim zrovna tohle četla, hned by se toho chytly a s radostí jisté výrazy použily. Poslat maminku do prdele nebo ji nazvat čarodějnicí, když vám nekoupí čokošku, no nevím. . . Knihu může číst nejspíš starší dítě s rozumným uvažováním a vedením, kdy by vědělo, že takhle teda ne.

01.09.2019 1 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Když jsem dočetla Muffin a čaj, byla jsem nadšená. Ale něco mi tam chybělo. Až když jsem zjistila, že je na světě druhý díl, věděla jsem, že se to prázdno vyplní. Příběh se mi snad líbil ještě víc než ten první. Nikdy by mne nenapadlo, že budu tolik emočně prožívat lásku dvou mladíků, nechám se unést jejich štěstím i trápením a na konci budu zatlačovat nejednu slzu. Loučím se s kluky nerada a doufám, že žili šťastně až do smrti :) Moc doporučuji.

15.08.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Kniha pro mne byla jedním velkým překvapením. Dostala jsem ji jako dárek, nahlédla do ní a vůbec mne nezaujala, takže skončila v knihovně na hromádce nečtených. Po nějakém čase jsem se k ní vrátila a absolutně jí propadla. Hltala jsem příběh a nemohla přestat dokud jsem nebyla na konci. Prožívala jsem vzlety i pády mladých hrdinů a s každou větou si uvědomovala, jak moc je v životě člověka důležitá komunikace. Ta se vlastně stala hlavním poselstvím příběhu a to se mi na tom líbilo nejvíc. Kniha má krásné odstavce o pocitech, lásce a myšlenkách člověka, který je zraněný a bojí se života stejně jako o tom, kdy přijde někdo a pomůže vám postavit se na nohy, a jít dál. Moc doporučuji a hned začínám číst druhý díl.

08.08.2019 5 z 5

Claudův pes / Claud's Dog Claudův pes / Claud's Dog Roald Dahl

Opět výborné, nemám co dodat, snad jen to - kde mám další knihu od tohoto autora?

05.08.2019 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Každý odstavec, každá věta a myšlenka mi brala dech. Kniha se mi dostala pod kůži se vším všudy. Prožívala jsem příběh společně s hlavní hrdinkou včetně zlomeného srdce a pádu na dno. Zažívala jsem s ní radost, překvapivé poznání sebe sama, těžkost rozhodování, osamělost, naivní lásku, první milování, těžkou zradu, slzy i boj o samotnou existenci v 19.století, kdy to ženy neměly vůbec lehké, a pokud se něčím vymykaly, měly to ještě horší. Velice se mi líbil konec, protože byl reálný a ne jako nějaká pohádka z televize. Knihu moc doporučuji, ovšem ne pro lidi s předsudky o homosexuální menšině, a pro puritány (erotické detaily v knize zaplňují hodně stran). Nenechte se ovšem mýlit, není to jen o sexu, ale hlavně o lidských hodnotách a boji jedince o vlastní místo v životě, který chce prožít šťastně a spokojeně.

23.07.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Doufám, že tento autor bude v této sérii knih ještě dlouho pokračovat. Nikdy nebudu mít dost a nikdy mi nebude líto běžet do knihkupectví, abych si pořídila nové čtení! Jsem prostě zamilovaná do každé věty.

05.07.2019 5 z 5

Ježibabin vysavač Ježibabin vysavač Terry Pratchett

V poslední době čtu hodně literatury tohoto zaměření. Už v minulosti jsem zkoušela knihy tohoto autora a nezaujaly. Povídky jsou sice lepší, ale když srovnám s podobnými knihami od jiných autorů, toto je pro mne bohužel nejslabší. Neláká mne číst další.

04.06.2019 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Opravdu dokonalé!Nejsem příliš velký fanoušek tohoto žánru, protože mi to všechno přijde stejné - vraždy, vyšetřování, životní starosti policistů jako koření příběhu a navíc nic moc hezkého či pozitivního vyjma chycení pachatele. Tato kniha (trilogie) od začátku nabízí něco navíc. Především je to záhadné, mystické, tvrdé a psychologicky propracované. Postavy si člověk snadno zapamatuje a spojí. Moc se mi líbilo prolínání děje přítomnosti z minulostí. Výborně se čtenář orientoval v tom, co se kdy stalo, a jaké to mělo pochopitelné důsledky. Závěr knihy je absolutně šokující .Okamžitě navazuji a čtu další díl.

