Měňavka Měňavka komentáře u knih

Za trest a za odměnu Za trest a za odměnu Anna Zonová

Kniha je dokonalá. Moc se mi líbilo prolínaní příběhů ve čtyřech obdobích a osudy čtyř hlavních postav, které byly vzájemně nějakým způsobem propojeny. Každý příběh měl svůj vlastní styl vyprávění, popis situací, hrdinů a prostředí. V každé kapitole se mi líbilo něco jiného, a když se to pak spojilo dohromady, tvořilo to dokonalý celek. Doporučuji!!!

02.03.2018 5 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Příběh Marie je velice zajímavý a je příjemné dozvědět se o jejím životě víc. Tady se člověk může potkat s tím, že sláva a peníze nejsou všechno. Nejvíc je zdraví, a když ho člověk ztratí, jsou mu všechny poklady světa k ničemu. Důležitá je síla, odhodlanost, nic nevzdávat a nechat se podržet či přijmout pomoc od ostatních. Taky se vyplakat, za což se Marie nestyděla a nestydí. Je to taky jenom člověk, i když je to velice slavná zpěvačka. Za to mám můj obdiv. V knize popsala svoje pocity, prohry i výhry v životě, který nebyl až tak růžový jak by si kdo myslel. Škoda jen, že kniha nezačala vznikat již dřív, než Marie částečně ztratila díky své nemoci paměť....

02.03.2018 5 z 5

Švédské holínky Švédské holínky Henning Mankell

Je mi líto, přečetla jsem do půlky a i to považuji za výkon! Příšerná nudááááá!Tam se prostě nic nedělo. Pořád jsem čekala na nějaký zlom,ale po 216 stránkách nic. Jsem moc zklamaná.

02.03.2018 odpad!

Aimée a Jaguár Aimée a Jaguár Erica Fischer

Kniha by se mi líbila více kdyby byla sepsána jako jednolitý příběh. Dokumentární sloh mě nutil neustále přemýšlet a skládat si fakta dohromady,abych se v tom zorientovala, což mi není moc blízké.Nicméně samotný příběh je velice emotivní, poutavý a chytá za srdce tím, jak je svět někdy krutý. Doporučuji!

27.02.2018 5 z 5

Jsem mrtvý, neplačte Jsem mrtvý, neplačte Helena Rytířová

(SPOILER) Kniha se moc dobře četla a ačkoliv se o skutečnost opírá jen v malém rozsahu, mě se to moc líbilo. Vztah člověka a psa zkomplikovaný přítomností války stejně jako neblahá situace mezi synem a otcem byl autorkou vystižen velice reálně. Oceňuji dramatický konec a ne žádný happyend, to by potom byla pohádka...

19.02.2018 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Příběh je moc pěkný. Pustila jsem se do něj s chutí, protože popisoval život mladé ženy a její babičky, která ji vychovala a pak je smrt rozdělila. Hltala jsem stránku za stránkou a představovala si svou milovanou babulku, jak se má v nebi tak hezky, kouká na mě a stále mě vychovává. Bez ní bych tu snad dnes ani nebyla. Právě proto mne kniha chytla za srdíčko. Akorát se mi zdá, že jsem už na ten styl psaní moc "stará" - ta nespisovnost a slang, musela jsem si trochu zvykat. A mám teda výtku k zakončení knihy - čekala jsem víc. Ta situace s matkou si to prostě zasloužila. Jinak za mě 5 hvězdiček a doporučuji!

18.02.2018 5 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Velice povedené.Nejsem moc velký fanda této literatury,ale protože mám moc ráda film, byla jsem zvědavá,co mi řekne kniha. Moc jsem si to užila.

12.02.2018 5 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Je jasné, že si autor nevybral zrovna snadné téma. Bylo totiž předem jasné, že se čtenáři rozdělí na dva tábory - ti, kteří budou na knihu plivat, protože mají problém s homosexuály a potom ti, co plivat nebudou, protože třeba zhodnotí knihu jako literární dílo nebo patří sami ke komunitě výše uvedené. Já rozhodně plivat nebudu!Naopak! Povídky jsou náramně povedené. Nevím, jestli je autor sám gay nebo má mezi nimi nějaké přátelé, ale já mám, a vím, že se v příbězích velice dotkl pravdivých osudů těchto lidí. Světu se nelíbí, že se mluví o sexu, a obvzlášť o sexu mezi lidmi stejného pohlaví, ale vidí taky někdo realitu toho, že se všichni snažíme jen najít někoho, kdo nás bude milovat? (viz. povídka Neviditelný a Slohová práce). Nechci se kluků zastávat, ale pravdou je, přiznejme si, že chlapi prostě mají sex rádi ať už jsou gayové nebo ne. Problém je ten, že heteráči to nedávají tak najevo a netroubí o tom do světa. Homosexuálové si trochu hází klacky pod nohy tím, že se za to prostě nestydí.....

11.02.2018 5 z 5

Memento Memento Radek John

Jak jen říct o knize, která je tolik smutná, že se vám líbila? Snad jen to, že je výborně sepsaná a měl by si jí přečíst každý žák 2.stupně, aby se drog nikdy nedotkl...

10.02.2018 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Opět další inspirativní čtení plné důležitých podnětů k zamyšlení nad životem. Těším se na další knihu.

09.02.2018 5 z 5

Království stínů Království stínů Michael Stavarič

Kniha je naprosto dokonalá. Příběh mne nadchnul, dobře se to četlo, černý humor je příjemným zpestřením. Autor opět nezklamal. Chválím také moc hezké a originální ilustrace.Vřele doporučuji.

