Tobiáš Lolness

Tobiáš Lolness https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108157/bmid_tobias-lolness-bIV-108157.png 5 497 117

Pro velký zájem čtenářů vydává nakladatelství Baobab v novém vydání velký dobrodružný román o chlapci, který měří jen o něco víc než jeden milimetr! Souborné vydání obou dílů v jednom svazku. Domovem hlavního hrdiny je obrovský strom, který je pro jeho obyvatele celým světem. Jednoho dne odmítne Tobiášův otec vydat tajemství svého geniálního, ale pro přežití stromu nebezpečného vynálezu. Rodina Lolnessových je poslána do vyhnanství a Tobiáš musí prchat až do země trávového lidu. Hledá bezpečí, přátele a způsob, jak zachránit strom před zničením, neboť srdce stromu je nahlodáno hlubokým kráterem. Pokusí se odvrátit katastrofu a najít své rodiče a Elíšu...... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Svojtka & Co , Baobab

Tobie Lolness , 2007

Drey
31.01.2018 5 z 5

Jedna z mých nejmilovanějších knih. Četla jsem to třikrát a rozhodně ne naposledy.

simviki
28.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha nejen pro starší děti, ale pro kohokoliv, kdo chce číst, vstřebávat, vnímat, naslouchat stromům, trávě a celému světu kolem sebe. Někteří ji přirovnávají k Hobitovi, ale ve mně spíše vyvolává knížky Letopisy Narnie C.S. Lewise . Dobrodružný nádherně napsaný příběh na první pohled, s hlubokým a varujícím poselstvím při pozornějším čtení. Ale i děti, které to čtou jen prvplánově pro pobavení a adrenalin nepřijdou zkrátka, dozví se mnoho životních mouder, setkají se tváří v tvář zradě, ale i přátelství, které neváhá obětovat život pro druhé, dokonce je pohladí i první dětská láska...

Alíša236
11.10.2017 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, nápad je skvělý i když děj předvidatelný. Jen během čtení mi pořád naskakovalo, že je to kniha určená dětem. Nějak jako dospělý, který už přečetl hodně historických románů a z dějepisu pojem o historii lidstva trochu má hodnotím určité pasáže a situace jako příliš prvoplánové a zjednodušené. Ale právě pro děti mi tato forma přijde skvělá a až dorostou děti mé, určitě jim knihu doporučím. (Mimochodem, velmi mě bavilo, že i když je v knize dosti klišé, tak tam občas zazáří nějaké moudro, které klišé není a dopadne s žuchnutím do mysli čtenáře, který se musí zastavit a moudro vstřebat... většinou jde jen o jednu větu, která řekne vše... a takových vět je v románu tak deset?? ale stojí za to)

-LaraRead-
15.09.2017 5 z 5

Nejlepší kniha v mém životě. A vzhledem k tomu, za jsem jich přečetla stovky, bych řekla, že už není, co dodat.
Snad jen to, že mi změnila náhled na stromy i svět.

kyticka152
21.07.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Originální nápad a ten příběh mě uchvátil. Dlouho jsem nad knihou váhala, ale teď už vím, že jsem neměla důvod. Pouze tloušťka dvou knih v jedné. Doporučuji k přečtení!!!

kofee
18.05.2017 5 z 5

Pohled na stromy se touto knihou mění. Tolik světů v sadech a lesích. Který je ten Tobiášův? Kdo žije na ostatních? Opatrujme stromy, je v nich víc, než jsme tušili.
Tolik nádherné fantazie, tolik puzzle příběhů. Geniálně napsané, s citem a láskou.

