Měňavka Měňavka komentáře u knih

Pocházím z vesnice, ale už dlouho žiji ve městě. Povídky z této knihy mne přesunuly v čase i prostoru tam kde to mám nejraději - k lidem, kteří žijí obyčejně, ale přesto jsou jejich životy často opředeny něčím neobyčejným. Příběhy jsem četla s nadšením, byla jsem zvědavá na jejich zakončení, ale zároveň jsem si přála, aby žádný konec nebyl. To pak přijde loučení s knihou a hledání nějaké nové, která by se jí vyrovnala, což je v dnešní době trochu těžké. Naštěstí nemám ještě od pana Hájíčka načtené vše, tak moje loučení není tak smutné :)

25.09.2017 5 z 5

Sojčák Sojčák Jaakko Ahonen

Nádherný komiks a zajímavý příběh, který má člověku,co říct o hodnotách, vlastním rozhodnutí, zvědavosti a chování hlavního hrdiny, který je pod vlivem jediné osoby. Naše životy jsou často ovládány druhými, také věcmi i situacemi apod.....ale jen pokud jim to sami dovolíme :)

25.09.2017 5 z 5

Zoli Zoli Colum McCann

Nenadchla :(

30.08.2017

Knížka má pěkný přebal a nádherné obrázky. Souhlasím, pěkný doplněk k HP, ale musím se přiznat, chyběl mi příběh. Učebnice je holt učebnice :)

27.08.2017

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Výborně napsané, poutavé, plné citu, ale bohužel také hlavně utrpení. Ze začátku jsem nechápala,proč je Hana tak jiná, divná až skoro bláznivá, ale jakmile jsem dočetla poslední stránku, pochopila jsem, že člověk po tom všem,co prožila, prostě "normální" být nemůže.
Krutý osud a nespravedlnost!!!
Fakt, že příběh je podložený skutečností mne ještě více rozesmutnil. Knihu rozhodně doporučuji (ostatně jako vše od paní spisovatelky) s tím,aby si čtenář přečetl potom něco veselejšího,aby se mohl nadechnout a uvědomit si jaké máme v životě vlastně štěstí.

27.08.2017 5 z 5

Enon Enon Paul Harding

Kniha je skvělá, i když trochu depresivní. Pěkně se to četlo. Ale na konci mne trochu mrzelo, že to mělo tak rychlý spád. Celou dobu jsem četla o tom jak hlavní hrdina prožívá osobní drama, jak se z toho nemůže dostat a pak na konci se jak mávnutím kouzelného proutku všechno rychle vyřešilo. Tak to v životě určitě nefunguje :)

24.08.2017

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Knihu jsem se pokoušela číst,ale marně. Je výborně sepsaná, plná faktů a zajímavých věcí,ale nechytla mne.

24.08.2017

Enjoy Enjoy Solange Bied-Charreton

Kniha je čtivá a zároveň se zabývá dost aktuálním tématem, které mne zaujalo. Mohu doporučit.

17.08.2017 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Pokáždé, když čtu knihu od pana Backmana, říkám si, ty joooo, to už nemůže být lepší. Ale opět jsem se zmýlila. A ráda!!!! Může to být lepší. Vždy jsem překvapená a nemůžu přestat číst. Nechci se ocitnout na konci knihy, ale paradoxně čtu rychlostí světla, jak se toho nemůžu nabažit. Tato kniha je tak strašně legrační a upřímná, že jsem se musela hlasitě smát i na autobusové zastávce. Opravdu dokonalé! Pro mě za 5 hvězdiček a rozhodně ne naposledy. Určitě se ráda pobavím znovu :) Velice se těším na Medvědín!!!!( a nemůžu se dočkat samozřejmě)

15.08.2017 5 z 5

Nepřítel lidu Nepřítel lidu Henrik Ibsen

Výborné!!!!Autor mě opět nezklamal!

13.08.2017

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha je napsaná tak, že se velmi dobře čte, i když je téma tolik náročné a hlavně bolavé. Vůbec nechápu,jak to ti lidi mohli vydržet a pak žít normální život... I slza mi ukápla. Svět je někdy opravdu krutý a mě jen mrzí to, že tomu jako jednotlivec nemohu zabránit a nic udělat....

13.08.2017

Palladium Palladium Boris Razon

Basti06, ano, já jsem to dočetla!!! :)
Když jsem si přečetla anotaci ke knize, okamžitě jsem zbystřila, protože jsem z toho nebyla příliš moudrá. Ta knížka rozhodně vypadala divně a to pro mne byla výzva. Musím říct, že aby to někdo mohl přelousknout, musí na to být tak trochu nastavený a připravený, že to nebude jen tak. Já jsem rozhodně nelitovala, užívala si každou stránku, i když se za každým řádkem skrývalo velké vnitřní utrpení a zmatek autora, který všechno, co popsal, prožil. Smekám, že to pak dal dohromady a poslal to do světa, kde tomu ne každý bude rozumět. Knihu rozhodně hodnotím na jedničku a pyšně ji zařazuji do knihovny, odkud ji jednou budu moci vyjmout a půjčit někomu, kdo je na takovou náročnou četbu připravený.

04.08.2017 5 z 5

Výborné čtení.Povídky mám ráda. Moc se mi líbil Transit + Kéž bychom tu byli taky. Co říkáte na Motýla???

01.08.2017 5 z 5

Zlomky nepravého deníku Zlomky nepravého deníku Hana Sánerová

Číst někomu deník bych se nikdy neodvážila. Tato kniha pro mne byla výzvou a je výborná. Plná myšlenek, úvah, moudrostí.... Pohled do duše, s kterou může člověk najít spojení prostřednictvím slov.

27.07.2017 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Tato kniha se nedá prostě hodnotit. Musíte si ji sami přečíst, prožít a pochopit.... Pro mě je dokonalá a pro můj budoucí život nepostradatelná jako příručka.

26.07.2017 5 z 5

Zlato Zlato Dan Rhodes

Knihu jsem dostala k narozeninám, a když jsem ji viděla, neměla jsem k ní moc důvěru = červený obal se srdíčkem a zlatým nápisem?To bude nějaká červená knihovna,ne??Ale nebyla!Obyčejný příběh je napsaný tak neobyčejným způsobem, že jsem si jej prostě zamilovala a přečetla jedním dechem. Moc doporučuji!!!!!A plánuji, jak knihu koupím také jaké dárek, protože se na to výborně hodí.

24.07.2017 5 z 5

Matky Matky Jan Koubek

Opravdu poklad do mojí knihovny!!!!Opět autor, kterého budu sledovat a těšit se na jeho další knížky. Matky jsem přečetla jedním dechem, nemohla jsem přestat a moc mě mrzelo, že jsem už tak brzo na konci. Velice doporučuji všem, kteří mají rádi povídky.

19.07.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Takzvaná jednohubka, jak já říkám. Člověk to opravdu přečte za chvilku, protože je to jednoduše psané a chcete poznat konec. Opět jsem ale zjistila, že knihy tohoto tipu nejsou pro mě. Nic nového, překvapivého, šokujícího..... A tolik podobné Baječným dnům, které nemohu taky doporučit :( Ztráta času!

19.07.2017 odpad!

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Jáááááááj, velké zklamání :(

19.07.2017

Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Mohsin Hamid

Kniha se moc dobře četla,doporučuji!

19.07.2017