Měňavka Měňavka komentáře u knih

Prevítovi Prevítovi Roald Dahl

Opět výborné!

22.05.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Bohužel mne kniha nenadchla. Hned od začátku mi to připomínalo příběh Jozova Hanule, takže nic nového a odložila jsem.

21.05.2018 2 z 5

Křižovatky Křižovatky Wm. Paul Young (p)

Myslím,že člověk musí být na tuhle literaturu nastaven a připraven ji přijmout. Já jsem tak nějak v polovině. Potřebuji víc času se s tím obsahem potkat a porozumět mu.

09.05.2018 2 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

09.05.2018

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Líbilo se mi, že kniha má moc pěkné obrázky a přitom není pro děti. Obsah je na jedno přečtení OK, ale jinak je na mě knížka asi až moc HAPPY. Překvapuje mne, že někdo má takové štěstí a proplouvá životem téměř bez starostí.....

22.04.2018 3 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Dokonalé!Další poklad do naší knihovny pro opětovné začtení a potěchu duše vstupem do světa, kde lze najít pohádkový konec příběhu.

19.04.2018 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Vynikající kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem a obdivuji autorku zato, že do příběhu zapojila tolik postav a vzájemně je spolu propletla. Měla jsem strach, že se v tom ztratím,ale protože to bylo tak výborně napsané, šlo to jako po másle.Vřele doporučuji!

18.04.2018 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Musím říct, že jsem prvně četla Houbařku a pak se teprve pustila do Anežky. Kniha je opravdu výborná. Nevím, jak to autorka dělá, ale musím opravdu velice pochválit styl psaní a hlavně zachycení psychologie postav. Avšak nejvíc mne zaujalo vykreslení traumatu v obou knihách a jeho dopad na život. Tyhle věci nás často nevědomky ovlivňují na celý život. Řeknete si, to bylo dávno, už na to nemyslím, ale uvnitř nás je to pořád schované. Za zmínku určitě stojí i to, že nás spoustu věci ovlivňuje již v těhotenství. To, že byla Anežka nechtěná si do života nesla jako břemeno, o kterém dlouho nevěděla. Sama jsem pracovala v sociální oblasti. Znám podobné příběhy, a právě proto bych také ráda napsala, že kniha je věrná a velice blízká skutečnosti. Paní Hanišová je skvělá v tom, že to tak dobře popsala, i když to sama neprožila. Mám jedinou výtku a sice tu, že konec mi přišel trošku useknutý a odbytý. Celá kniha byla do detailu propracovaná a pak na konci už to tak nebylo. Skoro jakoby už spěchala a měla hotovo :)

11.04.2018 5 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Výborně jsem se pobavila, i když jsem myslela, že knihy tohoto tématu jsou již vyčerpány ( např. Muž jménem Ove, Tajný deník Henrika Groena). Autor je svým zpracováním velice originální a jeho pojetí si mne získalo natolik, že se hodlám pustit i do jeho dalších knih. Jsem moc zvědavá, co na mne čeká za překvapení.

10.04.2018 5 z 5

Dřevěný nůž Dřevěný nůž Jiří Hájíček

Opět výborné počtení, které mohu jen doporučit stejně jako ostatní knihy tohoto autora.

10.04.2018 5 z 5

Čarodejnice Čarodejnice Roald Dahl

Jsem opět velmi nadšená. Nejsem sice dítě, ale v příbězích pana Dahla jsem našla velké zalíbení a nemůžu se jich nabažit. Málokdy se mi stává při čtení, že zapomenu na svět okolo. S Čarodějnicí se to povedlo na 5 hvězdiček.

28.03.2018 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Jako malá jsem toužila po světě, kde je všechno z čokolády a sladkostí. S touto knihou jsem se vrátila do dětství a vypravila se na báječnou cestu dobrodružství s tímto kouzelným příběhem. Můj sen se vyplnil....

23.03.2018 5 z 5

Hon na lišku Hon na lišku Roald Dahl

Opět se dobře četlo, i když téma je poněkud pochmurné a depresivní. Ze začátku mne trochu nudili ti letci, ale Gremlinové byli zábavní. Škoda, že pozadí příběhu je podle mého názoru až trochu děsivé....

22.03.2018 5 z 5

Rodina a traumata Rodina a traumata Helena Klímová

V knize jsem našla svůj příběh .... bohužel. Nicméně, v textu lze nalézt i příběhy jiných, kterými se lze inspirovat k cestě ven z traumatu.

22.03.2018 4 z 5

Kiwi Kiwi Jonáš Ledecký

Výýýýýýbornýýýýý!!!!Moc se mi to líbilo a moc jsem se nasmála. Hned začnu s druhým dílem :)

Velká cesta Malého pána Velká cesta Malého pána Lenka Uhlířová

Nádherný příběh a skvělé obrázky. Snivé, pohodové a dobrodružné. Nezbývá než doporučit nejen knihu, ale i filmové zpracování.

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha mne zajímala už jenom proto, že si koledovala o to srovnání s Annou Bolavou (viz předchozí komentář). Do tmy se mi nečetlo tak dobře jako tato "slečna s houbami". Přišlo mi to nějak opravdovější a lidštější. Navíc velké plus za to, že to nebylo jen o houbách, ale i o lidech :) Rozhodně doporučuji! A samozřejmě jsem zvědavá na druhou knihu této autorky (předchozí).

16.03.2018 5 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Opět výborné čtivo a za mě okamžitě pět hvězdiček bez jakýchkoliv námitek. Příběh mě okamžitě chytil, přišel mi upřímný, opravdový, bez obalu o tom, jak se může cítit chlap ve čtyřiceti a co se mu asi tak honí hlavou. Občas jsem se i zasmála a vzpomněla si na někoho ze svého okolí, kdo by přesně udělal nebo řekl,co bylo v kapitole. Moc chválím prolínání děje, rozdělení textu i styl sepsání knihy. Klíčová událost v příběhu mě šokovala a bohužel na mě zapůsobila poněkud depresivně. Najednou si člověk uvědomí, že nikdy neví, co ho potká, že by měl žít naplno a nejen o něčem snít, plánovat si, věřit, že se samo nějak spraví. Nikdy není jisté, kolik na to budeme mít ještě času a to je, si myslím, také částečným poselstvím této knihy.

05.03.2018 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Musím trochu navázat na předchozí komentář. Příjemná četba na nedělní odpoledne, ale s nádechem snobství, které mi není po chuti.

05.03.2018 5 z 5

Dny ohňů, dny spálenišť, dny popela Dny ohňů, dny spálenišť, dny popela Michael Stavarič

Opět výborná četba, které jsem se nemohla nabažit. Autor skvěle popsal nejen postavy, ale i jejich myšlenky, pocity, zážitky a životní zkušenosti. Především děj zaměřený na chlapcovo dospívání a lidi, kteří ho v tom provázejí a formují, mne velice oslovil. Může to působit trochu divně, ačkoliv nejsem chlapec, připomnělo mi to moje vlastní dětství, svět na vesnici, uprostřed uzavřené společnosti mezi přírodou a civilizací, která byla vzdálená o několik kilometrů dál. Velice doporučuji a těším se na další knihu od tohoto - pro mne velice oblíbeného autora.

03.03.2018 5 z 5