Tobiáš Lolness

Tobiáš Lolness https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108157/bmid_tobias-lolness-bIV-108157.png 5 497 117

Pro velký zájem čtenářů vydává nakladatelství Baobab v novém vydání velký dobrodružný román o chlapci, který měří jen o něco víc než jeden milimetr! Souborné vydání obou dílů v jednom svazku. Domovem hlavního hrdiny je obrovský strom, který je pro jeho obyvatele celým světem. Jednoho dne odmítne Tobiášův otec vydat tajemství svého geniálního, ale pro přežití stromu nebezpečného vynálezu. Rodina Lolnessových je poslána do vyhnanství a Tobiáš musí prchat až do země trávového lidu. Hledá bezpečí, přátele a způsob, jak zachránit strom před zničením, neboť srdce stromu je nahlodáno hlubokým kráterem. Pokusí se odvrátit katastrofu a najít své rodiče a Elíšu...... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Svojtka & Co , Baobab

Tobie Lolness , 2007

Dajda
05.04.2016 5 z 5

Prostě úžasné..v knize jsem našla tolik odpovědí (i na otázky, o který jsem ani nevěděla, že je mám).. Univerzální kniha pro všechny..

Bettinka
07.03.2016 5 z 5

Pohlazení po duši. Nemohu souhlasit s těmi, kteří tuto knihu zařazují do žánru knih pro děti. V knize je tolik momentů, které jdou takovým způsobem do hloubky, že je dítě, případně mladý člověk, který ještě neprošel určitými životními fázemi a zkouškami, nemůže zcela ocenit a pochopit. Někdy jde o pouhou větu, která se jen tak mihne v záplavě textu a uhodí jako blesk z čistého nebe. Tato knížka se nedá číst rychle, musí se vychutnávat. Dodává naději a víru v dobro.

martin9134
24.02.2016 5 z 5

Krásný příběh, je potřeba se do toho dostat a pak to ubíhá strašně rychle. Napětí téměř celou dobu, líbí se idea života na stromě a třeba i ilustrace, u kterých si toho můžeme hodně ještě domyslet. :-)

Lenka-knihy
19.10.2015 3 z 5

Jako celek Tobiáš Lolness je dobrý, ale jsou i lepší i horší knihy. Pouze 3*.

amysa
03.09.2015 5 z 5

Tak přesně takhle si představuji knížku svého dětství. Dokonalý příběh, plný dobrodružství, napětí, malebnosti, krásy a lásky. Naprosto úžasná věc, která rozjela mou fantazii na plné obrátky...
Autora chválím za další skvělý příběh a moc se těším na jeho čerstvou novinku a věřím, že bude Perla stejně povedená jako Tobiáš a Vango. Doufám, že se o tom co nejdříve přesvědčím:-)

Ale ještě zpět k Tobiášovi... Četla jsem vydání z r. 2009 a tato knížka má - dle mého - pouze dvě podstatné nedokonalosti. Tou první jsou černobílé ilustrace - jsou krásné, ale kdyby byly v barvě, jako je vážka na obálce, byla by to jedním slovem nádhera! A tou druhou je měkká vazba... Stejně jako Vango jsou obě knihy podstatně rozsáhlé bichle, kterým by rozhodně víc slušela pevnější vazba. Nicméně to nemění nic na tom, že je Tobiáš beznadějně vyprodaný a pro ty, kterým tahle pěkná záležitost unikla, mám velmi dobrou zprávu. Právě teď probíhá dotisk Tobiáše, tak neváhejte a tuhle věc si do vaší knihovničky rozhodně pořiďte! Stojí opravdu za to a já věřím, že budete vy i vaše děti stejně nadšení jako já:-) A doufám, že si tady přečtu další pěkné komentáře dalších nadšených čtenářů. Tobiáš si to prostě zaslouží!!!

Makii
01.09.2015 5 z 5

Vynikající kniha! Nevím, co více dodat. Je úžasná, příběh je napínavý od začátku do konce, zápletky jsou výborně propracované, nakonec se čtenář dozví všechna tajemství. Jsem opravdu nadšená a knihu doporučuji úplně všem, bez rozdílu věku.

anibeni
09.08.2015 5 z 5

Tobiáš Lolness je kniha naprosto neskutečně napsaná... Ohromila mě nejen svým příběhem, ale i svým světem, svými postavičkami, svou chytrostí... Víceméně od samého začátku jsem tušila, že ta kniha skončí happyendem, ale vůbec mi to nevadilo a hltala jsem každé slůvko, každou řádku, každou stránku.. A jsem ráda, že tato kniha zabírá své místečko v mé knihovně, protože zanedlouho si jí přečte i dcera a já sama se k ní určitě zase ráda vrátím..

annamc
19.06.2015 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější kniha hned vedle Divergence.Krásný příběh:D

annamc
12.06.2015 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha hnad vedle Divergence:)Prostě BOŽÍÍ!!

Komen
01.06.2015 5 z 5

Tato kniha mě osobně velice zaujala jejími přirovnáními. Například strom je svět, ve kterém se těží a kdyby se nepřestalo, tak se vytěží celý a nic by z něj nezbylo. Tato kniha je velice zajímavá, a doporučuji ji k přečtení nejen mladým čtenářům :D. Za mne plný počet hvězd.

vakkets
15.03.2015 5 z 5

Nejkrásnější knížka, kterou jsem četl.

Roselunda 1928
12.03.2014 4 z 5

Jako u všech knih oceňuji originalitu.
Akorát jsem se v tom někdy neorientovala, přišlo mi to místy takové chaotické.
Ale stejně to bylo na 4 *!!!

termit
11.03.2014 5 z 5

Jak by se tato kniha mohla někomu nelíbit???
Tuto knížku řadím asi mezi jedny z nejlepších.Trochu mi to připomínalo komunistickou dobu...
Určitě si ji musíte přečíst!

alimrix
18.11.2013 5 z 5

uprostřed děje mi tekly slzy a ke konci jsem se smála, protože jsem byla ráda, že to tak báječné dopadlo

kamibe
09.11.2013 5 z 5

Moc pěkně napsaný příběh se spoustou paralel. Úžasná mozaika drobných, velmi dobře poskládaných akcí. Svěží přirovnání jinde neviděná, neslyšená, často velmi úsměvná. Také ilustrace jsou oživující a pěkně vtáhnou do děje.
Napadá mě, že to musel být fajnový kousek k překládání, a kdoví, zda není překlad o chlup lepší než originál podobně jako v případě historek ze Zvonokos.

RosMeggie
16.06.2013 5 z 5

Krásná, superová kniha, dobře vymyšlený příběh... :-)

kajulinek.s
13.04.2012 5 z 5

Tahle knížka je... řeknu to takhle. Když čtu něco podruhé, potřetí, podesáté, někdy nějaký ten méně zajímavý řádeček či dva přeskočím. Ale u Tobiáše... :) v životě jsem nevynechala ani písmenko. Napínavé, dobrodružné, super styl psaní. Úžasná knížka! Vždycky se k ní jednou za čas ráda vracím.