Sisi - 21 kapitol ze života rakouské císařovny

Sisi - jednadvacet kapitol ze života rakouské císařovny. Za svého života nebyla císařovna Alžběta u veřejnosti habsburské monarchie příliš oblíbená, částečně to bylo způsobeno její častou nepřítomností v sídelním městě Vídni, později také sympatiemi k Uhersku. Po tragické smrti ji však dobový tisk stylizoval do role dobré a uctívané císařovny, ve všech místech, která ráda navštěvovala, byly postaveny její pomníky, začaly se prodávat upomínkové předměty na oslavu krásné císařovny Sisi......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170174/sisi-21-kapitol-ze-zivota-rakouske-cisarovny-170174.jpg 445
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Československý spisovatel

nikolet

Kniha se četla jedním dechem. Moc dobře zpracované.

eliska-n

Kniha se mi moc líbila a dost jsem se do ní zabrala. Pěkné čtení na pláži u moře.

Veronika95

Knihu jsem doslova hltala očima, je velmi dobře napsaná. Co se týče císařovny Alžběty, dozvěděla jsem se o ní docela dost zajímavých věcí, ale určitě mi tato kniha nestačila a chci si přečíst ještě podrobnější biografii.
Bylo skvělé, že v knize byly popsány životy i ostatních postav, ale trochu to zastínilo život samotné císařovny, což byla škoda.

speciale88

Zajímavé fakta, jak je již zmíněno ale přede mnou spousta informaci se později v kapitolách opakuje. Kniha by se dala smrsknout do 12 kapitol.

TamaraKrejčí

Já doufám, že to nebyl jen film, ale seriál..

Magrata15
07.09.2017

Skvěle zpracovaná fakta ze života císařovny Alžběty Barorské. Moc se mi líbil film, ale tady jsem se dozvěděla spoustu věcí, které ve filmu nebyly a to nejen o Sisi, ale i o celé její rodině. Velmi zajímavé a dobře napsané.

Leonor
20.06.2017

Pěkná knížka, která seznámí se základními aspekty života císařovny Alžběty.

Paganfairy
24.01.2016

Vcelku zajímavá a ze začátku velmi čtivá kniha, ale později už se hodně informací opakovalo, a štvalo mě také velké množství chyb v tisku.

milunka21
25.05.2015

Tak jsem v polovině přestala číst,už mě to nebavilo,protože to hlavní jsem se dozvěděla na začátku a v každé kapitole se opakovaly ty samé věci pořád dokola

spilina
19.02.2015

celá knížka se četla moc dobře, některé detaily jsou zpracované opravdu dobře, jen mě vytáčelo neustálé opakování informací. díky tomu, že je knížka rozdělena do kapitol, se autorka až moc opakuje

Sisi, císařovna Alžběta Bavorská

Alena Křivánková