Pan Blahoš

Pan Blahoš je hrdinou knihy, kterou slavný romanopisec Tolkien sepsal pro svoje děti. Pan Blahoš je vážený gentleman a vlastník zvláštního domácího mazlíčka, ušaté žirafy jménem Žirafík. Jednoho dne si z náhlého rozmaru pořídí žlutý automobil, což vede ke sledu menších i větších katastrof... Vychází jako zrcadlové vydání původního rukopisu, včetně autorových ilustrací, a českého překladu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248134/pan-blahos-Kod-248134.jpg 4.457
Pro děti a mládež
Vydáno:, Argo

Mr. Bliss (1982)

Kniha Pan Blahoš

Korsika

Potěšilo mě bilingvní vydání, jelikož se snažím angličtinu trénovat, kde to jen jde.

Pokud jde o příběh - je roztomile pohádkový - spolu s kresbami dětsky naivní, a tak to má být.

Měňavka
25.01.2018

Nádherné, kouzelné, pohádkové. Krásné obrázky!

Jostein
16.12.2017

četla jsem miminu v břiše :D
ale víc se těším, až prckovi budu ukazovat ty obrázky :D

omgjako
27.10.2017

Taková zvláštní knížka :) Co do vizuálu je fakt krásná. Je super dívat se na Tolkienův rukopis a kresby.
Jinak si představuju, že je to knížka spíš buď pro Tolkienovské nadšence (asi spíše dospělé) nebo pro děti, které ještě nečtou a kterým to budou dospělí číst a společně se budou dívat na ty obrázky.

hanka0308
10.10.2017

Krásný příběh, který by neměl chybět v knihovničce dětí a Tolkienových nadšenců. Nádherné ilustrace přímo od Tolkiena.

p3tris
22.05.2017

Úžasná pohádka plná Tolkienovi fantazie, která leckdy připomíná jeho Hobita. A perfektní zpracování českého vydání, kdy na jedné straně máme překlad a na druhé originál, psán mistrovým rukopisem a doplněným krásnými kresbičkami.

AllyKumari
07.04.2017

Rozkošné, půvabně vydané a prostě milé. Tolkienovy ilustrace jsou kouzelné.

Alex.Barunka
29.01.2017

Jsem ráda, že neustále posmrtně vycházejí Tolkienova díla a odhalují nám tak jeho další aspekty života. Kromě velkého dítěte Ardy měl Tolkien i vlastní děti, kterým vymýšlel pohádky. Pan Blahoš je jednou z nich. Autor opět ukázal skvělou hru s představivostí, kterou nakonec doplnil o překrásné ilustrace, které nejednou připomínají Středozem. Škoda, že po sobě nezanechal více dobrodružství Pana Blahoše a jeho přátel.