havranice
09.05.2017 5 z 5

Nádherná kniha, přečteno za týden. Je asi i skvěle přeložená, protože text se čte neuvěřitelně ladně, nikde nezadrháváte, prostě si vychutnáváte obrazy, které ve vás text souvisle vytváří. Příběh je skvěle vystavěný, perfektně vykreslené postavy a jejich charakterový vývoj, pozadí jednání, napětí na každé stránce, hodně postav, ale všechny vás zajímají, všechny mají v ději své místo, není to "one man show". Líbí se mi, že zde velkou roli v příběhu mají i Tobiášovi rodiče a to nejen jako rodiče a nejen z titulu funkce jeho rodičů, ale prostě jako lidé, kteří také mají svůj životní příběh a nějak ho žijí. Je to o vztazích, o lásce, o rodině, o dobrodružství, o odvaze... Je tam ekologický podtext, ale myslím, že dobrým způsobem (považuji ekolog.chování za důležité, ale dnes je v tom někdy i spousta lží, demagogie a pseudonáboženství). U mnoha míst jsem si říkala - to je dobrý, to má přesah, nad tím musím ještě popřemýšlet, ale děj byl tak napínavý, že jsem těmto myšlenkám prostě neměla sebedisciplínu dát prostor - což je škoda, opravdu v tom je i o čem přemýšlet, ale je to tak dobré, že to člověk prostě zblajzne moc rychle. Příště to dám pomaleji. Těším se, až to budou číst moje děti - myslím, že ideální věk je 11 až 15 let.

jasnenka
04.05.2017 5 z 5

Miluju stromy a toto byla jízda ... překrásná kniha o všem, co nás přesahuje. Kdo z nás ví, jak to vlastně doopravdy je... "Věci se nemění pro nic za nic"
"Každý mozek ma svoje tajemství. To moje je postel. A tvoje talíř. Než začneš myslet, najez se, jinak tvé přemýšlení nebude stát za nic"
"Že nejkrásnější objev, jaký jsem kdy udělal ve svém životě, byl ten, ze suché listy nepadaji samy od sebe. Padají, protože je tlačí pupen příštího listu. Život!"

18LenkA12
05.04.2017 5 z 5

Pěkná příjemná kniha, plná dobrodružství a napnelismu. Čtení jsem si užila a jednoduše vžila do osudů hlavních postav. Doporučuji přečíst, těm kteří hledají originalitu a mají rádi přírodu především její krasu.

misa2834
23.03.2017 5 z 5

Fantastická kniha. Četla jsem ji 10 leté dcerce před spaním a byla unesená. A já taky. Napínavý příběh se spoustou přesahů. Na stromy se teď díváme úplně jinak :D

Mikara
13.03.2017 5 z 5

Tato kniha se mi šíleně moc líbilo a patří mezi mé nejoblíbenější knihy, které jsem kdy četla. příběh je zajímavý jak formou vyprávění, tak i samotným příběhem. Vždycky si ji ráda znovu přečtu.

marcela4160
08.03.2017 5 z 5

Tato kniha mě úplně dostala. Strávila jsem s ní mnoho příjemných chvil :) Autor mistrně popisuje svět schovaný ve větvích. Už se nelze dívat na stromy stejnýma očima. :)

WeeWar
29.09.2016 5 z 5

Tohle balení knihy, tedy dva romány v jednom je úplně ideální. Nemusíte, a třeba ani jako já si nevšimnete, že jde o dvě díla:)

Knihu jsem kupoval neteři na základě recenze v Respektu a vlastně ani nevím, zda ji přečetla. Vím ale, že já ano a zhltl jsem ji jako jednohubku.

Je to sice na první pohled dětská kniha o boji dobra a zla s dětským protagonistou v hlavní roli, ale ten soudobě společenský přesah, jakýsik envirormentální pohled na věc a boj proti předsudkům je čistě dospělácká záležitost zapasovaná do krásného, až magického prostředí stoletých stromů a bujných trav.

borknagar
14.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha, která ač na první pohled dětská, pro děti spíše není. Baobab si na knize dal záležet a kniha upoutá již na první pohled. Monstrózní paperback s překrásným přebalem. 616 stran dojemného příběhu, plného dobrodružství, nenávisti a hlavně lásky. Kniha pro čtenáře, kteří mají srdce, kteří se umí ponořit do kouzelného příběhu. Pro čtenáře s fantazií, pro čtenáře, kteří umí žít........

