Měňavka Měňavka komentáře u knih

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Moc se mi líbil námět příběhu, nápad i jeho zpracování do střídajících se kapitol z dob království a z doby, kam byl Joshua poslán (30.léta). Doporučuji všem snílkům,co mají rádi pohádky. Je to příběh o lásce, zlu, dobru a se zajímavým koncem. Setká se mladík s milovanou vílou, která se pro něj obětovala a stala se obyčejnou smrtelnicí???

27.12.2017 4 z 5

Královna Alžběta Královna Alžběta Alison Weir

Autorka opět nezklamala!!!Výborné,napínavé,čtivé!Těším se na další!

25.12.2017 5 z 5

Nikde v Africe Nikde v Africe Stefanie Zweig

Příjemná kniha i filmové zpracování!

25.12.2017 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Kniha je naprosto dokonalá a autorka si mne okamžitě získala do svého klubu fanoušků. Příběhy a kapitoly se krásně střídají a pak se dokonce protínají,což je potom na konci velmi příjemné pro rozuzlení. Velmi oceňuji filozofický nádech, úvahy a myšlenky hlavních hrdinů stejně jako popis obyčejných detailů.Takové psaní je prostě moje gusto.Jen tak dál!!!Ocenění, která autorka získala si určitě zasluhuje.

11.12.2017 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Nádherný příběh o lásce a přátelství. Kniha je výborně napsaná a čtivá, takže jsem ji rychle přečetla. Moc se mí líbilo, že se autor zaměřil na obě hrdinky současně a téměř psychologicky se pokusil o výklad jejich pocitů, myšlenek, smutků a vlastních vítězství. Rovněž mne velice oslovilo prostředí umění a vnímání detailů, co se týče míst, kde Gerda s Einarem (později Lili) pobývali. Moc oceňuji rozhovor a autorem na konci knihy a pravdivé informace o Lili Elbové, které se staly předlohou pro tuto knihu, která je pro mne překvapivě fiktivní. Autor svoje vyprávění zpracoval tak dokonale, že jsem měla pocit, jakoby se s Gertou a Lili osobně znal. Velice doporučuji také filmové zpracování.

07.12.2017

Na Sibiř Na Sibiř Per Petterson

Kniha se mi moc líbila, i když je trochu slabší než Proklínám řeku času, kterou jsem četla jako první. Chyběla mi větší propracovanost příběhu a o některých důležitých momentech v životě sourozenců bych si ráda přečetla více do hloubky. Doporučuji pro ty, kdo mají blízko k severským autorům :)

30.11.2017

Tuláci Tuláci Paul Harding

Jako první jsem přečetla Enon a pak teprve jsem zjistila, že jsem se nejdříve měla pustit do Tuláků. Musím říct, že moje první setkání s tvorbou tohoto autora byla láska na první pohled, takže mne ani druhá kniha nezklamala. Dávám 4 hvězdičky a to jen proto, že jsem v příběhu nebyla příliš nadšená z odborných "kapitol" o hodinářství. V tom se mi Enon líbil víc, tam toho tolik nebylo :). Na něm bylo také vidět, že se autor rozvíjí, posunuje dál a jeho psaní je lepší než předtím.Jen tak dál!

25.11.2017 4 z 5

Proklínám řeku času Proklínám řeku času Per Petterson

Autor výborně popisuje prostředí severské země. Vše jsem viděla před sebou jako na dlani včetně postav, které byly skvěle vykresleny se svými povahovými rysy, názory, zážitky a situacemi, do kterých je život přivedl. Melancholický nádech příběhu a touha po rozuzlení mě nutila dychtivě pokračovat ve čtení až do konce. Knihu rozhodně hodnotím na výbornou, i když je konec víceméně otevřený. Doporučuji!

25.11.2017 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Bohužel....opět nic nového.Proč jen se mi zdají všechny knihy tohoto tipu nudné a stejné?Nejsem na ně asi nastavená :( ale chápu,že to někomu ladí a přeji příjemné počtení.

22.11.2017

Podivuhodný příběh Henryho Sugara a jiné povídky Podivuhodný příběh Henryho Sugara a jiné povídky Roald Dahl

Opět výborné počtení!Moc doporučuji!!!

