Můj strýček Oswald

Můj strýček Oswald https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2603/bmid_muj-strycek-oswald-659e752737402.jpg 4 285 39

Kniha předního britského humoristy přináší příběhy strýčka Oswalda. Strýček Oswald je největší darebák a smilník, objevil nejmocnější afrodiziakum a metodu rychlého zmrazení spermatu a s pomocí oslňující Yasmin Howcomely a vědeckého know-how profesora Woresleye, předjímá koncept spermabanky a na tento projekt vyzískává štědré dary od korunovaných hlav, ale také Jamese Joyce či Henryho Forda. Strýček Oswald tak vytváří nezapomenutelnou postavu, jejíž osudy se rozvíjejí v celé řadě komických situací.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Volvox Globator

My Uncle Oswald , 1979

Česneksmedem
Česneksmedem
20.10.2023 5 z 5

„Pít Romanée Conti je jako mít
současně orgasmus v ústech i v nose.“
Citát z knihy

Tak tenhle zážitek si můžete dopřát i dnes. Stačí vám k tomu docela málo – 29 997,96 Kč s DPH (ročník 2004). Pro ještě silnější zážitek je ale k dispozici i ročník 1964 za lidových 519 997,50 Kč s DPH.
Jak už napovídá dosud napsané, je tato kniha hodně o víně, sexu a financích. Díky jejímu přečtení jsem se teprve dozvěděl, jak jsou při vydělávání peněz důležitá brčka. Ale nejen to. Poznáte, co údajně je, a k čemu se používá tompion. To se možná bude na zimu někomu hodit.
Je to kniha pro přízemní zábavu, i když je v podstatě geniální. Milovník těžké a hodnotné literatury bude zřejmě zklamán. Protože jsem jednoduchý a obyčejný dědek, tak jsem zklamán rozhodně nebyl a culil jsem se u čtení jak jojo.

SSTknihy
SSTknihy
17.10.2023 5 z 5

Bonviván, sběratel pavouků, škorpionů a vycházkových holí, milovník opery, odborník na čínský porcelán, svůdce žen a bezpochyby největší smilník všech dob. Seznamte se – strýček Oswald. Vydejte se spolu s ním na zábavnou, extravagantní, ironickou a sarkastickou cestu k originálně nabytému bohatství. Tohle vyprávění berte s nadsázkou a s lehkostí. Pak si ho užijete a výborně se pobavíte. Protože strýček Oswald je opravdu výstřední týpek. Úplně vidím, jak se při psaní Dahl pochechtával a už předem se bavil na účet upjatých a prudérních čtenářů.

milan3144
milan3144
24.06.2023

Nebudu hodnotit, jelikož jsem nedočetl. Možná v mých mladých letech, kdy jakákoliv erotičnost, měla kouzlo téměř zakázaného tajemna, bych tuto knihu zhltnul jak malinu a asi se i zasmál. Dnes mi ale vtipnost knihy, spojení erotiky a humoru, moc povedená nepřipadá.

jeany23
jeany23
27.09.2022 5 z 5

Dílko vskutku lehce erotické a vtipné. Pro někoho může být hlavní zápletka za hranou, a i když i na mě už bylo toho všeho semene příliš, musím ocenit odvahu přijít s takovou pikantní a originální zápletkou. Nenudila jsem se ani jednu stránku.

borsalino_csfd
borsalino_csfd
19.07.2022 5 z 5

Knížka přímo připravená na pláž u moře, lehká, vtipná, lehce erotická. Větší nebezpečí při jejím čtení hrozilo od slunce, abych nebyl na škvarek, protože odlepit se od knížky dá hodně práce :-)

ninano
ninano
05.03.2021 5 z 5

Dahlův humor je prostě jedinečný! Ne každému ovšem musí sedět. Mně ale ano. :-)

Romanka89
Romanka89
15.02.2021 5 z 5

Tak tohle mě moc bavilo. Humorné, čtivé, lehce erotické krátké dílko. Nemohla jsem si v této nejisté době vybrat lepší knihu pro zlepšení nálady. Za mě vřele doporučuji.