HelaF
11.08.2016 5 z 5

Kniha, která se mi hluboce zaryla do kůže, pohlazení pro duši, nádherný svět. Nepovažuji ji zcela za knihu pro děti, moje dítě nezaujala a nepochopilo jí, snad do ní doroste . Já se ní vracím ...

EmmL
18.07.2016 5 z 5

myslím, že zatiaľ najlepšia kniha, akú som čítala!!! Celú sériu som zhltla za šesť dní, veľmi sa mi páčila, štýlom písania aj dejom. Veľmi zaujímavý nápad, autorovi sa táto dvojdielna séria naozaj vydarila na 1* :) zbožňujem Tobiáša, zbožňujem Elíšu, zbožňujem strom a aj celý tento príbeh :) už sa teším na ďalšie knihy od Timotéeho de Fombella ;) nie je veľa kníh, ktoré by ma do seba tak veľmi vcucli, ako to dokázali Život ve větvích a Elíšiny oči... Naozaj odporúčam všetkým kníhdrtičom :3

Pett
24.06.2016 5 z 5

Miluju ho! Tobiáše, Timothéeho, Sima nebo snad Hlavičku- Měsíc? Aaale hrom do kůry, miluju je všecky!
Získali si mě už od prvního písmenka a já utíkala na strom v každé volné chvíli... dojímala se, radovala, tolik se o ně bála... tihle malí velcí lidé se stali mojí součástí... tak krásné vyprávění, tak úžasně opravdový pohádkový svět... fantazie lítala z větve na větev a nejeden zrádce mi pocuchal listy... na konci jsem málem vypadla z hnízda, jak mistrovsky bylo vše poskládáno a ani jeden jediný suk tady nebyl navíc... nechte se prorůst tímto neobyčejným stromem, tímto neobyčejným příběhem... nebudete litovat jediného letokruhu, který ve vás zůstane...
A určitě jsem nebyla po jejich boku naposledy, protože jednou ho číst prostě nestačí ;)

clouds
24.05.2016 5 z 5

Tobiáš Lolness - to je nádherný osobitý svět do kterého vstoupíte a on vás strhne dovnitř a už nepustí. Kniha je napsaná s obrovskou fantazií, nápaditostí, ale i lehkostí. Při tom všem se dotýká těch nejhlubších vrstev v člověku. Knížka patří k tomu vůbec nejlepšímu, co jsem kdy četla, doslova jsem přestávala vnímat svět kolem sebe, jak silně vtažena jsem byla do příběhu. A nerozumím lidem, kteří ji označí za průměrnou. Já osobně jsem si ji zamilovala a po dočtení knihy jsem poctivě začala zase od začátku, protože některé věci je třeba si vychutnat.

Kllara
14.05.2016 3 z 5

Pro mě to byla spíš taková drsnější pohádka, než nějaký román, ale šlo to. Ilustrace byly krásné, obsah knihy velice dobře napsaný. Muselo dát strašnou práci vymyslet tolik souvislostí a příběhů. Kolikrát mi sice dělalo problém, představit si prostředí, ve kterém se Tobias pohyboval - což u mě není příliš obvyklé, ale to je samozřejmě můj problém. Sice mě kniha chvílemi nudila... ale prostě není možné, aby se autor strefil do vkusu všem.

Mujda
29.04.2016 5 z 5

Myslím, že kniha Tobiáš Lolness se nalézá vysoko na žebříčku mých nejoblíbenějších knih. Bylo mi tak smutno když jsem ji dočetla a věřila jsem, že ta prázdnota, která mě naplňovala po tom co jsem ji odložila, už nikdy neodezní.
Rozhodně doporučuji. Ten zážitek se nedá popsat slovy.