Pan Blahoš přehled

Pan Blahoš
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248134/bmid_pan-blahos-Kod-248134.jpg 4 108 108

Pan Blahoš je hrdinou knihy, kterou slavný romanopisec Tolkien sepsal pro svoje děti. Pan Blahoš je vážený gentleman a vlastník zvláštního domácího mazlíčka, ušaté žirafy jménem Žirafík. Jednoho dne si z náhlého rozmaru pořídí žlutý automobil, což vede ke sledu menších i větších katastrof... Vychází jako zrcadlové vydání původního rukopisu, včetně autorových ilustrací, a českého překladu.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo
Originální název:

Mr. Bliss , 1982


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pan Blahoš. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (22)

Briv
17.02.2024 4 z 5

* Jediné co syna hodně bavilo, byl Žirafík a to proto, že jeho nejoblíbenější hračka je žirafa.
I když jsem neměla žádné speciální očekávání, tak mě zas tak moc kniha nebavila, děj mi přišel docela rozvláčný a zápletka byla vlažná. Ale velmi oceňuji dvojjazyčnost a obrázky autora. Možná byl jim prospěl větší formát.

špulo
01.02.2024 5 z 5

Taký milý malý poklad mojej knižnice. Rozprávka, ktorá už nie je pre dnešné deti a roduverným Stredozemcom asi nadvihne pokrievku. Nie som zarytý tolkienista a vraj som veľký dospelák. Avšak, to decko skryté v mojej hrudi si tam našlo čosi starodávne, ozvenu vecí minulých, časom poprášených. Iste, nebyť mena autora, asi by kniha ani nevyšla. Vydavateľ sa však hecol a vypravil knihu do sveta nádherným prevedením, ktoré vás proste musí aspoň trošku chytiť za oko. A keď nie, tak nie ;)).


Kochy84
17.12.2023 3 z 5

Jasně, dneska už nemluvíme tak vzletnými jazykem jako za času páně pana profesora, ale zase máme poměrně výstižné a úsporné slovo, které se dá na tuhle knihu použít a které mě napadalo celou dobu co jsem ji dětem po dva dlouhé večery předčítal. To slovo jistě taky znáte a je to: "WTF?"
Co to sakra vlastně bylo? Přišlo mi to jako takové ty improvizační komedie, kdy herci musí sehrát scénku na základě něčeho co na ně zařve někdo z publika a tak si objednávají tygra ve Starbucks v Petrohradě. A v ten okamžik je to možná vtipné a zajímavé, ale není to úplně přenositelné. A věřím, že takhle nějak to muselo být.
"Tati, my už nechceme poslouchat o Frodovi jak někam nese prsten, vždyť pořád někam jde"
"A co byste si představovali jiného?"
"Něco kde není Sauron, pak se v noci bojíme. Něco kde jsou medvědi a žirafy."
"Žirafa nemůže být hlavní postava, co třeba pan Blahoš?"
"Ano, a mohl by mít velikánský klobouk a bydlet v domě na kopci."
"Skvěle! A ta žirafa bude jeho mazlíček."
"Ano, tati, to je skvělý nápad."
"A mohl by třeba celou pohádku někam jít!"
"Tatiii.. "
"Dobře, pojede autem."
"To je skvělý nápad, to tam hned dojede a nebude to mít tisíc stránek."
"Zase mi chcete děti vyčítat ty orly? Kolikrát vám mám vysvětlovat, že je prostě nemohli odnést až do Gondoru, to by prostě nešlo."
"My víme, tati. Alespoň tam nebyla žádná školní látka."
"Výborný nápad, děti, přidám vám do pohádky účetnictví a zbožíznalství."
Takhle nějak si to představuji, že pan Blahoš prošel na svět. Je to celé hodně britské, Krásným jazykem napsané, smysl to vůbec nedává, ale je to neuvěřitelně originální, vždycky se stane přesný opak toho co byste čekali. Nicméně, děti to moc nebavilo a mě osobně ty kostrbaté věty taky občas lezly na nervy. Takže průměr, ale jak mě nebavilo jiná díla JRRT, pan Blahoš můj postoj nezměnil.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Pan Blahoš v seznamech

v Přečtených162x
ve Čtenářské výzvě32x
v Doporučených10x
v Knihotéce60x
v Chystám se číst42x
v Chci si koupit32x
v dalších seznamech5x