Měňavka Měňavka komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nemám slov! Pro mne pan Backman = láska na celý život!
Netrpělivé čekání na další knihu!
Nadšení při nakupování!
Touha, aby nikdy nebyl konec poslední kapitoly :)

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Rozhodně diamant v knižní tvorbě! Dotýká se srdce i duše!

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Absolutně jedna z nejlepších knih, co jsem četla!

Syn světla Syn světla Christian Jacq

Moje neoblíbenější historická série. Autor popsal příběhy a postavy tak dokonale, jako kdyby cestoval časem a sám to všechno viděl a zažil na vlastní kůži. Rozhodně doporučuji!

Pád Anne Boleynové Pád Anne Boleynové Alison Weir

Výborně propracované drama o životě Anny Boleynové. Doporučuji!

06.11.2018 5 z 5

Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny Alena Křivánková

Velice příjemná četba. Výborně zpracovaný pohled do života této zajímavé osobnosti.

Gejša Gejša Arthur Golden

Přečteno na jeden zátah. Nemohla jsem se prostě odtrhnout. Doba, japonské prostředí, události i hrdinové z příběhu se ocitli přímo u nás doma v obýváku. Luxusní zpracování!

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Moje první setkání s panem spisovatelem. Rozhodně je to láska na první počtení a na celý život :)

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Klenot v mojí knihovně. Dokonale míchaný děj a psychologické vykreslení postav.

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Excelentní kniha!

Správkař Správkař Bernard Malamud

Pro mne absolutně neznámý autor, ale velice příjemné překvapení. Bylo to dramatické, napínavé, protkané atmosférou doby a lidmi, kteří v ní žili. Kdo se zajímá o témata vězení, židovství, antisemitismu, těm rozhodně doporučuju!

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Rozhodně výborná četba, kterou mohu jen doporučit!

Profesor Tutka Profesor Tutka Jerzy Szaniawski

Knihu jsem náhodou objevila ve výprodeji za 5Kč, a protože mne zaujala, odnesla jsem si ji domů. Po přečtení jsem byla moc ráda, že jsem si tento malý poklad koupila. Čtení bylo zábavné, vtipné, doplněné ironií a poučením.

Milostný kvartet Milostný kvartet Ivan Sergejevič Turgeněv

Moc hezké povídky.

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Příběh jsem četla jako malá holka a málem mi vytrhl srdce z těla. Strašně mne to zasáhlo a měla jsem strach, že už se nikdy neodhodlám vzít si to ke čtení znova. V dospělosti jsem to dokázala, byla jsem již silnější, ale bez slz se to prostě neobešlo.

06.11.2018 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Úžasné čtení. Četla jsem několikrát a vždy s radostí.

Hrbáč Hrbáč Paul Féval

Nádherná, dramaticky ztvárněná historická kniha plná nečekaných zvratů, soubojů, intrik a naplněné lásky. Moc hezký je také film.

Pět zralých hrušek Pět zralých hrušek William Saroyan

Výborné povídky!

Dracula Dracula Bram Stoker

Pro mě rozhodně srdeční záležitost. Jedna z prvních knih, které jsem vůbec kdy přečetla. Moc se mi líbila. Úžasná fantazie!

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha je o velkých nespravedlnostech a utrpení. Autor skvěle vystihl dobu, výrazně si pohrál s prostředím, náladou mezi lidmi a především s vykreslením charakterů postav. To činí obsah dokonalý a rozhodně vhodný k četbě.