20.11.2017 5 z 5

Navštěvuj mě v snu Navštěvuj mě v snu Orlando Figes

Hodnotit knihu, která popisuje tolik trápení, je těžké. V úvodu jsem měla potíž překonat první stránky plné faktů a informací souvisejících s hlavními postavami,ale pak se mi už četlo dobře. Samotný příběh je unikátní a řekla bych téměř neuvěřitelný. Spoustu lidí pobyt v gulagu zlomil, zabil v nich úplně všechno a také vězně odcizil od ostatních včetně samotného světa. Ovšem, Lev a Světa se zlomit nenechali. Všechno zlé,co je potkalo, je naopak posílilo, nutilo jít dál, přežít a počkat si na lepší časy, kdy jejich láska dojde naplnění a život půjde dál již bez utrpení.

20.11.2017 3 z 5

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

Je to můj první román od tohoto autora a chválím moc styl psaní, nápad, vtip i samotné překvapení na konci knihy. Ale jinak jsem moc zklamaná. Ovšem nemůže za to ani tento pan spisovatel či jeho kniha. Může za to autor knihy Analfabetka/Stoletý stařík, který se nejspíš Dahlem inspiroval a já si jeho knihy přečetla dřív než strýčka Oswalda. Tím pádem jsem neobjevila nic nového a konec jsem si snadno domyslela dlouho předtím než jsem se k němu dočetla. Nicméně není to důvod k tomu,abych nepokračovala ve čtení dalších Roaldových pokladů, které vřele doporučuji!

04.11.2017 5 z 5

Další příběhy nečekaných konců Další příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Výborné pokračování první knihy.Moc jsem si to užila a doporučuji!!!!!

03.11.2017 5 z 5

Zdivočelá země / Aukce Zdivočelá země / Aukce Jiří Stránský

Zdivočelá země mě naprosto pohltila a velice bavila. Nemohla jsem se odtrhnout a nabažit kouzelného světa koňáka Tondy. Ale Aukce mne strašně nudila a měla jsem co dělat,abych se dobrala konce :( Pokud srovnám seriál a knihu, vyjímečně musím napsat, že seriál byl lepší - hlavně propracovanější.

27.10.2017 3 z 5

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Toto je moje srdeční záležitost. Kniha se moc povedla. Milý příběh a pěkné obrázky.

27.10.2017 5 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Tak hlásím - mám nového oblíbeného autora!Výborné povídky, styl psaní, nápaditost, překvapení na konci.... Nemůžu se dočkat až se pustím do další knížky!Moc mi to připomnělo mé oblíbené ZLATO od Dana Rhodese :)

27.10.2017 5 z 5

Haló, Jácíčku Haló, Jácíčku Daisy Mrázková

Kniha je určena dětem,ale podle mne má hodně co říct dospělým, kteří se neumí mnohdy zastavit, porozhlédnout se kolem sebe a radovat se z obyčejných věcí. Přátelství, moudrost, úvahy o životě, to všechno popisují řádky, které jsou doplněny krásnými obrázky. Opravdu doporučuji!

15.10.2017 5 z 5

Muřinoh a Krchomilka Muřinoh a Krchomilka Milan Valenta

Kniha je úžasnáááá!!!!Krásné i když pro někoho asi trochu strašidelné/morbidní obrázky i příběhy. Připomíná mi to mého oblíbeného Tima Burtona :) A taky jsem se hooodně nasmála!Jsem k dnešním pohádkám trochu skeptická,ale tohle se povedlo!

15.10.2017 5 z 5

Sedm dní do pohřbu Sedm dní do pohřbu Ján Rozner

Téma je velice bolestné a samotné čtení není příliš veselé. Přesto se jedná o výbornou prózu, kterou mohu doporučit.

02.10.2017 5 z 5

Příběhy o soudci Ookovi Příběhy o soudci Ookovi Věna Hrdličková

Vůbec jsem netušila,že soudce Ooka opravdu existoval. Příběhy se mi moc líbí. Hlavně proto, že jsou plné moudrosti a ponaučení. Mám ráda i vydařené televizní zpracování.

02.10.2017 5 z 5