Čtenářská výzva 2021: Kniha, jejíž název je i jménem hlavní postavy.

mysa.cek
mysa.cek
17.08.2020 5 z 5

fantastická jednohubka. skvelý námet, ešte lepšie rozuzlenie a vynikajúci Dahlov humor, vo výbornom preklade :) rada ju čítam zas a znova a ešte radšej ju požičiavam. v každom prípade, pre konzervatívnejšie založeného čitateľa to môže byť tuhé sústo..

Michal___
Michal___
12.08.2020 1 z 5

O Oswaldovi som sa čo-to dozvedel z poviedok Suka a Návštevník. Tešil som sa preto na jeho životný príbeh. Predsa, človek, ktorý toľko precestoval, zažil a spoznal, ma určite v mnohom obohatí.
Deň nášho stretnutia nastal. Mal som trému i radosť zároveň.
Obracal som stranu za stranou a čakal, kedy sa niečo zmení, ale... nič sa nezmenilo.
Po prečítaní knihy (vyžadovalo to naozaj mnoho síl) mi ostalo len znechutenie.
Oswald zbohom! Naše cesty sa už neskrížia. Veľa úspechov v podnikaní!

Eremites
Eremites
07.08.2020 2 z 5

Auvajs.
Tohle byl velmi nečekaný karambol, aneb když jednou sázka na jistotu nevyjde. Něco jako když se na vaší každodenní trase do práce, kterou dokážete jít i poslepu, objeví nečekaně jakási překážka a bací vás přímo mezi oči.

Natěšeně jsem si z místní knihovny nesla úlovek od mého milovaného autora, netušíc ani omylem téma příběhu (neb stále zavile odmítám být vlastněna chytrým mobilem). Po prvních pár stranách četby se nadšení proměnilo v úžas a několikeré ujišťování, jestli není titulní strana "přišita" na úplně jiný titul. Nebyla. Úžas vystřídalo znechucení.

Jelikož jde o knihu krátkou, a autor prostě psát umí, dočetla jsem až do konce (brodíce se při tom stránkami obsahujícími více než malé množství slov typu "šukat, souložit, píchat, sperma, ejakulát" a podobně). Vtipu bylo v celé knize rozhodně méně než živých spermií u stoletého starce nad hrobem. O grácii, anglickém humoru a laskavém nadhledu z ostatních Dahlových děl ani nemluvě.

Ať se snažím sebevíc, nedokážu tohle prapodivné cosi ocenit více než dvěma umolousanými hvězdami (jedna za mou slabost pro autora, druhá za styl psaní a za to, že to utrpení naštěstí rychle skončilo.)
Roalde, budu předstírat, že jsem o strýčku Oswaldovi jaktěživ neslyšela. V zájmu nás obou.

HerrPilot
HerrPilot
28.05.2020 2 z 5

Upřímně – tahle knížka mne zklamala. Očekával jsem zajímavou prasárničku na úrovni, dostal jsem suchopárný (snad s výjimkou první čtvrtiny a zakončení) deník o získávání spermatu od slavných osobností, který se zoufale často opakuje. Od mistra fantazie Dahlova formátu bych čekal něco víc.

Na druhou stranu to bylo čtivé, mělo to nápad (alespoň námět ho měl), bylo to stylovější, inteligentnější a místy i humornější, než dnešní rádoby humoristická oddechová literatura s prvky sexu (zvláště ta česká), což ale zase není takové vítězství. Za toto dávám 2 nadržené *. Obávám se, že na víc tohle u mne nedosáhne.

Edmiliband
Edmiliband
08.03.2020 5 z 5

I přes opakující se situace velmi vtipné, a dobře napsané.

Wendysek
Wendysek
30.12.2019 5 z 5

Roaldův první román a první, který jsem od něj četla. Líbí se mi stejně, jako jeho povídky.

Shashlick
Shashlick
07.12.2019 odpad!

