Tobiáš Lolness

Pro velký zájem čtenářů vydává nakladatelství Baobab v novém vydání velký dobrodružný román o chlapci, který měří jen o něco víc než jeden milimetr! Souborné vydání obou dílů v jednom svazku. Domovem hlavního hrdiny je obrovský strom, který je pro jeho obyvatele celým světem. Jednoho dne odmítne Tobiášův otec vydat tajemství svého geniálního, ale pro přežití stromu nebezpečného vynálezu. Rodina Lolnessových je poslána do vyhnanství a Tobiáš musí prchat až do země trávového lidu. Hledá bezpečí, přátele a způsob, jak zachránit strom před zničením, neboť srdce stromu je nahlodáno hlubokým kráterem. Pokusí se odvrátit katastrofu a najít své rodiče a Elíšu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108157/big_tobias-lolness-bIV-108157.png 4.8447

Tobiáš Lolness

10.12.2022

Skvělá knížka, moc pěkné ilustrace. Moc doporučuji. ️

Alma-Nacida
28.10.2022

Někteří čtenáři tu při hodnocení zmiňovali Broučky, na které jsem do té chvíle ani nepomyslela, ale teď si uvědomuji, jak mi šla v dětství ta kniha na nervy, dost podobně jako Tobiáš. Taky v ní vnímám citový nátlak a agitaci až moc okatou. Vadí mi, že záporné postavy jsou odporné až k jakési parodii, pokud někomu vyleze cigareta nosem už někde kolem strany 55, na dalších stranách to už moc prostoru ke gradaci nedává.
Stejně jako se Broučci pomodlí k "laskavému Hospodinovi" a následně bezmála všichni zmrznou, navíc autor záměrně užije těžký kalibr tím, že všechny sedmikrásky označí za jakési pomníčky mrtvých Broučků se záměrem uvrhnout asi dětského čtenáře do naprostého zoufalství, tak i v Tobiášovi cítím manipulaci s city čtenáře, která mi opravdu hodně vadí. Do té míry, že tuto knihu ve škole z doporučené literatury zcela vynechám.

klarenzi
13.10.2022

Když mi @zanicenyknihkupec napsal, že tohle je skoro povinnost, neváhala jsem. A je to pravda! S Tobiášem jsem si oba díly neskutečně užila. Jedná se o dětský příběh, kdy lidé jsou velcí zhruba jeden milimetr a žijí ve světě, který je velký přesně tak jako jeden strom. A ten strom je neskutečně promyšlený svět, který se pere se stejnou nerovností a lidskou hloupostí jako ten náš. Ale kromě nerovnosti i tady najdete statečná a upřímná srdce. Tohle celé je další důkaz toho, jak moc je důležité, aby dospělí četli dětské knihy. Protože oni to často potřebují mnohem víc než ty prckové. Sáhněte po Tobiášovi, stojí za to. @knihodura

Lenny33
05.07.2022

Skvělá kniha s určitým přesahem a krásnými myšlenkami.

Richisa
27.06.2022

Knihu jsem měla půjčenou od kolegy, který ji velmi doporučoval. Ze začátku mi chvíli dalo, než jsem se začetla a pochopila, o kom se to vlastně mluví, a co se to tam děje.

Po nějaké době jsem začala knihu hltat. Cca 100 stran do konce jsem měla pocit, že už vím, jak to dopadne a trochu jsem ztratila motivaci dočítat, ale dočetla jsem.

Kniha má v sobě spoustu krásných paralel s naším světem, a spoustu myšlenek z vážnému zamyšlení... Své si zde najdou jak malí, pro které je více určena, tak i dospělí, kteří asi některé věci vidí jinak.

Postavy byly poměrně černobílé, jak už zde někdo zmiňoval, zlo bylo zbytečně umocněno ošklivostí a hloupostí, dobro bylo velmi krásné a chytré, a více méně mezi tím nebylo výjimek. Místy je vše zbytečně surové... Líbilo se mně i mému 10letému synkovi, který knihu četl ve stejném čase jako já.

Hanouch072
13.05.2022

Moc pěkná kniha, sice těch 616 stran - uf, moc pěkně napsáno, od autora jsem přečetla více knih a všechny se mi líbily. Jsou to sice knihy pro děti, ale píše tak, že je to pro malé i velké. Nádherný příběh.

Lidska_ctecka
12.05.2022

Drahouškové,
tato kniha je řazená do sekce pro děti a mládež, ale nachází se v ní spousty krásných myšlenek, které nutí čtenáře se zamyslet. Příběh bych doporučila všem věkovým kategoriím. Je pravda, že některé pasáže jsou zdlouhavější, ale o to víc si pak užíváte dějově nabyté části a rozhovory postav.
Je zajímavé hledat paralely mezi naším reálným světem a životem ve světě Tobiáše Lolnesse. Chvíli trvalo, než jsem se takzvaně dostala do tohoto knižního světa. Ale stálo to za to...

Zuzanak4
16.04.2022

Další z těch knih pro vyumělkované lidi, co si libují v prapodivných názvech a anotacích. Nechci nikoho urazit, knihu jsem dostala darem ještě s dalšími knihami tohoto autora a nestačila se divit. Nuda, nuda, nuda...