30.05.2019 5 z 5

Mami, mám tě ráda Mami, mám tě ráda William Saroyan

Je to moc hezky napsané, pěkně se to čte, ale to je asi tak všechno. Mám tohoto autora ráda, ale tentokrát mne příběh nezaujal tak, jak bych si přála. Jak vždycky říkám, příběhu musím uvěřit a z řádků na mne musí dýchat schované poselství. Tohle bylo jaksi příliš "jednoduché". Mamka přijede s dcerou do New Yorku hrát divadlo a chce se proslavit. To se hned jednoduchým setkáním zadaří...
Moc se mi líbí autorův nápad zobrazit v knize svět 9-leté dívky a jejího vztahu k mamince, ale rozhodně se mi nelíbí, jak to autor zpracoval. Myslím, že 9-letá slečna určitě takhle nepřemýšlí. Bylo to takové hodně "dospělé".

15.05.2019 3 z 5

Půlnoční gang Půlnoční gang David Walliams

Opět absolutně dokonalé, kouzelné a zábavné. Tento autor mne nikdy nepřestane bavit.

15.05.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Výborná kniha!!Opět skvěle napsané a citově hluboké. Konečně téma, o kterém se má mluvit. Paní spisovatelka se ho nebála, pustila se do toho s otevřeným srdcem i duší, což vyneslo na světlo důležité poselství pro naše okolí. Skrze čtení lze pochopit i to, co je někdy tolik těžké...

09.05.2019 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Musím uznat, že kniha mne překvapila a hlavně dostala. Tento žánr jde naprosto mimo můj zájem a bylo s podivem, že jsem po příběhu sáhla. Nicméně, byla jsem zvědavá, protože mi to doporučili hned dva lidi najednou. Nelituji. Okamžitě jsem se nechala pohltit obsahem, prolínáním kapitol a touhou vědět, jak to dopadne. Občas jsem měla problém s temnotou, která knihu ovládá v každé druhé větě, taky občas morbidní, ale po menší pauze jsem se vrátila ke čtení. Velice se mi líbily pasáže, kdy se hlavní hrdinové vraceli do minulosti a byly zdůrazněny obyčejné detaily ze života, které ve výsledku působily neobyčejně a důležitě. Hned se pustím do trilogie Vraní dívka.

09.05.2019 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Ke knížce jsem se dostala náhodou a hned od první stránky mne chytla jak se říká za pačesy. Bylo to plné napětí, dobrodružství, nejistoty a hlavně horka, které bylo téměř hmatatelné v každé větě. Octnout se v poušti, desítky kilometrů od civilizace, bez šatů, jídla a vody, když je na slunci 55stupňů, to je jistá smrt během několika prvních hodin. Udělají se vám popáleniny 3 stupně, krev se vaří, žízeň, nepředstavitelná beznaděj... Vůbec by mne nenapadlo, že to celé může dopadnout úplně jinak. Bez dechu jsem dočítala konec a pak jsem přemýšlela nad tím, proč naši 4 hrdinové nepodnikli ten závěrečný pokus o záchranu hned na začátku. Moc chválím autora za úžasné detaily v příběhu, psychologický rozbor jednotlivých postav a jejich myšlenek, dokonalé popisy místa, kde se děj odehrával a k tomu návod, jak přežít v divočině bez ničeho (zajímalo by mne, zda je to takhle opravdu možné). Knihu moc doporučuji!

03.05.2019 5 z 5

Když jsem knihu četla a dočetla, proudila v mé duši bolest, radost i naděje současně. Je úžasné, že existují lidé jako Torey, a dokážou svým netradičním úsilím a hlavně láskou změnit svět kolem sebe. S každým řádkem jsem toužila obejmout malou Sheilu a podržet ji v náruči jako maminka, kterou by si zasloužila. Pro mnohé je jistě její destruktivní chování a nenávist vůči všem nepochopitelná, ale pro mne je to jako pro pedagoga jasný signál volání o pomoc, touha po lásce, ale současně i boj proti ní, aby nepřišlo zklamání. Ještě dlouho nad tím vším budu přemýšlet a myslet na děti, které neměly takové štěstí, aby měly takovou úžasnou učitelku jako je Torey. Moc by mě zajímalo, jak se má holčička dnes ...

30.04.2019 5 z 5