08.02.2018 5 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Viděla jsem film, a protože jsem na konci nebyla moc moudrá z toho,jak to dopadlo, chtěla jsem si přečíst knížku. Byla jsem velice překvapená, že film je tolik podobný knižní předloze. Většinou spousta věcí chybí nebo jsou změněny. Tady to bylo jinak. A na konci jsem se dobrala kýženého a srozumitelného rozuzlení. Příběh je velice čtivě podaný a slupla jsem ho jako malinu za jeden den.

07.02.2018 5 z 5

Dvě ženy Dvě ženy Beate Hellmann

Hlavní hrdinkou je baletka Eva, která onemocněla rakovinou a v knize popisuje svoje zážitky a neočekávanou výhru nad touto smrtelnou nemocí. Ovšem pro mne je v knize klíčovou postavou její kamarádka - spolupacientka, která s ní bydlí na pokoji. Claudie je také smrtelně nemocná a její dny jsou bohužel nezadržitelně sečteny a blíží se ke konci.Ačkoliv si tato dívka nejspíš myslela, že se blíží smrt a nemá už příliš velký smysl plýtvat energií, právě ona na konci svého života vykonala tu nejkrásnější věc, kterou může člověk vykonat pro druhého - nemohla sice zachránit svůj život, ale zachránila Evu. Ukázala jí, jak se prát, nic nevzdávat, říct co si myslí, bránit se, upřesvědčila ji že má právo být naštvaná, křičet, ale také se smát a radovat se z maličkostí. V tom je pro mne tento příběh jedinečný a v mnohém mi otevřel oči. Doporučuji všem, kteří mají rádi knihy podle skutečnosti.

07.02.2018 5 z 5

(SPOILER) Tak tedy přečteno!Uf!!!!!Nádherné vydání, obrázky, provedení knihy i její samotný geniálně sepsaný obsah.Poklad do mojí knihovny. Jediné co mne velice zklamalo je filmová předloha, která se bohužel velice liší od románu. Na konci knihy mne velice překvapilo, že Edmónd nezískal zpět lásku své milované Mercedes (ve filmu to tak nebylo a teď mne to docela nemile zasáhlo). Moc jsem si přála, aby byl hlavní hrdina po tom všem utrpení šťastný....

31.01.2018 5 z 5

Pan Blahoš Pan Blahoš J. R. R. Tolkien

Nádherné, kouzelné, pohádkové. Krásné obrázky!

25.01.2018

Přervaný život - Deníky z let 1941–1943 Přervaný život - Deníky z let 1941–1943 Etty Hillesum

Musím říct, že jsem ke knize byla zpočátku nedůvěřivá, ale pak jsem byla velice příjemně překvapená. Nechtěla jsem totiž číst další deník plný utrpení židovského národa během 2.světové války. Toho už bylo dost. Místo toho jsem objevila dokonalé zápisky o osobním životě vyjímečné ženy, stránky plné úvah, filozofie, touhy, názorů na literaturu..... Kouzelné čtivo! Mohu jen doporučit!

23.01.2018 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Musím se přiznat,že jsem nedočetla. Zjistila jsem,že tuhle literaturu prostě už nemůžu číst. Pořád se to opakuje, pořád stejné, příliš kruté, bolavé a o to horší, že se to fakt stalo. Autor výborně příběh sepsal, čte se to dobře, ale pro mne už ne. Raději něco veselejšího prosím.

23.01.2018

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Musím říct, že když jsem knihu vzala do rukou, říkala jsem si, páni ta je ale těžká (přes 600stran). Až později jsem poznala, že je kniha těžká i pro srdce a duši. Velmi emocionálně mě příběh zasáhl a ještě dlouho jsem o něm přemýšlela. Často jsem musela přestat číst, zadržet slzy, dýchat... Autorka bravurně popsala všechny postavy, jejich životy, zkušenosti, zážitky i myšlenky, že mi doslova přišlo, jakoby se jednalo o její vlastní přátele. Měla bych jen jedinou výtku. Hlavní postava vyrůstala v mužském prostředí, byla zneužívána muži a právě proto byla automaticky pokládána za homosexuála. Moje zkušenost je jiná. O tomhle člověk nerozhoduje, není k tomu vychován nebo usměrňován životem, s tím se člověk narodí.

22.01.2018 5 z 5

Král & král & rodina Král & král & rodina Linda de Haan

Kouzelný, lehce srozumitelný příběh pro děti o lásce mezi dvěma muži. A pěkné obrázky.

22.01.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Pan spisovatel je pro mne naprostá jednička a já se třepu na každou jeho knihu až bude na pultě. Takže jsem měla samozřejmě velkou radost, když mi Medvědín nadělil Ježíšek,ale bohužel se mi potvrdilo, že když se člověk moc těší,je pak někdy dost zklamaný. Za několik posledních let se mi nestalo, že bych měla problém knihu dočíst a vyloženě se k ní vracet s nechutí. Fredrick píše výborně, má dobrá témata, výborně popisuje postavy a jejich pocity,ale tohle nebylo opravdu nic pro mne. Prvních 150 stran jsem protrpěla dlouhosáhlé kapitoly o "pitomém" hokeji, o způsobu hraní, pravidlech a všeho kolem, což bylo fakt téměř nadlidský výkon číst, když vám hokej vůbec nic neříká. Pak se děj zlomil v nečekané události, kterou jsem ale už bohužel předem nějak vytušila a tím se pro mne ztratilo kouzlo překvapení, originalita a samozřejmě i chuť pokračovat ve čtení. Dále jsem kapitoly dost přeskakovala, abych se vůbec dopracovala ke konci, který mne také dost zklamal. Bohužel dávám jen jednu hvězdičku a to jen proto, že se mi líbí jak autor píše. Velice doufám, že další kniha bude lepší.

30.12.2017 1 z 5