Tak tohle bylo opravdu šáhnutí vedle. Žádný děj, žádný vtip a hodně nesympatické postavy. Ze začátku to vypadalo slibně, ale po dvacáté stránce už se opakovalo jedno schéma pořád dokola.

meluzena
meluzena
29.09.2019 4 z 5

Roald Dahl je kabrňák!
Zvolil téma silně nedecentní, ale uchopil ho s lehkostí a gracií sobě vlastní a opepřil ho velice inteligentním a decentním humorem.
A to, jak nakládá se svými hrdiny, mě vyloženě baví.

zdennyrakky
zdennyrakky
17.12.2018 4 z 5

Největší prasárna, jakou jsem kdy četl. Velké překvapení, že Dahl napsal něco takového - že byl ochoten zajít ještě o dost dál než třeba ve slavné Velké rošádě. Když ale přistoupíš na to, o čem ta kniha je, a dohodneš se sám se sebou, že ti to nevadí, fantasticky se pobavíš. Pravda, je tam i dost primitivních vtípků, vlastně úplně obyčejných dvojsmyslů; převažuje ale velmi inteligentní humor, zvláště v té části knihy, kde Yasmin naštěvuje jednoho génia za druhým. Jako člověka, který studoval hudební vědu, mě asi úplně nejvíc pobavilo jméno Arnolda Schönberga na seznamu zamýšlených "dárců" semene; škoda, že tahle návštěva nakonec popsána nebyla. Taky epizoda s Puccinim byla hodně vtipná (jediný nepotřeboval puchýřníka :-)). Rozhodně nejvíc na knize oceňuju, jak ji Dahl dokázal vygradovat. Jedna historka za druhou, ale ani vteřina nudy, pořád se dělo něco zajímavého. Jo, a ještě jeden pozoruhodný moment - úcta k velikánům: když Yasmin odchází od Renoira či Moneta, je to téměř dojemné. (Proust, Shaw a někteří další "šašci" ovšem dopadli trochu hůř :-D). Ještě krátce k překladu. Převedeno do perfektního vyprávění v češtině, podle mě na úrovni Jaroslava Kořána, nechce se mi věřit, že jinak ten člověk překládá skoro samé blbosti typu Batmana. Jen mohl přitlumit některé výrazy - "píchat" apod., to tam být nemuselo, kniha v těch místech pozbyla typické dahlovské elegance, se kterou dokázal psát i čuňárny. Naopak práce redaktora, byl-li vůbec nějaký (mám na mysli vydání z 90. let), mizerná, nechal tam mraky chyb všeho druhu. Škoda, ale za to Dahl nemůže. Samozřejmě je škoda číst takovouhle literaturu doma, ale cesty metrem s ní ubíhaly nanejvýš příjemně. Jako odpočinkovou knížku naprosto doporučuji.

embi
embi
06.07.2018 3 z 5

Roalda Dahla miluju, místy jsem se dost nasmála, ale sbírky různorodých povídek se mi líbí víc. Rozuzlení mě pobavilo, cítila jsem jisté zadostiučinění. Nápad výborný, představa, že by i jen něco z toho byla pravda, je kouzelná.

PalkoPalko
PalkoPalko
09.02.2018 5 z 5

jedna z najvtipnejších kníh, aké som čítal.

Měňavka
Měňavka
04.11.2017 5 z 5

Je to můj první román od tohoto autora a chválím moc styl psaní, nápad, vtip i samotné překvapení na konci knihy. Ale jinak jsem moc zklamaná. Ovšem nemůže za to ani tento pan spisovatel či jeho kniha. Může za to autor knihy Analfabetka/Stoletý stařík, který se nejspíš Dahlem inspiroval a já si jeho knihy přečetla dřív než strýčka Oswalda. Tím pádem jsem neobjevila nic nového a konec jsem si snadno domyslela dlouho předtím než jsem se k němu dočetla. Nicméně není to důvod k tomu,abych nepokračovala ve čtení dalších Roaldových pokladů, které vřele doporučuji!

happy-smile
happy-smile
30.03.2017 5 z 5

Skvělá knížka, můžu všem vřele doporučit, výborně jsem se u toho pobavila. Takže pokud nejste prudérní a nevadí vám trocha lechtivého humoru a naopak oceníte velkou porci fantazie, tak směle do toho. Já jsem si hned začala hledat další knihy od tohoto autora.