Prevítovi

Tuhle rodinku byste měli určitě poznat. Někoho tak odpudivého, protivného a zlomyslného jste ještě neviděli. Pan Prevít i paní Prevítová kují pikle jako o závod, proti všem okolo i proti sobě navzájem. Nic na světě jim není svaté. Že se jim to ale nakonec nevyplatí, na to můžete vzít jed! Další z oblíbených knížek Roalda Dahla pro děti (ale nejen pro ně!) se dostává k českým čtenářům poprvé, opět s půvabnými obrázky Jana Brychty, který ilustroval už předchozí vydání Dahlových knih Karlík a továrna na čokoládu a Jakub a obří broskev....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26750/previtovi-26750.jpg 4.393

The Twits (1980)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Academia

Měňavka

Opět výborné!

M-arta
12.12.2017

Dahlovská "jednohubka" dotvořená geniálními ilustracemi Quentina Blakea, která nádherně expresivně pracuje s líčením dobra i zla a následnou odplatou osudu. Je celkem stručná, takže se hodí i pro málo zkušené čtenáře, ale rozhodě pobaví malé i velké.

Iki1
11.01.2017

Dobrá knížka k pobavení a odreagování.

Zombller
07.12.2016

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četl

Antonella
11.11.2016

Byla to hezká knížka. Asi si myslíte to samé jako já. Pan Prevít a paní Prevítová jsou obludy. Chcete mít příšerný vousy jako má pan Prevít? Asi ne, že ne? Určitě byste nechtěli dělat všechno vzhůru nohama jako ty opičky.

Jass
25.07.2016

Docela pěkná knížka, ale v porovnání s jinými Dahlovými knížkami to taková sláva není. Na Obra Dobra, Matyldu ani Karlíka to prostě nemá. Chybí tam příběh a první půlka jsou vlastně jen krátké příhody z jejich života. Ale jestli máte rádi Dahla, tak rozhodně doporučuju, zasmějete se.

Lessana
07.04.2016

Prečítané po Matilde a Čarodejniciach v mojom "Dahlovskom" období v detstve.

LordMikes
11.12.2015

Dobrá jednohubka, byla hodně dobrá i knížka Matylda.

kamibe
31.10.2015

Dala jsem si to jako pohádku před spaním. Takovou trochu znechucující, ale přesto vtipnou - jak to tak Dahl umí! Navíc umocněnou skvělými ilustracemi pana Brychty. Usínalo se mi parádně.

Karcoolka2210
20.09.2014

No miestami to teda bolo naozaj nechutné čítanie ;) Dahl dokáže naozaj zaujímavo podať zlo v človeku a to nie len v tejto knihe, ale vo všetkých, ktoré som od neho zatiaľ čítala. Až mi prišlo na konci trocha ľúto manželov Twits. Dahl je v tomto ale nekompromisný. No bolo to ozaj miestami nechutné, ale aj zábavné čítanie. No fakt asi nie pre deti :) AJ

lenkamw
01.07.2014

Taká nechutná rozprávka pre deti :-) Zasmejú sa aj dospelí...

mgeisselreiter
30.12.2012

Roztomilé povídání pro děti. Já už jsem dospělý, tak nedokážu odhadnout, jak by se to líbilo dětem, ale čte se to pěkně a má to nápady. 75%, 30.12.12.

Boboking
28.01.2012

Dneska jsem si dal takovou vtipnou "jednohubku" od slavného a skvělého Roalda Dahla - Prevítovi. Je to další vydání skvělé a vtipné, typicky dahlovské knížky pro děti (ale nejen věkem). Stačí si jen přečíst anotaci.

Renava
12.10.2011

Fakt vtipné! Toľko absurdity, hnusu a špinavosti pokope ako málokde.. Len si nie som úplne istá, či to zaradiť do kategórie "pre deti" :-) Skrátka - veľké BRRRR a zároveň FUN !!!

zuzulique
20.09.2011

Podľa mňa skvelé a ešte lepšie ako Čarodejnice :-)

Azizi

Tak dá sa povedať, že Hastrošovci snáď ako jediný z detských príbehov R. Dahla (ktoré som zatiaľ čítala) ma príliš neoslovili. Niečo mi tam jednoducho chýbalo.