Tobiáš Lolness

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pro velký zájem čtenářů vydává nakladatelství Baobab v novém vydání velký dobrodružný román o chlapci, který měří jen o něco víc než jeden milimetr! Souborné vydání obou dílů v jednom svazku. Domovem hlavního hrdiny je obrovský strom, který je pro jeho obyvatele celým světem. Jednoho dne odmítne Tobiášův otec vydat tajemství svého geniálního, ale pro přežití stromu nebezpečného vynálezu. Rodina Lolnessových je poslána do vyhnanství a Tobiáš musí prchat až do země trávového lidu. Hledá bezpečí, přátele a způsob, jak zachránit strom před zničením, neboť srdce stromu je nahlodáno hlubokým kráterem. Pokusí se odvrátit katastrofu a najít své rodiče a Elíšu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108157/big_tobias-lolness-bIV-108157.png 4.8394
Série:

Tobiáš Lolness


Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Svojtka & Co, Baobab
Originální název:

Tobie Lolness, 2007


více info...
Nahrávám...

Komentáře (97)

Kniha Tobiáš Lolness

Zverak
26. listopadu

Kniha pojednává o životě maličkých lidí na jednom stromě. Každý člověk má jen něco kolem jednoho milimetru. Hlavním hrdinou je Tobiáš Lolness, zprvu dvanáctiletý chlapec, který se snaží nejdřív utéct, pak zachránit svoje rodiče a pak zachránit celý strom. Mé vydání je vlastně soubor dvou knih. Má moc pěkné ilustrace a překrásný přebal. Kniha poukazuje také na rasismus a různé ekologické problémy. Kniha se mi moc líbila a řekl bych, že se dostala do Top 10. Každému ji doporučuju a dávám pět hvězdiček z pěti.

Zmiu
06. října

Na knihu jsem se těšila a ze začátku jsem byla tak nadšená, že jsem tu ohromnou bichli táhla i v MHD. Nicméně v momentě, kdy se děj posunul do vězení, se něco změnilo. Zcela absurdní pasáž s Bernikou mi ukázala knihu v jiném světle. Čím dál víc jsem si uvědomovala, kolik je zde krutosti. I v jiných dětských knihách je násilí, ale tohle bylo jiné. Postavy byly až parodicky a nesmyslně zlé, místy mi z nich bylo až fyzicky špatně. Často zmiňované ekologické poselství zde bylo jen tak mimochodem, autor se daleko víc vyžíval v popisování násilí, někdy ho doprovázely i ilustrace. Plus ta nechutnost záporných postav, kdy kromě násilí je doprovází ještě odporný zjev a hloupost. Kniha obsahuje i milé pasáže a autor má bohatý jazyk, ale celkový dojem je spíše roztrpčenost. I náhlý zvrat děje byl trochu nelogický, ale jsem ráda, už takhle měla kniha moc stran. Můj oblíbenec byl Nils Amen, ten se aspoň nedopustil krutosti.


kercah
29. září

Koupila jsem si ji na počest mého syna Tobiáše. Nevěděla jsem tedy o jaký příběh se jedná, to asi také ovlivnilo, že jsem se ze začátku trochu sžívala se stromovým světem. Nakonec to dostalo takový spad, ze jsem ani nevěděla, jak jsem knihu dočetla. Skvěle propracovaný příběh, klobouk dolů.

Barabora
07. května

Pěkné, poslouchala jsem jako audioknihu, a super. Čekala jsem, že se mi to nebude líbit, ale jo. 4*

A.books
19. dubna

Nádherný příběh v zajímavém světě. A obálka přímo nádherná!

peprenka12
15. dubna

tuto knihu jsem cetla, kdyz jsem byla mladsi a zamilovala jsem se do ni takzvane az po usi. je krasne napsana a u fantazie se meze nekladou, podobny napad jsem zatim tedy nikde nevidela. je to take bohuzel smutny pribeh, ale pamatuji se, ze jsem knihu hltala a stale se tesila na dalsi a dalsi kapitoly. pribeh vas jednoznacne vtahne do deje a vlastne je to tak hezky popsane, ze bych si ji ted nejradsi precetla znovu. urcite doporucuji, je to poutave a pribeh si oblibite.
hodnotim 5/5

Jarka_rybář
26. března

Přečteno či spíše poslechnuto jako rozhlasová hra. Hra je udělaná moc hezky.

Příběh Tobiáše a jeho blízkých je moc pěkný. Dramatický a plný zvratů i klidných přístavů. Autor vykreslil život na stromě i v trávě tak pěkně, že jsem si připadala, jako bych tam byla.

IYv
23. března

chvilkama mi přišlo, že je to o Agrofertu...
teď vážně - trochu zklamaná jsem z překladu, nechápu, proč Tobiáš ždímá ponožky a teče z nich šťáva a podobné nepřesnosti se dají najít v knize často.
ale jinak je to roztomilé.
čteno vnučce 9let.

1