Syn světla

Když se hovoří o velikosti starého Egypta, vybaví se okamžitě každému jméno Ramses. Faraon, který panoval více než 60 let. V tuto chvíli má Ramses teprve 14 let. Jeho otec Setchi, faraon uctívaný a vážený svým lidem, dokázal vybudovat z Egypta nejmocnější a všemi nepřáteli tolerovanou říši. Kdo však nastoupí po něm ? Jeho starší bratr Šenar, který je lstivý a vypočítavý, nebo Ramses, prudký a vášnivý? Setci začne do nejvyšší funkce tajně zasvěcovat svého mladšího syna. Klade mu různé úkly, aby ho vyzkoušel a připravil na tvěrdé vládnutí množí se zkoušky a nástrahy ze strany jeho staršího bratra. Musí se rozhodnout, která bude dívka jeho srdce a s blížící se korunovací musí odolávat stále horším intrikám jeho bratra. V tomot nelehkém úkolu ho podpoří jeho přátelé : Mojžíš, Setaua a Ameni......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5407/syn-svetla-alk-5407.jpg 4.573

Ramses 1.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Alpress

Ramsés, Le Fils de la lumiére, 1995

Kniha Syn světla

Lucy

Moc pěkná kniha, dobře se čte

katy87
07.04.2020

Jak to, že jsem takový skvost objevila až teď? Román, který je inspirovaný historií, mě vtáhl do děje, do Egypta, do pouště, na loď plující po Nilu; skrz stránky jsem vnímala horké egyptské noci, oblohu posetou hvězdami, představovala jsem si stavbu monumentů pro uctívání faraonů, běžný život egyptských občanů.. Kniha naskýtá i pár věci k zamyšlení... Pentalogii jsem našla v knihovně svého bratra a už se nemůžu dočkat dalších dílů :-).

orinka3
05.01.2019

Starý Egypt mám ráda, ale zatím jsem o něm mnoho nepřečetla. Tak mě láká každá kniha s touto tématikou. Měla jsem štěstí, že jsem nenechala bez povšimnutí knihy o Ramsesovi, které napsal odborník a ne jenom beletrista. Děj je mimořádně poutavý, barvitý a živý. Výborné čtení, které nenásilně vzdělává.

hanzmb
16.11.2018

Po přečtení série Soudce Amerotke, jsem se rozhodl pokračovat v Egyptě touto sérií. První díl je standardní rozjezd pentalogie tj. seznámení s prostředím, hlavními hrdiny.
Docela příjemné čtení, určitě budu pokračovat. Trochu mi vadí to tajemno, až moc fantasy v historickém románu.

Měňavka
06.11.2018

Moje neoblíbenější historická série. Autor popsal příběhy a postavy tak dokonale, jako kdyby cestoval časem a sám to všechno viděl a zažil na vlastní kůži. Rozhodně doporučuji!

Babo
29.06.2017

Další ze série knih zachycující život v Egyptě. Tentokrát jde o dobu vlády Ramzese II.
Ze začátku jsem nebyla nijak nadšená ,ale postupně se mi kniha začala líbit. Dávám ale 4 hvězdičky, mám před sebou další díly,tak co kdyby byly lepší .Jen budu muset proběhnout Wikipedii ,protože mám občas dojem,že si autor pouští fantazii přiliš na špacír . Je ale možné,že moje znalosti pokulhávají .

BorknagarSK
14.07.2016

Prvá kniha z celej pentalógie. Skvelý vstup do do života a smrti Ramzesa, do jeho dospievania, štúdia, vybojovaných bitiek, vzostupov a pádov. Výborné romány z pera výnimočného autora.

Márinka
22.03.2016

Kolem metrové řady "Jacqů" jsem v knihovně chodila dlouhá léta bez povšimnutí. Ani, když jsem některou z nich držela v ruce, a zakládala po čtenáři, mi tyto nezvyklé formáty nic neříkaly. Chceš číst o starém Egyptě? Půjč si Řeku bohů od Smitha, radili mi čtenáři i kolegyně. Minulý týden jsem se tedy ponořila, ale (na rozdíl od zdejších hodnocení) místo pohodového šplouchání jsem klesala ke dnu. Knihu jsem odložila a ze skladu vytáhla na Světlo jeho Syna (duplicitu, první výtisky řady jsou téměř stále rozpůjčené).
Příběh mne zaujal natolik, že mi nevadilo ani hodinové čekání v přeplněné čekárně u lékaře. Doufám, že i další čtyři díly budou stejně barvité, záživné, napínavé, plné slávy, moci, přátelství, oddanosti, lásky, zášti, nástrah, intrik, zrady a krásy starověkého Egypta.