Hrabě Monte Cristo (komplet, třísvazkové vydání)

Nové vydání legendárního šestidílného románu Alexandra Dumase. S ilustracemi Adolfa Borna a v revidovaném překladu vychází generacemi milovaná klasika v překrásném třísvazkovém vydání a v dárkové krabici. Komplet obsahuje 3 svazky: ISBN 978-80-242-5522-4 (1. svazek, 476 s.) -- ISBN 978-80-242-5523-1 (2. svazek, 485 s.) -- ISBN 978-80-242-5524-8 (3. svazek, 452 s.)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307398/big_hrabe-monte-cristo-komplet-2Nt-307398.jpg 4.7928
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Comte de Monte-Cristo

Kniha Hrabě Monte Cristo (komplet, třísvazkové vydání)

Turlogh

Legendární příběh o zradě a pomstě.

alcahanca

Na knihu Hrabě Monte Cristo jsem byla hodně zvědavá, protože knihy Alexandra Dumase jsem jako puberťačka milovala. Tři mušketýři byli dlouho mojí nejoblíbenější knihou. Zajímalo mě, zda mě bude bavit i tento román nebo mám jen sentimentální vzpomínky z mládí. A musím říct, že Dumasovo vyprávění neztratilo nic ze své čtivosti ani v dospělosti. Třísvazkové vydání se četlo kupodivu rychle. Dantesovo prozření, že pomsta není vše, že nemusí přinést jen uspokojení je životním ponaučením. A i to, že boží mlýny opravdu melou.

iwosh
05.12.2021

To byla povinnost si to přečíst. :-)

danny_21
08.11.2021

Kdo by neznal klasický slavný dobrodružno-dramatický příběh hrabětě Monte Christa, jako by nežil. Láska, zrada pletichy, rafinovaná pomsta která chutná nejlépe servírovaná za studena. Sága o nespravedlivém uvěznění, přerodu prostého mladíka ve vypočítavého a vzdělaného aristokrata a důmyslné pomstě nad svými někdejšími protivníky na které se nabalí i další obětí z řad všech tří rodů. Autor se vyhnul i očekávanému finále, takže za mě mimořádná kvality a jedno těch klasických děl, které nestárne - 90 %.

hetzerjoke
18.10.2021

Nerad něco podobného píši o léty prověřené klasice, ze které si berou materiál autoři seriálů snad už čtyři sta let, ale já tuto knihu nedokázal přečíst do konce. Silný příběh zrady, lásky, ukladů a pomsty se autorům podařilo tak nelidsky natáhnout a zesložitět, že jsem na začátku každé kapitoly brzy netušil, co se stalo v té předchozí. Přidejte si nekonečné popisné pasáže a unylé dialogy, prokládané klasickým Dumasovým patosem, a můžete pochopit, proč je možná lepší se v případě hraběte Monte Christa spokojit s filmovým výcucem, možná povrchně zkratkovitým, rozhodně však stravitelnějším.

Leonora
18.09.2021

(+ SPOILER) Chce to správný překlad. Verzi Emy Horké jsem odhodila už při čtení první strany, ale překlad Mileny Tomáškové je opravdu čtivý.
Celé jsem to přečetla teprve po shlédnutí čtyř různých televizních a dvou rozhlasových zpracování a leccos se mi tím objasnilo. Je opravdu velká škoda, že všechny ty verze vynechaly podle mě dost důležité psychologické momenty. Úplně v nich chybí postava malého Villefortovic smrada, jehož smrt má tak významný vliv na další vývoj Edmondovy pomsty. Skutečná míra viny jednotlivých Edmondových nepřátel je v nich taky dost setřená. Taky mi přijde zajímavé, že v knize chtěl Villefort po ostudě u soudu odpustit své vraždící manželce. Zkrátka motivace a vývoj postav jsou v knižní podobě prokreslené a lidské. Přečetla jsem to jedním dechem, jen pár rozvleklých dialogů jsem přeskákala, jen abych se k nim později musela vrátit, protože později nabyly významu a já jsem se nechytala.
P. S.: Ne, vyžraný Depardieu s rozplizlým ksichtem opravdu hrubě neodpovídá představě štíhlého charizmatického upíra, natožpak vychrtlého zanedbaného trestance.

Ešína
25.07.2021

Jako Tři mušketýři, tak i Hrabě Monte Christo patří k nejlepším dílům Alexandra Dumase.
Vrátím se k této knize ještě mnohokrát, tím jsem si jistá.
Doporučuji všema deseti.

Andi
26.06.2021

Hmmm? Musí to mít plný počet hvězdiček, když jde o tak obsáhlé dílo? Louskala jsem to 5 měsíců - protkáno několika dalšími knihami - nevím jestli se do toho Dumas tak zamotal, že některé věci nebyli dotáhnuty do konce, nebo jsem se do toho tak zamotala já ... takhle, nebylo to vůbec špatný, takový ten typ příběhu, který by mohl pokračovat až do aleluja ... no hotový nekonečný seriál. Zakončeno to bylo poměrně pěkně, Dumasovu a Maquetovu tvorbu mám ráda, tenhle román jsem měla na seznamu už hodně dlouho, tak mám konečně splněno. A jo, stálo to za to.