Pan Blahoš

Pan Blahoš https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248134/bmid_pan-blahos-Kod-248134.jpg 4 103 22

Pan Blahoš je hrdinou knihy, kterou slavný romanopisec Tolkien sepsal pro svoje děti. Pan Blahoš je vážený gentleman a vlastník zvláštního domácího mazlíčka, ušaté žirafy jménem Žirafík. Jednoho dne si z náhlého rozmaru pořídí žlutý automobil, což vede ke sledu menších i větších katastrof... Vychází jako zrcadlové vydání původního rukopisu, včetně autorových ilustrací, a českého překladu.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Mr. Bliss , 1982

inmax
09.01.2016 3 z 5

Já teda Tolkiena miluju taky ale tahle kniha mě celkem zklamala. Příběh je pro hodně malé čtenáře a nevím, jestli dospělému člověku má co nabídnout... kdo čeká nějakou větší zápletku, bude zklamán.
Styl vyprávění mi párkrát připomněl Hobita.. pan Blahoš je vlastně takový Bilbo a postavy kolem něj, co vytváří různé lapálie jsou trpaslíci.

Jinak zpracování knihy, jak je u vydavatelství Argo zvykem opět brilantní a krásné.

Elvien
26.06.2015 4 z 5

Uznávám, že moje hodnocení je ovlivněno tím, že autorem je Tolkien. Ale skutečný důvod, proč jsem se rozhodla dát čtyři a ne tři hvězdičky je zpracování.

Tahle pohádka je jednoduchá, milá a neumělá. Má několik momentů, u kterých jsem se velmi dobře bavila, i když byly spíše na začátku. Děj místy trochu pokulhává a konec je takový rozvleklý.

Kniha má nádherné vizuální zpracování. Těžko se to popisuje, tohle je přesně jedna z knih, kterou potřebujete vidět naživo a mít v papírové podobě, ne jen ve čtečce. A rozhodně patří do knihovny každého milovníka Tolkiena.