Dva životy pana Perla

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zlý král vyhostí z jedné severské pohádkové říše svého mladšího bratra. Brzy nato se ve třicátých letech minulého století na chodníku před oblíbeným Cukrářstvím u Perlů v Paříži zničehonic objeví tajemný mladík bez minulosti, kterého později adoptivní rodiče nazvou Joshua. A koncem osmdesátých let dvacátého století se jiný chlapec posedlý fotografováním zamiluje do záhadné neznámé dívky. A právě tento chlapec o několik desítek let později rozluští velké tajemství Joshuy Perla i oné neznámé dívky. Strhující příběh o hledání cesty a lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/274921/dva-zivoty-pana-perla-8hD-274921.jpg 4.6109
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Baobab
Orig. název:

Le livre de perle (2014)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Dva životy pana Perla

Přidat komentář
Hahabimbi982
22. dubna

Skvělá kniha. Ne tak, jako Tobiáš Lolness, ale autorova zápletkovitost zůstává. Krásně zamotaný děj - koho by něco takového napadlo? Skvělé! Skvělé!

JitkaŠtěrbová
15. ledna

Když jsem jí četla tak jsem se ztrácela a nacházela a radovala se z té pohádkové nádhery i mrazivé tíhy osudu. Autor je kouzelník. Po dočtení mi bylo krásně, i když ten konec nechal i tak trochu na nás...

lumiluvi
25.11.2018

Kniha mne okamžitě zaujala, příběh je pohádkově laděný a krásně poutavě psaný...
Kniha je kouzelná, vřele doporučuji ☺

skrob
20.11.2018

Kniha má 3 části, z nichž v té prostřední se ukazuje, že de Fombelle je skvělý vypravěč. Bohužel první část je tak nějak zmatená a prokousal jsem se jí jen proto, že se mi jeho předchozí knihy líbily. A poslední část ... čekal jsem víc, mnohem víc.

Šéfová007
09.10.2018

Úžasná, krásná, neuvěřitelná (ale docela složitá) kniha plná naděje, odvahy a lásky, tak jak to ve správných pohádkách bývá. Nemám slov abych vyjádřila dokonalost této knihy. DOPORUČUJI!
Ode mě tak 6,5 hvězdičky.

clouds
04.08.2018

Všechny knihy Timothea de Fombelle jsou tajuplné a záhadné. Ve všech je hlavní hrdina zasažen osudovou láskou, která přestupuje všechny hranice. A všude je stěžejním tématem útěk. Hrdinové - muži jsou nadáni neobyčejnou senzitivností, pro tento svět nezvyklou, cítí a vnímají silněji než lidé kolem nich. Dívky - hrdinky jsou na první pohled křehké a éterické, ale přitom se neváhají vrhat pro svou lásku do velkých nebezpečí. Timothhe de Fombelle si se čtenářem tak trochu hraje, neustále ho udržuje v napětí, nutí ho přemýšlet, doplňovat skládanku, která se zpočátku zdá velmi nejasná a odkrývá se velmi pozvolna. Když to všechno okořeníte velmi poetickým až básnivým jazykem - vzniknou knihy o Tobiáši Lolnessovi , Vangovi či Dva životy pana Perla. Specifické čtení ne pro každého. Ale kdo mu přijde na chuť - bude uchvácen, omráčen a stržen .....

alenapa
05.06.2018

Další snový výlet do fantazijního světa tohoto výjimečného autora, který dokáže skládat libozvučné věty a vymýšlet nezapomenutelné příběhy. Z každé jeho knihy si pamatuji nějaké postavy, místa nebo situace. Tady to bude asi mandloňový sad a cukrárna u Perlů za války.

jxr
13.05.2018

V příběhu se prolínají dějové linky postav a tím je kniha oproti Tobiášovi složitější pro čtenářovu orientaci...námět je nápaditý a poetický - pohádkový svět se mísí s únikem do našeho světa v době 2. světové války a s vyprávěním chlapce ( později dospělého muže ), který objevuje tajemství mladého krále ve vyhnanství, víly, jenž obětovala vše a jejich snahu naplnit ztracenou lásku...kniha je originálně ilustrovaná, na kvalitním papíře a text je netradičně tisknutý modrou barvou - to vše spolu s příběhem dělá z knihy umělecké dílo.


Autor a jeho další knihy

Timothée de Fombelle

Timothée de Fombelle
francouzská, 1973

Kniha Dva životy pana Perla je:

v Právě čtených3x
v Přečtených140x
v Čtenářské výzvě36x
v Doporučených23x
v Knihotéce31x
v Chystám se číst91x
v Chci si koupit21x
v dalších seznamech1x